Czy muszę mieć kurs na drona? Po co mi szkolenie na pilota drona z kategorii szczególnej NSTS-01, czyli VLOS do 4kg? Jakie są inne Krajowe Scenariusze Standardowe NSTS?
29 kwietnia 2021
zastosowanie dronow
Zastosowanie dronów, czyli jakie zastosowanie mają drony we współczesnym świecie
17 czerwca 2021

Online Kurs Na Drona Poznań – Gdzie zrobić Szkolenie i Egzaminy na Pilota Drona w Poznaniu? Jaka Cena za VLOS „NSTS-01”, BVLOS „NSTS-05”, a jaka za Egzamin na „A2”?

Poznań-kurs-na-drona-cena-terminy

Cześć! Jeśli trafiłeś na ten wpis, to prawdopodobnie szukasz kursu w Poznaniu / Wielkopolsce lub okolicach na Pilota Drona w Kategorii Szczególnej na jakiś NSTS lub chcesz zapisać się na egzamin „A2” z Kategorii Otwartej.

Czy ja w ogóle potrzebuję kursu na drona, żeby latać?

Dobre pytanie, ale odpowiedź na nie już nie jest taka prosta. I tutaj pada moje ulubione sformułowanie „to zależy…” Zachęcam do zapoznania się z poniższymi osobnymi obszernymi wpisami, w których odpowiadam na to pytanie.

W totalnym skrócie wygląda to tak, że są 3 rodzaje, kategorie uprawnień na pilota drona:

 1. Otwarta 'Open’ (podkategorie A1 / A2 / A3)
  • Kategoria Otwarta, Podkategoria A1/A3 – możesz latać dronem, ale do odległości 150m od ludzi. Obowiązek rejestracji, kurs i egzamin za darmo na stronie drony.ulc.gov.pl
  • Kategoria Otwarta, Podkategoria A2 – możesz latać dronem, ale do odległości 50m od ludzi. Obowiązek rejestracji, kurs za darmo na stronie drony.ulc.gov.pl i płatny egzamin w IRONSKY
 2. Szczególna 'Specific’ (Krajowe Scenariusze Standardowe NSTS od 0 do 8)
  • NSTS od 01 do 04 – loty w zasięgu wzroku, można przyjąć że do 500m w dal i 120m w górę. Ceny poniżej w dalszej części artykułu.
  • NSTS od 05 do 08 – loty poza zasięgiem wzroku, do 2km w dal i 120m w górę. Ceny poniżej w dalszej części artykułu.
 3. Certyfikowana 'Certified’ (wszystkie loty, które są na tyle zaawansowane, że nie mieszczą się w Kategorii Otwartej ani Kategorii Szczególnej)

Kurs na pilota drona, operatora drona, jaka cena?

Tutaj krótko, bez zbędnych wywodów.

Kursy stacjonarne (o ile sytuacja koronawirusowa pozwala)

Cena VLOS „NSTS-01” – 1700 zł bruttopilot drona o masie do 4kg w zasięgu wzroku, 2 dni wykłady, 1 dzień loty na żywo

Cena BVLOS „NSTS-05” – 3200 zł brutto pilot drona o masie do 4kg w zasięgu wzroku, 2 dni wykłady, 1-2 dni loty na żywo

Kursy online na żywo (webinarium z instruktorem dronowym)

Cena VLOS „NSTS-01” – 952 zł bruttopilot drona o masie do 4kg w zasięgu wzroku, 2 dni wykłady online, 1 dzień loty na żywo

Cena BVLOS „NSTS-05” – 1792 zł brutto pilot drona o masie do 4kg w zasięgu wzroku, 2 dni wykłady online, 1-2 dni loty na żywo

Kursy e-lerarning (nagrane lekcje, klikasz, oglądasz kiedy chcesz)

Cena VLOS „NSTS-01” – wkrótce pilot drona o masie do 4kg w zasięgu wzroku, 12h e-learning, 1 dzień loty na żywo

Cena BVLOS „NSTS-05” – wkrótce pilot drona o masie do 4kg w zasięgu wzroku, 16h e-learning, 1-2 dni loty na żywo

Gdzie zrobić kurs na drona w Poznaniu? Jaką szkołę wybrać i dlaczego?

To w jaki sposób wydasz zarobione pieniądze zależy głównie od Ciebie, dlatego zachęcamy do rozsądnego i szczegółowego zapoznania się z ofertą firm szkoleniowych. Najprosiej zweryfikować to w rozmowie telefonicznej z instruktorem, wypytać ile godzin będzie lotu, na jakim sprzęcie, czy latamy indywidualnie, czy kurs jest zgodny z programem ULC, czy i jakie kwalifikacje ma personel instruktorski i od kiedy ma uprawnienia?

Dlaczego teraz w 2021 roku to takie ważne? Bo od początku 2021 roku zniesiono uprawnienie instruktorskie INS UAVO, nadawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego po odbyciu badań lotniczo – lekarskich, zaliczeniu szeregu egzaminów i sprawdzeniu kandydata z wiedzy teoretycznej dotyczącej dronów, zasad wykonywania lotów, wiedzy pedagogicznej, psychologicznej, ale też po zweryfikowaniu zachowania instruktora w locie i formy, sposobu komunikacji z kursantem obok, a także symulowaniu trudnych sytuacji krytycznych. Te wszystkie elementy szkolenia i egzaminowania instruktorskiego przeszli Nasi pracownicy IRONSKY. Czy tak jest też w innych placówkach? Nie wiemy, ale pewne jest to, że wraz z zniesieniem uprawnienia INS niestety obecnie na rynku pojawia się dużo „specjalistów”, którzy „dają uprawnienia” nie ucząc Ciebie zbyt wiele, zatem jeśli chcesz uzyskać szybko i najtaniej papiery na drona szukaj „specjalistów” którzy weszli świeżo na rynek dronów. Jeśli natomiast chcesz odbyć szkolenie od A do Z i nabyć wiedzę niezbędną naszym zdaniem do świadomego latania dronem, to zapraszamy do IRONSKY.

