VLOS
NSTS-01
NSTS-02

PILOT DRONA W ZASIĘGU WZROKU

 

Zostań pilotem, operatorem drona – zapisz się na szkolenie VLOS do wykonywania lotów dronem w zasięgu wzroku (NSTS-01 / NSTS-02).

Jeśli szukasz kursu BVLOS poza zasięgiem wzroku (NSTS-05 / NSTS-06) przejdź TUTAJ


Kupiłeś drona, ale nie wiesz jak go bezpiecznie używać? Zastanawiasz się, czy możesz wystartować nim przed domem lub na własnej działce? Słyszałeś o jakiś strefach lotniczych, ale nie do końca wiesz o co chodzi? No i czy muszę zgłaszać każdy lot w aplikacji DroneRadar? Kiedy potrzebuję kamizelki? O co chodzi z tymi klasami dronów? Czy wystarczy mi kategoria otwarta A1/A3? Gdzie i jak zdać egzamin na drona? Głowisz się jak zrobić fajne ujęcie lotnicze, które widziałeś na YouTube? Chcesz zarabiać na lataniu dronem? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedź brzmi TAK, to kurs pilota, operatora drona w IRONSKY jest właśnie dla Ciebie!

 

Planujesz zakup drona? Nie przepłacaj - napisz do Nas i poproś o niezobowiązującą, konkurencyjną ofertę na zakup drona, kamery, gimbala lub akcesoriów do BSP.


Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem wielu marek dronów, a w tym m.in, DJI, DJI Enterprise, DJI Agriculture, Yuneec Commercial Partner, Autel Robotics, Parrot, dzięki czemu nasze doradztwo jest fachowe i w pełni obiektywne, nakierowane na to co chcesz robić dronem, a nie na jednego producenta. Sprzedajemy i wdrażamy drony m.in. w branżach foto-video, security, ratownictwie i poszukiwaniach SAR, geodezji, budownictwie, energetyce, rolnictwie precyzyjnym, przemyśle produkcyjnym i górniczym i wielu innych.. W ofercie mamy zarówno te małe, składane, mobilne drony na początek, ale też takie do konkretnych zadań i misji specjalistycznych np. drony z kamerami termowizyjnymi, czujnikami smogu i zanieczyszczeń powietrza, dalmierzem, zoomem x200, noktowizją, systemem zrzutu, dodatkowym oświetleniem, głośnikiem do komunikacji, lidarem, radarem CMS, czujnikami omijania przeszkód i zaawansowanymi systemami sztucznej inteligencji. Wprowadzamy też na rynek drony rolnicze do oprysków i drony cargo do transportu.

Na stronie sklepu może brakować produktu lub aktualnej ceny (budujemy sklep od nowa), dlatego sugerujemy - skontaktuj się z Nami klikając w poniższy przycisk, otrzymasz niezobowiązującą ofertę.

Instruktor Dariusz Wąsowicz w FAKTY TVN

Dariusz Wąsowicz FAKTY wywiad o dronach w TVN IRONSKY

Szkolenie dla Wojska Polskiego

9

Instruktor Jakub Andraszyk
na szkoleniu Lecha Poznań

Instruktor Jakub Andraszyk - Szkolenie dla Lecha Poznań

Instruktor Mikołaj Mirski
w Polsat News

Instruktor Mikołaj Mirski w Polsat News

 

Działamy sprzedażowo i szkoleniowo w całej Polsce! Oferujemy kurs latania dronem z dofinansowaniem do 80% ze środków Unii Europejskiej, Powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy oraz z rabatami przy zakupie dronów w Naszym sklepie. Promocje i rabaty czasowe nie łączą się.CENA SZKOLENIA VLOS DO 4KG W NAJPOPULARNIEJSZYM SCENARIUSZU "NSTS-01":

3 dni, kursy w tygodniu i weekendowe w Ośrodku Szkolenia i Egzaminowania Pilotów Dronów IRONSKY.

LIMITOWANA CENA PROMOCYJNA (liczy się kolejność zgłoszeń) 773,98 zł netto (952 zł brutto) w przypadku kursów grupowych e-learning.


Kupując jakikolwiek Nasz kurs na pilota drona np. VLOS, NSTS-01 w cenie 952 zł brutto otrzymujesz: szkolenie teoria webinarium na żywo, materiały szkoleniowe, dostęp do platformy szkoleniowej, indywidualne zajęcia praktyczne 1 na 1 z instruktorem, wynajem drona na kurs, organizację egzaminu, rabaty na zakupy w naszym sklepie, doradztwo i wsparcie techniczne.

Wraz z początkiem 2021 roku zaczęły obowiązywać nowe unijne regulacje prawne i zasady wykonywania lotów dronami w Unii Europejskiej. Jeśli nadal gubisz się w nowych wytycznych UE, koniecznie sprawdź nasz autorski kurs "Drony, a nowe prawo UE". Natomiast jeżeli chcesz wykonywać loty w miastach, blisko ludzi, dronem cięższym niż 250 gram, loty o wyższym ryzyku, dronami, które nie posiadają certyfikacji (C0,C1,C2,C3,C4) takimi jak DJI Mavic 2 Pro, Phantom 4, Inspire, Yuneec H3 lub H520, Autel Evo, Parrot Anafi lub cięższymi, to najlepszym rozwiązaniem będzie kurs operatora drona na NSTS-X (skrót oznacza Krajowy Scenariusz Standardowy), gdzie w miejscu X wstawia się oznaczenie liczbowe konkretnego uprawnienia, tak, jak poniżej:

NSTS 01-06 a STS 01-02 – czym się różnią?

NSTS-01- możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku) + FPV (z goglami na głowie), dronem o masie do 4kg w kategoriach: MR - multirotor (np. DJI Mavic Air 2, Mavic 2 Pro, DJI Phantom), A - samolot (np. Parrot Disco), H - helikopter
NSTS-02- możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku), dronem o masie do 25kg, ale tylko w kategorii MR - multirotor (np. DJI Matrice 300 RTK, Matrice 600)
NSTS-03- możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku), dronem o masie do 25kg, ale tylko w kategorii A - samolot (np. Autel Robotics Dragonfish)
NSTS-04- możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku), dronem o masie do 25kg, ale tylko w kategorii H - helikopter Krajowe Scenariusze standardowe:
NSTS-05 – BVLOS <4 kg
NSTS-06 – BVLOS na multirotor (MR) <25kg
NSTS-07 – BVLOS na samolot (A)<25kg
NSTS-08 – BVLOS na helikopter (H)<25kg

Wieloletnie doświadczenie i renoma IRONSKY

Kurs obsługi drona to inwestycja w bezpieczeństwo! Przed wyborem ośrodka szkoleniowego warto zapoznać się z opiniami kursantów, dokładnym zakresem usługi, liczbą przeszkolonych osób, okresem działania w branży jakością i łatwością kontaktu z instruktorami, tym bardziej, że popularność dronów rośnie, a razem z tym liczba podmiotów szkolących, które nie do końca spełniają zarówno Twoje oczekiwania, jak i wytyczne z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Na kursach UAVO VLOS szkolimy operatorów dronów od 2014r. Dzięki nam legalnie latają już setki wykwalifikowanych operatorów dronów w Polsce! Szkoliliśmy m.in. Polskie Służby Specjalne, Wojsko Polskie, Straż Graniczną, Straż Pożarną, Straż Miejską, TVN, operatorów kamer z telewizji, dziennikarzy, kadry menadżerskie, inżynierów i naukowców, przedsiębiorców, fotografów, hobbystów. Nasi instruktorzy kilkukrotnie wypowiadali się w mediach w roli eksperta ds. dronów np. w telewizji Fakty TVN czy magazynie FORBES.

Szkolenie Trenerów
Kadry Narodowej Piłki Nożnej

Drony Zdjecie-z trenerem-Michniewiczem-i-Potrykus-U21-PZPN-z-trener piłki nożnejMichniewicz-i-Potrykus-U21-PZPN

Szkolenia indywidualnie i dla przedsiębiorców, influencerów, youtuberów

IMG_2036

Szkolenie Ratowników TOPR na Pilotów Dronów

Szkolenie Ratowników TOPR na Pilotów Dronów

Szkolenie Ratowników TOPR na Pilotów Dronów

Szkolenie Ratowników TOPR na Pilotów Dronów

Zapisz się już teraz na nasz specjalny kurs na pilota drona przygotowujący do kategorii szczególnej NSTS-01 VLOS do 4kg, w ramach którego otrzymasz:

 • wiedzę teoretyczną zgodną z wymogami i programem ULC oraz zakresem egzaminu na świadectwo kwalifikacji UAVO,
 • warsztaty i szkolenia praktyczne na multicopterach DJI i YUNEEC,
 • szczegółowe drukowane materiały szkoleniowe potrzebne do egzaminu teoretycznego,
 • dokumenty do egzaminu oraz wydania świadectwa kwalifikacji,
 • możliwość podpisania najkorzystniejszego ubezpieczenia indywidualnego OC - opcjonalnie,
 • egzamin końcowy w IRONSKY,
 • certyfikat ukończenia szkolenia, czyli tzw. prawo jazdy na drona,
 • porady doświadczonych instruktorów, operatorów UAV,
 • wyżywienie i pomoc w dojeździe, zakwaterowaniu w przypadku wybranej opcji szkoleń stacjonarnych.

CENA SZKOLENIA NSTS-01 (UAVO VLOS) NA PILOTA DRONA W ZASIĘGU WZROKU - CERTYFIKAT KOMPETENCJI PILOTA DRONA :

3 dni, kursy w tygodniu i weekendowe.

CENA 952 zł brutto

W cenie zawarty jest 14h kurs teoretyczny i 4h indywidualnych zajęć praktycznych spędzonych z instruktorem, wynajem dronów i akumulatorów na szkolenie, materiały szkoleniowe.

Doszkalający kurs na drony praktyczny - loty dronem 1h - 150 zł brutto.

W cenie mają Państwo również możliwość skorzystania z profesjonalnych symulatorów lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi w dniach, w których odbywa się szkolenie.

egzaminy_panstwowe_uavo_szkolenia_na_drony_vlos_www.ironsky.pl_sprzedajemy_drony_yuneec_typhoon_dji_phantom_3dr_solo_img_3741

CEL SZKOLENIA VLOS

Celem szkolenia jest poszerzenie, zaktualizowanie lub ugruntowanie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie prawa lotniczego, zasad wykonywania lotów w zasięgu wzroku, wiedzy o człowieku jako operatorze BSP, bezpieczeństwa wykonywania lotów i sytuacjach niebezpiecznych oraz obsługi, budowy i działania systemów i podzespołów BSP. Cel biznesowy szkolenia UAVO to zdobycie odpowiednich umiejętności pilotażu drona i po zdaniu egzaminu państwowego uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji UAVO. Operator drona zyskuje uprawnienia VLOS do komercyjnego użytkowania bezzałogowego statku latającego w zasięgu wzroku operatora. Posiadając te uprawnienia, można legalnie świadczyć usługi z wykorzystaniem drona, wykonując fotografie, filmy, inspekcje czy monitoring.

 

GDZIE ODBYWA SIĘ KURS NA OPERATORA DRONA?

Kurs VLOS z obsługi dronów przygotowujący do egzaminów państwowych na świadectwo kwalifikacji operatora drona, czyli UAVO, prowadzimy w całej Polsce w dużych salach konferencyjnych lub online w zależności od wybranej formy kursu. Część praktyczna odbywa się na obiektach sportowych lub prywatnych. W szczególności w miastach: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Radom, Ostrów Wielkopolski, Leszno, Piła, Konin lub okolicach tych miast.

 

KADRA PRZEPROWADZAJĄCA KURS NA PILOTA DRONA

Zajęcia i szkolenia są prowadzone przez kadrę dydaktyczno-instruktorską posiadającą kwalifikacje i uprawnienia odpowiednie do rodzaju i zakresu prowadzonego szkolenia lotniczego. IRONSKY to zespół licencjonowanych operatorów UAV i instruktorów posiadających wszelkie wymagane uprawnienia wydawane przez ULC. Posiadamy uprawnienia UAVO TOR, INS, BVLOS, VLOS./p>

DLA KOGO JEST KURS OPERATORA DRONA?

Kurs operatora drona UAVO VLOS jest przeznaczony dla kandydatów na operatora bezzałogowych statków powietrznych/pilotów RPAS oraz wszystkich miłośników technologii bezzałogowych. Nie musisz mieć doświadczenia, ani nawet swojego drona! Zapewniamy sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szkolenia.

 

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE VLOS?

Szkolenie VLOS można realizować na Twoim lub naszym sprzęcie specjalnie przerobionym w tryb trener-uczeń lub korzystając z naszych dronów marki DJI i YUNEEC. Szkolenie na NSTS-01, NSTS-02, NSTS-03, NSTS-04 odbywa się w ośrodku szkoleniowym i trwa 3 dni. Otrzymujesz pełne materiały szkoleniowe, a na końcu podchodzisz do egzaminu sprawdzającego wiedzę z wykładów oraz części praktycznej i trzymujesz dyplom ukończenia kursu obsługi drona. Podczas szkoleń masz możliwość darmowego i nieograniczonego korzystania z symulatora lotów.

 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Zapisy na szkolenia przyjmujemy przez formularz, mailowo lub telefonicznie.
✉ Formularz zgłoszeniowy KLIKNIJ TUTAJ
✉ Email: biuro@ironsky.pl
☎ Instruktor UAV Darek: 519-410-610
☎ Instruktor UAV Kuba: 663-944-151
☎ Instruktor UAV Mikołaj: 517-514-510

Liczba miejsc dla kursantów jest ograniczona – o rezerwacji miejsca na kurs obsługi drona decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą pełnej kwoty za szkolenie na konto bankowe.

DANE DO PRZELEWU

IRONSKY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K.
ul. Słoneczna 1B
64-320 Buk
mBank 76 1140 2004 0000 3102 7889 4025
W tytule przelewu proszę podać: imię i nazwisko, rodzaj kursu, data, miasto Np. " Marian Nowak - voucher VLOS 1-3 czerwca Poznań"

PROGRAM SZKOLENIA NSTS-01 (UAVO VLOS)

Poniżej przedstawiamy program szkolenia teoretycznego i praktycznego do uzyskania uprawnienia podstawowego do wykonywania lotów w zasięgu wzroku (VLOS) wpisywanego do świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego używanego w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe (UAVO):

Szkolenie teoretyczne NSTS-01 (UAVO VLOS)

Szkolenie teoretyczne trwa 2 dni, są to wykłady i warsztaty tematyczne. Sumaryczny czas trwania szkolenia teoretycznego to 14-16 godzin zegarowych. Czas trwania zajęć z poszczególnych przedmiotów określa podmiot szkolący IRONSKY. Na koniec przeprowadzany jest teoretyczny egzamin wewnętrzny. Szkolenie obejmuje swoim zakresem następujące przedmioty:
1. Prawo lotnicze
2. Ograniczenia i możliwości człowieka
3. Procedury operacyjne
4. Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko w powietrzu
5. Ogólna wiedza na temat systemów bezzałogowych statków powietrznych
6. Meteorologia
7. Osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego w locie
8. Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi.

Szkolenie praktyczne NSTS-01 (UAVO VLOS)

Szkolenie praktyczne składa się z ćwiczeń naziemnych i ćwiczeń w locie. Kolejność ćwiczeń ustala instruktor prowadzący szkolenie. Podmiot szkolący IRONSKY może dodatkowo wprowadzać do szkolenia własne ćwiczenia mogące pomóc w opanowaniu ćwiczeń wskazanych w poniższym zestawieniu. W czasie szkolenia praktycznego instruktor stale monitoruje postępy kursanta w szkoleniu. Kolejne etapy szkolenia są realizowane przez kursanta po opanowaniu poprzednich. O dopuszczaniu do kolejnych etapów szkolenia decyduje instruktor. Na koniec przeprowadzany jest praktyczny egzamin wewnętrzny.

DZIAŁ I: PRZYGOTOWANIE DO LOTU
1. Przygotowanie operacyjne do lotu
2. Ocena miejsca wykonywania lotów
3. Wyznaczenie i zabezpieczenie miejsca startu i lądowania
4. Przygotowanie się operatora i obserwatora (jeżeli bierze udział w lotach) do wykonania lotów
5. Korzystanie z dostępnych narzędzi wspomagających bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej

DZIAŁ II: BEZPIECZNE WYKONYWANIE CZYNNOŚCI LOTNICZYCH
1. BHP w lotnictwie bezzałogowym
2. Udział obserwatora w lotach
3. Wykorzystanie „check listy” jako dobrej praktyki w procesie wykonania operacji lotniczych
4. Czynności w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych

DZIAŁ III: OBSŁUGA NAZIEMNA I OCENA ZDATNOŚCI DO LOTU
1. Kontrola urządzeń zdalnego sterowania i transmisji radiowej
2. Kontrola reakcji BSP na sygnały urządzeń zdalnego sterowania
3. Kontrola układu napędowego i źródła zasilania
4. Kalibracja czujników i urządzeń nawigacyjnych
5. Programowanie systemów awaryjnych

DZIAŁ IV: WYKONYWANIE PROCEDUR PILOTAŻOWYCH NORMALNYCH ORAZ PROCEDUR MAJĄCYCH ZASTOSOWANIE W SYTUACJACH NIEBEZPIECZNYCH I AWARYJNYCH

1. Wykonywanie procedur pilotażowych normalnych – ćwiczenia w locie (w przypadku kategorii MR i H wykonywane w trybie utrzymywania wysokości – nawigacja satelitarna wyłączona):

Ćwiczenie 1. Start i lądowanie
Ćwiczenie 2. Zawis ze zmianami wysokości lotu (we wszystkich orientacjach względem operatora)
Ćwiczenie 3. Lot po kwadracie poziomym, ze zmianami wysokości lotu i zatrzymaniem 2-3 sek. na wierzchołkach w przypadku kategorii MR, H, przodem do kierunku lotu.
Ćwiczenie 4. Krążenie (przodem do kierunku lotu)
Ćwiczenie 5. Ósemka pozioma (tyłem do operatora)

2. Wykonywanie procedur mających zastosowanie w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych – ćwiczenia w locie (w przypadku kategorii MR i H mogą być wykonywane z włączoną nawigacją satelitarną)

Ćwiczenie 6. Zmiany trybu lotu (ATTI/GPS/ATTI) podczas lotu po prostej
Ćwiczenie 7. Aktywacja i dezaktywacja systemów awaryjnych
Ćwiczenie 8. Lądowanie na komendę instruktora prowadzącego szkolenie (symulacja awaryjnego lądowania, może być ćwiczona bez przyziemienia)
Ćwiczenie 9. Odejście w górę (np.: w przypadku pojawienia się człowieka na lądowisku)
Ćwiczenie 10. Unik z opadaniem (zwiększenie prędkości postępowej)
Ćwiczenie 11. Nagła zmiana kierunku i wysokości lotu (zapobieganie kolizjom)
Ćwiczenie 12. Autorotacja

Przykładowy harmonogram kursu UAVO VLOS

Dzień 1 - teoria
08:00 - 16:00
Dzień 2 - teoria + pisemny egzamin teoria
08:00 - 16:00
Dzień 3 - loty praktyczne + praktyczny egzamin
Część praktyczna umawiana jest indywidualnie godzinowo z każdym kursantem w pierwszym dniu szkolenia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SZKOLENIE UAVO VLOS NSTS-01 W IRONSKY?1) Grupowe szkolenie teoretyczne VLOS NSTS-01

Stawiamy na jakość, dlatego stacjonarnie szkolimy w małych grupach 6-10 osób, online od 3 osób. Kurs operatora drona prowadzi zawsze kilku instruktorów UAVO, więc Twoje pytanie nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi.

2) Indywidualne szkolenie praktyczne VLOS NSTS-01

Szkolimy indywidualnie – 1 instruktor na 1 kursanta (w przeciwieństwie do większości placówek), bo ważniejsze jest dla nas Twoje bezpieczeństwo w powietrzu i efektywność lotów niż masowe szkolenie operatorów dronów.

3) Wynajem drona/akumulatorów na czas szkolenia

Nie musisz mieć swojego drona na szkolenie, bo będziesz latać na naszych dronach bez dodatkowych opłat i ukrytych kosztów! Chcesz latać na swoim dronie, ale masz zbyt mało akumulatorów? To nie problem, również Ci je wypożyczymy na czas kursu!

4) Drukowane materiały szkoleniowe

Wyselekcjonowana, sprawdzona wiedza bez zbędnych zapisów i niejasnych schematów. Materiały edukacyjne aktualizujemy zawsze po nawet najmniejszych zmianach w wymogach szkoleniowych ULC, nowelizacjach ustaw i rozporządzeń, dlatego masz pewność, że Twoja wiedza jest aktualna. Dostajesz pełen zakres materiałów (ok 200 stron A4), a nie okrojony skrypt szkoleniowy.

5) Pełne wyżywienie: obiad, ciastka, kawa, herbata, napoje

Dotyczy kursów stacjonarnych. Głodny, nie skupisz się na słuchaniu wykładów, tylko burczącego brzucha, dlatego każdy z uczestników kursu na pilota drona wybiera z karty dań to, na co ma ochotę każdego dnia szkolenia.

6) Egzamin wewnętrzny sprawdzający wiedzę po kursie

Sprawdzamy, czego się nauczyłeś, a z czym masz problemy. Omawiamy egzamin wewnętrzny z kursantami, dzięki temu w prosty sposób wiesz, na co musisz zwrócić szczególną uwagę podczas nauki.

7) Organizacja egzaminu końcowego

Zaliczenie egzaminu organizowanego przez IRONSKY pozwala na wydanie certyfikatu kompetencji pilota.

8) Rabaty w Naszym sklepie

Doceniamy kursantów, dlatego możesz liczyć na niespotykanie atrakcyjne ceny dronów i akcesoriów (do -15%). Rabaty dotyczą również usług serwisu i diagnostyki bezzałogowych statków powietrznych (do-20%), szkoleń produktowych (do-20%), podwyższenia uprawnień TOM i szkoleń BVLOS (do-30%). Rabaty obowiązują przez rok od daty zakończenia kursu.

9) Certyfikat i zaświadczenie ukończenia szkolenia lotniczego

Otrzymasz nie tylko wymagane urzędowo zaświadczenie ukończenia kursu, ale też certyfikat, który ozdobi Twoje biuro i poświadczy posiadane kwalifikacje!

10) Świetna atmosfera szkolenia i praktyczna wiedza

Szkolenie odbędziesz w jednym z pierwszych ośrodków szkoleniowych w kraju (sieć Poznań, Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdynia, Kraków). Kurs obsługi drona zostanie przeprowadzony przez doświadczonych instruktorów-praktyków, którzy zdobyli uprawnienia UAVO jako jedni z pierwszych w kraju i aktywnie współtworzą środowisko bezzałogowych statków powietrznych w Polsce. Szkolimy też służby mundurowe i polskie służby specjalne.

11) Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia IRONSKY UAV Technology

To, że zakończyłeś szkolenie u nas, nie oznacza końca naszego wsparcia, dlatego otrzymasz dostęp do specjalnej zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebooku, w której są wyłącznie uczestnicy naszych szkoleń. Możesz tu zadawać pytania, dzielić się swoimi sukcesami, a także rozmawiać z kolegami i koleżankami z kursu latania dronem. Komunikatywność, to nasza żelazna zasada.

12) Rabaty dla zorganizowanych grup

Zaproś znajomych na kurs i odbierz zniżkę! Benefit odbiera każdy, zarówno Ty, jak i osoba, którą zapraszasz na kurs, więc zaproszona osoba z pewnością będzie Ci wdzięczna 😉
Ty + 1 dodatkowa osoba = zniżka 10% dla wszystkich
Ty + 2 dodatkowe osoby = zniżka 15% dla wszystkich
Ty + 3 lub więcej dodatkowe osoby = zniżka 20% dla wszystkich
Ty + 4 lub więcej dodatkowych osób = zniżka 25% dla wszystkich

13) Renoma i świetne opinie kursantów

 • Adam Pieprzycki
  Szkolenia w TOPR. Ciekawe i merytoryczne dwudniowe szkolenie z teorii i trzeci dzień nauki latania (VLOS i BVLOS, misje) w Tatrach. Fajne podejście do kursanta, a szkolenie praktyczne przeprowadzone zostało na wysokiej jakości sprzęcie. Polecam
  Adam Pieprzycki
  Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
 • Karolina Fryszkowska
  Kuba, Darek i Mikołaj jak zwykle pełen profesjonalizm. Wróciłam i pewnie będę wracać nie raz. Chłopaki robią super robotę, są pełni pasji i zaangażowania. Polecam i będę polecać 💪💪💪
 • Piotr Bednarski
  Robią to od lat i robią to rewelacyjnie. Mało kto w Polsce może pochwalić się taką wiedzą, zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Brałem udział szkoleniach. Przy pierwszej okazji wrócę z przyjemnością - do sklepu, do serwisu i na kolejne szkolenia. Pozdron!
  Piotr Bednarski
  Konferansjer w Nawijam.pl
 • Andrzej Stachura
  Bardzo fajna ekipa, pełna profeska i mega zaangażowania w szkolenie, co ważne przy tak rozbudowanych wymaganiach egzaminacyjnych. No i kompleksowy support w każdej niemal kwestii (od tematów prawnych po sprzętowe). Cieszę się, że na Was trafiłem ;-)
  Andrzej Stachura
  Agencja Informacji I Ochrony Środowiska
 • Piotr Wandas
  To był mój pierwszy raz z dronami, dzięki IRONSKY Wasze szkolenie pokazało mi podstawy teraz tylko się doskonalić, na YouTube tego się nie nauczę co z Wami ;-) Super atmosfera połączona z ogromną wiedzą instruktorów. Polecam !!!!!!
  Piotr Wandas
  Lasy Państwowe
 • Mateusz Norkiewicz
  Bardzo szczerze polecam, najlepsze szkolenie na jakim byłem, a byłem na bardzo wielu... Wykłady z części teoretycznej bardzo przyjemne, wiedza przekazana w przystępny sposób, nie skupiała się wyłącznie na czystej teorii a szerokim zastosowaniu w praktyce. Styl wypowiedzi idealnie trafiający do szkolącego się, zapamiętam to szkolenie na długo. Loty również przyjemne, nie tylko na jednym rodzaju drona, lecz na kilku, także szczerze polecam szkolenie i pozdrawiam ekipę z IronSky, róbcie tak dalej chłopaki, bo wam to wychodzi 😁
  Mateusz Norkiewicz
  Student, Uniwersytet Przyrodniczy Poznań
 • Jacek Rogielski
  Jeden z najlepszych jak nie najlepszy kurs jaki miałem okazję zdawać. Szkolenie było przeprowadzone bardzo profesjonalnie pod okiem instruktora Mikołaja bacznie wychwytywał najmniejsze błędy i w profesjonalny sposób tłumaczył każdy detal związany z pilotażem. Serdecznie polecam Szkolenia w IRONSKY Profesjonalne podejście całej ekipy do Kursantów Jacek.
  Jacek Rogielski
  Bau-Projekt
 • Tomasz Dominikowski
  Bardzo profesjonalne szkolenie bez którego podejście do egzaminu to bardzo ryzykowna decyzja. Intensywne 3 dni i ogrom wiedzy przekazany w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Prowadzący szkolenie perfekcyjnie przygotowani do części teoretycznej jak i praktycznej. Na szkoleniu panuje pozytywna i koleżeńska atmosfera co pomaga w przyswajaniu wiedzy, a wiedzy i nauki do zaliczenia egzaminu jest na prawdę sporo :) Fajne jest to, że na prowadzących można liczyć również po zakończeniu kursu i egzaminie, Serdecznie polecam IronSky :)
  Tomasz Dominikowski
  Przedsiębiorca, Agencja Reklamowa
 • Michał Czajka
  Szkolenie rewelacyjne - wiedza sama weszła do głowy. Egzamin był już tylko formalnością :) a tak na poważnie to polecam wszystkim przystępującym do egzaminu - 100% osób zdało ostatni egzamin - teorię i praktykę.
  Michał Czajka
  Fotograf profesjonalny
 • Kamil in Travel
  Lux miód i malina :D
  Kamil in Travel
  Podróżnik, YouTuber
 • Paweł Siwiecki
  Z firmą IRON SKY współpracujemy od dawna, nigdy nie było żadnych problemów. Wszystkim mogę szczerze polecić Pana Dariusza jako świetnego szkoleniowca i rzetelnego partnera handlowego.
  Paweł Siwiecki
  Cyber Shop
 • Żaneta Kaczmarek
  Każdemu polecam IronSky Buk. Co tu dużo mówić, chłopacy są profesjonalistami, co pokazali i na kursie przekazując nam w zupełności wyczerpującą wiedzę, jak i podczas organizacji egzaminów. Zawsze super atmosfera:-)
  Żaneta Kaczmarek
  Przedsiębiorca
 • Karolina Wasik
  Profesjonalnie i rzetelnie - pomoc i szkolenie do ostatnich minut przed egzaminem, to się ceni !
  Karolina Wasik
  Dekorator wnętrz
 • Wojciech Turek
  Profesjonalne podejście do tematu. Grupy kursantów na szkoleniach są małe i za to duży plus. Na zadawane przez nas pytania zawsze uzyskiwaliśmy odpowiedż. Na kursie panowała świetna atmosfera. Polecam wszystkim którzy się jeszcze wahają.
  Wojciech Turek
  Fotograf
 • Maks Maźwa
  Panowie z IronSky ciekawie prowadzą zajęcia. Widać, że znają tematykę i rzetelnie potrafią przygotować do egzaminu. Ale na tym nie kończą zajęć. Oprócz teorii ważna jest również praktyka. I tutaj właśnie przejawia się ich przewaga - pokazują i tłumaczą w praktyczny sposób najważniejsze i najbardziej praktyczne elementy obsługi bezzałogowego statku powietrznego
  Maks Maźwa
  Agencja Ochrony
 • Krzysztof Wójcik
  Z początku chcieliśmy sami przygotowywać się do egzaminu VLOS ale po szkoleniu w IronSky nie żałujemy ani jednej złotówki i minuty poświęconej na szkolenie. Świetnie opracowane i usystematyzowane materiały, przystępnie prowadzone szkolenie i dużo praktycznej wiedzy. Chłopaki naprawdę wkładają serce w to co robią i poświęcają czas każdemu indywidualnie. Grupy kursantów są nieduże a co najbardziej nam się podoba - kontakt nie kończy się po odebraniu dyplomu. Cały czas możemy liczyć na pomoc z ich strony czy to przy załatwieniu formalności do egzaminu czy przy obsłudze/serwisie drona.
  Krzysztof Wójcik
  Agencja Interaktywna
 • Mateusz Abu Louz
  Polecam robienie kursów w IRON SKY. Chłopaki profesjonalnie przygotowują do egzaminów zarówno teorii jak i praktyki. Materiały do nauki na oraz zajęcia prowadzone przez chłopaków przygotowały mnie do zaliczenia. Klimat na zajęciach super. Chłopaki podchodzą do tego co robią z wielka pasja i nie liczy się dla nich tylko zarobek. Pozdrawiam
 • Tomo Drewicz
  Panowie z IronSky znają się na rzeczy i potrafią w rzeczowy sposób przekazać swoja wiedzę i doświadczenia. Po przebytym kursie wiem, że podejście do egzaminu z wolnej stopy byłoby dużym nieporozumieniem. Dodatkowo uważam, że każdy kto chciałby rozpocząć zabawę z dronami powinien taki kurs przejść - najlepiej w IronSky.
  Tomo Drewicz
  Artysta, Doktor Uniwersytetu Artystycznego
 • Robert Smaga
  Z pełną odpowiedzialnością polecam Panów z IRONSKY. Kurs przygotowany profesjonalnie, przerobiona ilość materiału "urywa głowę". Super atmosfera podczas szkolenia. Jeszcze raz polecam 
  Robert Smaga
  Żołnierz
 • Maciej Kozieł
  Polecam kursy w IronSky, przede wszystkim bardzo rzeczowo prowadzone i sprawnie zorganizowane (kursy oraz egzamin). Bardzo dobre materiały szkoleniowe i przede wszystkim można liczyć na pomoc w zagadnieniach związanych z prawem lotniczym, dronami, czy samym egzaminem nie tylko w ramach opłaconego szkolenia ale również po nim! Mamy stały kontakt. Pozdrawiam i zachęcam do kursów w IronSky. Maciej Kozieł.
 • Łukasz Wiśniewski
  Super kurs ! Super instruktorzy, bardzo dobrze tłumacza i nauczą latać nawet ptaka bez skrzydeł. Polecam 
 • Miłosz Ratajek
  Polecam wszystkim, szkolenia w miłym klimacie na solidnym poziomie, pomoc w wyborze sprzętu, 5 gwiazdeczek leci do was, Pozdrawiam 
 • Mariusz Wolny
  Jestem bardzo zadowolony ze szkolenia w IronSky. Kurs odbył się w miłej atmosferze. Darek i Kuba zadbali o rzetelne przygotowanie nas do egzaminu państwowego, który zdałem z wynikiem pozytywnym. Gorąco polecam szkolenia w IronSky!
  Mariusz Wolny
  Budowlaniec
 • Jarosław Grzybek
  Pełna profeska, super atmosfera na szkoleniu, zapewniony pyszny obiad do wyboru z menu. Z Darkiem i Kubą zdanie egzaminu to żaden problem a do tego zatroszczyli się nawet o pogodę na egzamin  (pół godziny po egzaminie zaczęło padać). Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
  Jarosław Grzybek
  Przedsiębiorca
 • Bartosz Grela
  Ekipa bardzo extra, jako pedagog miałbym kilka uwag co do warsztatowej strony szkolenia ale to naprawdę małostki w porównaniu do ogromu wiedzy jaką ci kolesie mają i jak to przekazują, a żeby dobrze przekazać cza dobrze rozumieć i czuć to! profesjonalizm i sprzęt z jakim spotkałem się na kursie zaskoczył mnie pozytywnie, jak się wahasz czy wybrać szkolenie z IRON SKY to wiedz że zdałem egzamin z pochwałą egzaminatora!
  Bartosz Grela
  Nauczyciel
 • Sławomir Andrzej Białkowski
  Parę słów o szkoleniu UAVO. Fantastyczna atmosfera. Prowadzący szkolenie posiadają szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną. Zasób wiadomości potrafią przekazać w sposób przejrzysty i zrozumiały. Gratuluję też profesjonalnej organizacji zajęć. Wszystkie wymienione zalety doprowadziły pomyślnie do zdanego egzaminu UAVO przeprowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Niech zawsze wokół was roztaczają się szerokie horyzonty!
 • Mark Path
  Zamówiłem u Jegomości Mavica pro, ja tylko pojawił się sprzęt w polskich hurtowniach miałem go u siebie. Polecam zakupy dronów u tego dilera  Status zamówienia i info od DJI, które nie wyrabiały z produkcją, a najlepszym porządku 
  Mark Path
  Internauta
 • Beata Krzysztof Iwaszko
  Byliśmy uczestnikami Aerofestival i wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez IRON SKY. Nie wiązaliśmy z tym konkursem wielkich oczekiwań do chwili gdy okazało się, że jesteśmy w gronie wylosowanych osób. Sam konkurs jak i wygrana w postaci szkolenia było realnym i namacalnym faktem. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy firmie IRON SKY za miłą zabawę i ciekawe doświadczenie.
  Beata Krzysztof Iwaszko
  Pasjonat lotnictwa
Szkolenie na operatora drona kurs UAVO licencja na drona kurs na drona Warszawa dron licencja na drony IRONSKY Poznań
FAQ drony vlos Egzaminy państwowe UAVO szkolenia na drony VLOS www.ironsky.pl sprzedajemy drony Yuneec Typhoon Dji phantom 3dr

FAQ VLOS - najczęściej zadawane pytania o szkolenia, egzaminy na operatorów dronów i świadectwo kwalifikacji - licencje na drona

Co muszę zrobić przed kursem na drona? Czy poza szkoleniem są jeszcze jakieś koszty związane z uzyskaniem Świadectwa Kwalifikacji UAVO (licencja na drona, prawo jazdy na drona)?
Tak. Ścieżka do uzyskania licencji na drona (Świadectwa Kwalifikacji UAVO) wygląda następująco:
https://ironsky.pl/co-musze-zrobic-przed-szkoleniem-a-co-przed-egzaminem-na-nsts-jak-wyglada-egzamin-na-pilota-drona/
Co jest w cenie kursu na pilota drona UAVO VLOS, czyli NSTS-01 / STS-01?

1. Grupowe szkolenie teoretyczne
2. Indywidualne szkolenie praktyczne
3. Wynajem drona/akumulatorów na czas szkolenia
4. Drukowane materiały szkoleniowe na własność
5. Napoje
6. Egzamin wewnętrzny sprawdzający wiedzę po kursie
7. Organizacja egzaminu państwowego z egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej
8. Rabaty na zakupy dronów i akcesoriów w Naszym sklepie
9. Certyfikat i zaświadczenie ukończenia szkolenia lotniczego
10. Świetna atmosfera szkolenia i praktyczna wiedza
11. Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia IRONSKY UAV Technology
12. Rabaty dla zorganizowanych grup
13. OPCJONALNIE – NIE PRZEJMUJ SIĘ NICZYM! Zleć za dodatkową opłatą organizacyjną +150zł, przygotowanie wszystkich formalności
Ile trwa szkolenie na uprawnienia na drona NSTS-01 po starem "UAVO VLOS"?
Szkolenie VLOS, czyli NSTS-01 trwa 3 dni. Szkolenie obejmuje średnio 14h części teoretycznej oraz 3h indywidualnych lotów i 1h zajęć praktycznych na ziemi z Instruktorem UAVO. Długość kursu na operatora drona zależy głównie od liczebności grupy, ilości pytań. Trzy dni to minimalny czas, w którym opanujesz bardzo szeroki zakres materiału i nauczysz się wykonywać manewry dronem.
Czym się różni VLOS od BVLOS?
Zakresem uprawnień. VLOS – Visual Line of Sight, czyli loty dronem w zasięgu wzroku operatora drona; BVLOS – Beyond Visual Line of Sight, czyli loty dronem poza zasięg wzroku operatora drona
Czy mogę odbyć ćwiczenia praktyczne dronem w innym dniu?
Tak, w szczególności jeżeli warunki meteorologiczne są niekorzystne. Możesz też po wcześniejszej konsultacji z ośrodkiem szkoleniowym IRONSKY ustalić indywidualne godziny części praktycznej szkolenia UAVO VLOS.
Czy na szkolenie praktyczne muszę mieć swojego drona?
NIE. Szkolimy na dronach marki DJI lub własnych konstrukcjach ośrodka szkoleniowego IRONSKY. Nie ponosisz żadnych kosztów za użytkowanie dronów w trakcie kursu.
Czy jesteście wpisani do rejestru podmiotów ULC?
Tak. Firma IRONSKY jest renomowanym ośrodkiem szkoleniowym wpisanym do ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod Nr 186RPS-04/2016 uprawnionym do przeprowadzania szkoleń: VLOS, BVLOS, INS.
Kto prowadzi kursy na drona?
Szkolenia na drona prowadzone są z najwyższą starannością przez ekspertów od prawa lotniczego, konstruktorów, modelarzy, inżynierów robotyków, więc żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Kadrę stanowią doświadczeni instruktorzy z uprawnieniami INS UAVO, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce uzyskali świadectwo kwalifikacji i od lat są związani z UAV zawodowo i hobbystycznie markę IRONSKY i aktywnie wspierają branżę RPAS (Remotely Piloted Aircraft Systems) w Polsce. Posiadamy prestiżowe uprawnienie pilota doświadczalnego TOR. Nasza kadra instruktorska to kilkunastu specjalistów lotniczych w całym kraju. Główni instruktorzy to:
Instruktor Dariusz Wąsowicz, numer świadectwa kwalifikacji PL.28583.UAVO
Instruktor Jakub Andraszyk, numer świadectwa kwalifikacji PL.33793.UAVO
Czy będziemy latać z włączonym GPS?
Nie. Wykonujemy loty zgodnie z wymogami ULC, wyłącznie w trybie bez stabilizacji GPS, czyli trybach ATTI, ALH, w których dron utrzymuje się na konkretnej wysokości, ale wiatr może przesuwać go na boki.
Jakie warunki meteorologiczne muszą być spełnione, aby szkolenie praktyczne na operatora drona się odbyło?
Przede wszystkim brak jakiegokolwiek opadu atmosferycznego oraz mgieł. Bierzemy pod uwagę efektywność Naszych szkoleń, dlatego odczuwalna temperatura powietrza nie powinna być niższa niż 5°C, a wiatr nie silniejszy niż 6 m/s. Dane weryfikujemy na podstawie numerycznej prognozy pogody, czyli meteorogramów dla danej miejscowości szkolenia na stronie Instytutu Centralnego Meteorologii - meteo.pl
W jakie dni odbywają się szkolenia?
Mamy zazwyczaj dwa rodzaje szkoleń weekendowe (piątek, sobota, niedziela) i w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa). Dla większych zorganizowanych grup dostosujemy się indywidualnie w wybrane dni i godziny. TERMINY SZKOLEŃ TUTAJ: https://ironsky.pl/szkolenia-uavo/terminarz-szkolen-i-egzaminow-a2-i-nsts-na-drona/
W jakich godzinach odbywają się szkolenia VLOS?
Zazwyczaj zajęcia teoretyczne zaczynamy od 08:00 i kończymy ok 16:00. Loty praktyczne dronami umawiane są indywidualnie, również w tym przedziale godzinowym.
Czy muszę mieć badania lekarskie na licencje na drona?
Nie. Od 2021r. zniesiony został wymóg badań lotniczo lekarskich i nie ma wymogu posiadania orzeczenia lotniczo lekarskiego do wykonywania lotów dronami.
Gdzie kupić polisę OC na drona?
Jest to wymóg prawny, musisz wykupić ubezpieczenie OC operatora drona, które jest potrzebne już do praktycznej części szkolenia dronowego UAVO. Naszym subiektywnym zdaniem aktualnie najlepsze warunki ma agent ubezpieczeń lotniczych - finansowa chata, link do nich poniżej, ubezpieczycielem jest Ergo Hestia. Sprawdzony agent jak i ubezpieczyciel, kursanci mieli szkody np. wlecieli w auto lub rozbili szybę, OC to pokryło.
http://www.finansowachata.pl/ubezpieczenie-oc-dronow-ac-drona
Czy egzamin państwowy na Świadectwo Kwalifikacji UAVO jest możliwy od razu po szkoleniu?
Tak. Wszystko zależy od dostępności egzaminatora oraz chęci kursantów w danej grupie szkoleniowej. Organizujemy egzaminy w całym kraju, korzystając z usług kilkunastu egzaminatorów UAVO, dlatego nie musisz się martwić, czy i kiedy odbędzie się egzamin, zajmiemy się tym. Mimo silnego lobbowania egzaminów od razu po kursie przez niektóre podmioty szkoleniowe, nie zalecamy egzaminu od razu po kursie, ponieważ zdobytą w 3 intensywne dni szkolenia wiedzę trzeba usystematyzować i utrwalić powtarzając materiał. W IRONSKY stawiamy na jakość, nie ilość przeszkolonych operatorów. Lotnictwo nie wybacza błędów. Szczegółowe informacje w zakładce „egzaminy państwowe”.
Czy na egzamin UAVO muszę mieć swojego drona?
Nie. Jeśli robisz kurs u Nas to masz zapewniony sprzęt na kurs i egzamin.
Jaki dron nadaje się na egzamin państwowy na operatora drona?
Każdy dron, który jest sprawny technicznie i ma możliwość wyłączenia stabilizacji GPS, czyli również drony własnych konstrukcji oraz starsze modele. Na egzamin nie nadają się np. popularne drony DJI Spark lub DJI Mavic, w których standardowo możliwy jest wyłącznie lot w trybie ze stabilizacją satelitarną GPS.
Jakie warunki pogodowe muszą być spełnione, aby egzamin państwowy się odbył? Co w przypadku, gdy pogoda nie będzie łaskawa?
Nie ma konkretnych warunków pogodowych na egzamin państwowy. W przypadku Naszych szkoleń UAVO mamy jasno określone warunki meteorologiczne, które są przez Nas akceptowalne, ale egzamin państwowy to odrębny temat, tutaj panują wytyczne Egzaminatora, który jest przedstawicielem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nie ma prawnego zakazu latania egzaminu w deszczu, silnym wietrze, czy w ujemnych temperaturach. Należy jednak pamiętać, że sprzęt musi być użytowany zgodnie z zaleceniami producenta jeśli takie opublikował np. w instrukcji obsługi. To, czy podejdziesz do egzaminu w trudnych warunkach meteorologicznych zależy wyłącznie od Ciebie, to Twój pierwszy test na operatora drona, Egzaminator nie może Cię zmusić – „bo się zapisałeś”. Opłata lotnicza za praktyczną część egzaminu państwowego również nie przepada jeśli nie podejmiesz decyzji o spróbowaniu swoich sił tego dnia. Reasumując: jeśli pogoda będzie niekorzystna dla Ciebie, to masz prawo bez utraty opłaty lotniczej przełożyć swoją część praktyczną na inny termin ustalając go z Egzaminatorem.
Czy osoba niepełnoletnia może przyjść na kurs? Od jakiego wieku wydawane jest Świadectwo Kwalifikacji UAVO?
Tak. Na szkolenie UAVO może przyjść osoba niepełnoletnia, od 16 roku życia (docelowo ma być obniżone nawet do 14 roku życia)
Kiedy i gdzie zapłacić za kurs w IRONSKY?
Opłatę należy uiścić przed rozpoczęciem kursu. Najlepiej zrobić zakup przez nasz sklep internetowy lub zamówienie przez mail. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.
DANE DO PRZELEWU:
IRONSKY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K.
ul. Słoneczna 1B, 64-320 Buk
mBank 76 1140 2004 0000 3102 7889 4025
W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko, datę, miejsce i rodzaj kursu. Np. " Marian Nowak VLOS 1-3 czerwca Warszawa"
Czy osoby bez doświadczenia mogą brać udział w szkoleniu?
Tak, oczywiście! Większość kursantów to osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia w świecie lotnictwa bezzałogowego, które planują kupić pierwszego drona i zacząć przygodę. Zazwyczaj nawet łatwiej nauczyć latać dronem osobę bez doświadczenia niż wieloletniego modelarza, bo nie ma złych nawyków, ale nie jest to regułą.
Czy wystawiacie FV?
TAK. Wystawiamy fakturę lub paragon.
Gdzie odbywają się szkolenia?
Kursy UAVO na drona prowadzimy w całym kraju. Sale szkoleniowe znajdują się blisko obszarów wydzielonych do ćwiczeń praktycznych, tak, aby czas przejazdów zredukować do minimum.
Jak wygląda praktyczny egzamin państwowy na operatora drona?
Jeszcze przed oderwaniem się od ziemi, egzaminator sprawdzi wiedzę osoby egzaminowanej odnośnie użytkowanej platformy, jej wyposażenia, możliwych trybów lotu, osiągów, ograniczeń, możliwości, bezpieczeństwa obsługi (w tym również akumulatorów), zachowania w sytuacjach awaryjnych, optymalnych ustawień systemu „failsafe” lub innych zagadnień związanych z wykonywaniem lotów.
Jeżeli egzaminator uzna, że egzaminowana osoba posiada wiedzę niezbędną do wykonania bezpiecznego lotu w zakresie użytkowanej platformy wykonywane są loty egzaminacyjne.
Sprzęt, którym będą wykonywane loty musi być gotowy i sprawdzony przez kandydata jeszcze przed pojawieniem się na egzaminie. Jeżeli budowa UAV lub jego zachowanie w locie będzie budziło wątpliwości egzaminatora co do jego sprawności technicznej lub możliwości bezpiecznego kontynuowania lotu (np. widoczne uszkodzenia mechaniczne, silne wibracje lub inne oznaki problemów technicznych), kandydat może nie zostać dopuszczony do egzaminu, a jeżeli lot już trwa egzamin może zostać przerwany.
Podczas lotów sprawdza się przede wszystkim czy osoba egzaminowana potrafi w sposób bezpieczny obsługiwać sprzęt, czyli przygotować go do lotu, wykonać lot i bezpiecznie wylądować. Wszystkie elementy lotu muszą być wykonywane w sposób stabilny, płynny i precyzyjny. EGZAMIN NIE ZOSTANIE ZALICZONY W PRZYPADKU:
stwierdzenia braku wiedzy lub umiejętności obsługi lub pilotażu
rozbicia lub utraty kontroli nad statkiem powietrznym
gdy kandydat nie panuje w wystarczającym stopniu nad statkiem powietrznym lub dalsze użycie statku powietrznego zagraża bezpieczeństwu
braku technicznego przygotowania sprzętu do egzaminu
nie przystąpienia do egzaminu w wyznaczonym terminie
nie stosowania się do poleceń egzaminatora
niemożliwości ustalenia tożsamości kandydata (brak dokumentu tożsamości)
BEZPIECZEŃSTWO! Najważniejsze na egzaminie ale również i we wszystkich innych lotach jest bezpieczeństwo! Nie należy przeceniać własnych umiejętności. Należy również mieć ograniczone zaufanie do użytkowanej maszyny. Każde urządzenie latające, bez względu na to jak kosztowne i zaawansowane wyposażenie jest na nim zabudowane może ulec nieprzewidzianej awarii.
EGZAMIN PRAKTYCZNY Jest prowadzony na sprzęcie osoby egzaminowanej. Drona możesz wynająć w IRONSKY
Czy robicie szkolenia indywidualne?
Tak. Przeprowadzaliśmy wielokrotnie szkolenia zamknięte dla firm i pojedynczych osób dopasowując się do potrzeb i terminów wyznaczonych przez Klienta. Jest możliwość byśmy nawet przyjechali do Ciebie. W przypadku szkoleń obowiązuje indywidualna wycena zależna od rodzaju szkolenia, ilości osób oraz odległości od siedziby firmy w Buku pod Poznaniem.
Czy mogę podejść do kursu BVLOS nie posiadając uprawnień VLOS?
Tak. Przychodząc na kurs BVLOS odbędziesz również kurs VLOS w cenie kursu, zakres szkolenia BVLOS jest rozszerzeniem kursu VLOS.