Dlaczego warto wybrać kurs na drona w IRONSKY?

Co tu mamy się wielce reklamować, poczytać w Internecie każdy umie 🙂 Naszym zdaniem Klienta interesuje w dzisiejszych czasach stosunek Cena / Jakość / Szybkość / Kontakt i w takim kontekście poniżej kilka informacji:

 • Nieprzerwana działalność firmy od 8 lat na rynku dronów i szkoleń (zaczęliśmy w 2014r.), dzięki czemu masz dostęp do realnie doświadczonych ekspertów od dronów, którzy współtworzyli branżę dronów w Polsce i napotykali wiele kłód i przeszkód po drodze, przez co Ty już dostaniesz gotowe rozwiązanie problemu.
 • Tanio i Dobrze, ale nie najtaniej! Rozumiemy, że w obecnej sytuacji niekończących się lockdownów wielu z Was może mieć problemy finansowe, straciło źródło utrzymania lub szuka nowych form dodatkowego zarobku, dlatego oferujemy kursy z dużymi, realnymi rabatami. Z ceny można schodzić do pewnego momentu, gdzie kolejne obniżki ceny powodowałyby już realne obniżenie jakości szkolenia, do czego NIGDY nie dopuścimy, dlatego jeśli w 100% kierujesz się TYLKO ceną, to może się okazać, że jednak ktoś zrobi to taniej niż my.
 • Oceny kursantów 4.9/5.0 ⭐⭐⭐⭐⭐ (Facebook 148 opinii / Google 146 opinii / stan na maj 2021) gromadzone latami na różnych kursach, warsztatach, szkoleniach realizowanych w całym kraju dają Ci pewność, że na szkoleniu panuje merytoryczna, fachowa, ale przyjacielska wręcz atmosfera. Pamiętaj też, że statystycznie tylko 1 na 20 kursantów napisze opinię mimo, że cała reszta też jest zadowolona.
 • Przejrzystość. Nie mamy nic do ukrycia, nasz kurs kosztuje X, to płacisz X, nie ma ukrytych kosztów, gwiazdeczek, opłat dodatkowych za korzystanie ze sprzętu, itp, pamiętaj, że pierwsze podejście do egzaminów na dowolny NSTS jest w IRONSKY za darmo! Płacisz dopiero za ewentualną poprawkę egzaminu.
 • Jedni z pierwszych pilotów dronów w Polsce i jeden z pierwszych ośrodków szkoleniowych dla pilotów dronów w zachodniej Polsce, który posiadał najpierw certyfikację Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a od 2021r posiada status wyznaczonego podmiotu do szkoleń i egzaminów na pilota drona, przez co masz pewność, że przekazywana wiedza jest zweryfikowana i zgodna z obecnymi regulacjami prawnymi.
 • Komunikatywność. Możesz do nas napisać maila, zostawić smsa, info na messengerze, zadzwonić, albo przyjechać do biura pogadać i wypić kawkę 😉 My zawsze chętnie porozmawiamy!
 • Szkolenia w całej Polsce, w szczególności Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdynia, przez co nie musisz jechać pół Polski, żeby zrobić u Nas kurs.
 • Kursy wygodne dla Ciebie, do wyboru w 3 formach: (1) stacjonarnie, (2) webinarium online na żywo z instruktorem, (3) e-learning (nagrane lekcje, klikasz, oglądasz kiedy chcesz)
 • Prywatne lądowisko trawiaste do dronów z oznaczeniem lotniczym EPBVLOS005 w Buku pod Poznaniem
 • Liczne referencje od firm, instytucji publicznych, urzędów miast i gmin, służb mundurowych są dowodem na to, że realizujemy też przetargi, duże projekty, szkolenia dla całych firm, oddziałów, a także dostarczamy specjalistyczne drony za dziesiątki tysięcy złotych.
 • Instruktorzy aktywnie biorący udział w konsultacjach dot. regulacji.
 • Doczytałeś aż tak daleko? Brawo Ty! Dziękuję. Specjalnie dla spostrzegawczych i zaangażowanych czytelników Naszego bloga przygotowaliśmy specjalny dodatkowy rabat -50zł brutto (będziesz miał od Nas na dobrą pizzę;) od obecnej ceny już promocyjnej uwzględniany wyłącznie na hasło „latam świadomie z IRONSKY” podane telefonicznie, mailowo czy w zamówieniu. To jak, widzimy się w powietrzu? Zobacz najbliższe terminy szkoleń i egzaminów.

  Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

  Przyjmuję do wiadomości, że:
  1. Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu zgłoszeniowym jest IRONSKY spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. ul. Słoneczna 1B, 64-320 Buk.
  2. Dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym - wynikającym
  z celów niezbędnych do realizacji szkolenia.
  3. Dane osobowe będą przekazywane i udostępnione wyłącznie podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obowiązujących przepisów prawa oraz podmiotom, które będą przetwarzały dane osobowe w imieniu administratora danych na podstawie zawartej umowy.
  4. Administrator nie przekazuje danych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG).
  5. Dane osobowe nie będą przechowywane dłużej, niż jest to konieczne dla celu, dla którego zostały zebrane i w czasie określonym przepisami prawa.
  6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do: dostępu do danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych, wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
  8. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą wykorzystywane w celu profilowania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *