fbpx
Facebook
Instagram
YouTube
 

VLOS
OPERATOR DRONA W ZASIĘGU WZROKU


Zostań operatorem drona!


Kupiłeś drona, ale nie wiesz jak go bezpiecznie używać? Zastanawiasz się, czy możesz wystartować nim przed domem lub na własnej działce? Słyszałeś o jakiś strefach lotniczych, ale nie do końca wiesz o co chodzi? Głowisz się jak zrobić fajne ujęcie lotnicze, które widziałeś na YouTube? Chcesz zarabiać na lataniu dronem? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK, to szkolenie UAVO w IRON SKY jest właśnie dla Ciebie!

Oferujemy szkolenia na operatora drona z dofinansowaniem do 80% ze środków Unii Europejskiej, Powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy oraz z rabatami do 20% przy zakupie dronów DJI w Naszym sklepie. Promocje i rabaty czasowe nie łączą się.CENA SZKOLENIA UAVO VLOS:

3 dni, kursy w tygodniu i weekendowe.

CENA 1382.11 zł netto (1.700 zł brutto)

Wieloletnie doświadczenie i renoma IRON SKY

IRONSKY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K. www.ironsky.pl - Buk Przed wyborem ośrodka szkoleniowego warto zapoznać się z opiniami Kursantów i Klientów, dokładnym zakresem usługi, ilością przeszkolonych osób, okresem działania w branży jakością i łatwością kontaktu z instruktorami, tym bardziej, że popularność dronów rośnie, a razem z tym ilość podmiotów szkolących, które nie do końca spełniają Twoje oczekiwania jak i wytyczne z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Szkolimy operatorów dronów od ponad 4 lat, dzięki Nam legalnie latają już setki wykwalifikowanych operatorów dronów w Polsce! Szkoliliśmy m.in. Polskie Służby Specjalne, Wojsko Polskie, Straż Graniczną, Straż Pożarną, Straż Miejską, TVN, operatorów kamer z telewizji, dziennikarzy, kadry menadżerskie, inżynierów i naukowców, przedsiębiorców, fotografów, hobbystów. Nasi Instruktorzy kilkukrotnie wypowiadali się w mediach w roli eksperta ds. dronów np. Fakty TVN, czy FORBES.
Dariusz Wąsowicz FAKTY wywiad o dronach w TVN IRON SKY
9

Zapisz się już teraz na nasz specjalny kurs przygotowujący do egzaminu państwowego UAVO VLOS w ramach, którego otrzymasz:

 • wiedzę teoretyczną zgodną z wymogami i programem ULC oraz zakresem egzaminu na świadectwo kwalifikacji UAVO
 • warsztaty i szkolenia praktyczne na multicopterach DJI i symulatorach
 • szczegółowe drukowane materiały szkoleniowe potrzebne do egzaminu teoretycznego
 • dokumenty do egzaminu oraz wydania świadectwa kwalifikacji
 • możliwość podpisania najkorzystniejszego ubezpieczenia indywidualnego OC - wymagane do egzaminu
 • egzamin wewnętrzny oraz egzamin państwowy
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • porady doświadczonych instruktorów, operatorów UAV
 • wyżywienie i pomoc w dojeździe, zakwaterowaniu

CENA SZKOLENIA UAVO VLOS:

3 dni, kursy w tygodniu i weekendowe.

CENA 1382.11 zł netto (1.700 zł brutto)

W cenie zawarty jest 14h kurs teoretyczny i 4h indywidualnych zajęć praktycznych spędzonych z instruktorem, wynajem dronów i akumulatorów na szkolenie, materiały naukowe, ciastka, ciepłe i zimne napoje przez okres trwania kursu.

Doszkalający kurs praktyczny - loty dronem 1h - 150 zł brutto.

W cenie mają Państwo również możliwość skorzystania z profesjonalnych symulatorów lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi w dniach, w których odbywa się szkolenie.
egzaminy_panstwowe_uavo_szkolenia_na_drony_vlos_www.ironsky.pl_sprzedajemy_drony_yuneec_typhoon_dji_phantom_3dr_solo_img_3741

CEL:

Każde szkolenie prowadzone jest zgodnie z określonym wcześniej celem szkolenia, które mówi, że ukończenie szkolenia powinno poszerzyć, zaktualizować lub ugruntować wiedzę i umiejętności uczestników w zakresie prawa lotniczego, zasad wykonywania lotów w zasięgu wzroku, wiedzy o człowieku jako operatorze BSP, bezpieczeństwa wykonywania lotów i sytuacjach niebezpiecznych oraz obsługi, budowy i działania systemów i podzespołów BSP. Cel biznesowy szkolenia UAVO to zdobycie odpowiednich umiejętności pilotażu drona i w efekcie końcowym, po zdaniu egzaminu państwowego uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji UAVO - operatora bezzałogowych statków latających uprawniającego do komercyjnego użytkowania drona w zasięgu wzroku operatora. Posiadając te uprawnienie można legalnie świadczyć usługi z wykorzystaniem drona np fotografia i filmowanie, inspekcje, monitoring.


GDZIE:

Szkolenia lotnicze z obsługi dronów i przygotowujące do egzaminów państwowych na świadectwo kwalifikacji operatora drona, czyli UAVO prowadzimy w całej Polsce w dużych salach konferencyjnych, a część praktyczna na obiektach sportowych lub prywatnych. W szczególności w miastach: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Łódź, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Radom, Ostrów Wielkopolski, Leszno, Piła, Konin lub okolicach tych miast.


KADRA: 

Zajęcia i szkolenia są prowadzone przez kadrę dydaktyczno - instruktorską, posiadającą kwalifikacje i uprawnienia odpowiednie do rodzaju i zakresu prowadzonego szkolenia lotniczego. IRON SKY, to zespół licencjonowanych operatorów UAV i instruktorów posiadających wszelkie wymagane uprawnienia wydawane przez ULC. Posiadamy uprawnienia UAVO TOR, INS, BVLOS, VLOS


DLA KOGO:

Dla kandydatów na operatora bezzałogowych statków powietrznych / pilotów RPAS oraz wszystkich miłośników technologii bezzałogowych. Nie musisz mieć doświadczenia, ani nawet swojego drona.


JAK TO WYGLĄDA:

Szkolenie można realizować na Twoim lub naszym sprzęcie, specjalnie przerobionym w tryb trener-uczeń lub korzystając z Naszych dronów marki DJI. Szkolenie odbywa się w ośrodku szkoleniowym, trwa 3 dni, otrzymujesz pełne materiały szkoleniowe, a na końcu egzamin sprawdzający wiedzę z wykładów oraz części praktycznej, otrzymujesz dyplom ukończenia kursu, masz możliwość darmowego i nieograniczonego korzystania z symulatora lotów podczas szkoleń. Jesteśmy konkretni, ale elastyczni.


JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Zapisy na szkolenia przyjmujemy przez formularz, mailowo lub telefonicznie.
✉ Formularz zgłoszeniowy KLIKNIJ TUTAJ
✉ Email: biuro@ironsky.pl
☎ Instruktor UAV Darek: 519-410-610
☎ Instruktor UAV Kuba: 663-944-151

Ilość miejsc dla kursantów jest ograniczona – w celu rezerwacji miejsca na szkolenie, decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą pełnej kwoty za szkolenie na konto bankowe.

DANE DO PRZELEWU

IRONSKY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K.
ul. Bohaterów Bukowskich 4
64-320 Buk
mBank 76 1140 2004 0000 3102 7889 4025
W tytule przelewu proszę podać: imię i nazwisko, rodzaj kursu, data, miasto Np. " Marian Nowak - voucher VLOS 1-3 czerwca Poznań"

PROGRAM SZKOLENIA UAVO VLOS

Program szkolenia teoretycznego i praktycznego do uzyskania uprawnienia podstawowego do wykonywania lotów w zasięgu wzroku (VLOS) wpisywanego do świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego używanego w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe (UAVO)

Szkolenie teoretyczne UAVO VLOS

Szkolenie teoretyczne trwa 2 dni, są to wykłady i warsztaty tematyczne. Sumaryczny czas trwania szkolenia teoretycznego to 14-16 godzin zegarowych. Czas trwania zajęć z poszczególnych przedmiotów określa podmiot szkolący IRON SKY. Na koniec przeprowadzany jest teoretyczny egzamin wewnętrzny. Szkolenie obejmuje swoim zakresem następujące przedmioty:
1. Prawo lotnicze
2. Zasady wykonywania lotów w zasięgu wzroku (VLOS)
3. Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego
4. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne
5. Obsługa, budowa, działanie systemów i podzespołów BSP.

Szkolenie praktyczne UAVO VLOS

Szkolenie praktyczne składa się z ćwiczeń naziemnych i ćwiczeń w locie. Kolejność ćwiczeń ustala instruktor prowadzący szkolenie. Podmiot szkolący IRON SKY może dodatkowo wprowadzać do szkolenia własne ćwiczenia mogące pomóc w opanowaniu ćwiczeń wskazanych w poniższym zestawieniu. W czasie szkolenia praktycznego instruktor stale monitoruje postępy kursanta w szkoleniu. Kolejne etapy szkolenia są realizowane przez kursanta po opanowaniu poprzednich. O dopuszczaniu do kolejnych etapów szkolenia decyduje instruktor. Na koniec przeprowadzany jest praktyczny egzamin wewnętrzny.

DZIAŁ I: PRZYGOTOWANIE DO LOTU
1. Przygotowanie operacyjne do lotu
2. Ocena miejsca wykonywania lotów
3. Wyznaczenie i zabezpieczenie miejsca startu i lądowania
4. Przygotowanie się operatora i obserwatora (jeżeli bierze udział w lotach) do wykonania lotów
5. Korzystanie z dostępnych narzędzi wspomagających bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej

DZIAŁ II: BEZPIECZNE WYKONYWANIE CZYNNOŚCI LOTNICZYCH
1. BHP w lotnictwie bezzałogowym
2. Udział obserwatora w lotach
3. Wykorzystanie „check listy” jako dobrej praktyki w procesie wykonania operacji lotniczych
4. Czynności w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych

DZIAŁ III: OBSŁUGA NAZIEMNA I OCENA ZDATNOŚCI DO LOTU
1. Kontrola urządzeń zdalnego sterowania i transmisji radiowej
2. Kontrola reakcji BSP na sygnały urządzeń zdalnego sterowania
3. Kontrola układu napędowego i źródła zasilania
4. Kalibracja czujników i urządzeń nawigacyjnych
5. Programowanie systemów awaryjnych

DZIAŁ IV: WYKONYWANIE PROCEDUR PILOTAŻOWYCH NORMALNYCH ORAZ PROCEDUR MAJĄCYCH ZASTOSOWANIE W SYTUACJACH NIEBEZPIECZNYCH I AWARYJNYCH
1. Wykonywanie procedur pilotażowych normalnych – ćwiczenia w locie (w przypadku kategorii MR i H wykonywane w trybie utrzymywania wysokości – nawigacja satelitarna wyłączona):
Ćwiczenie 1. Start i lądowanie
Ćwiczenie 2. Zawis ze zmianami wysokości lotu (we wszystkich orientacjach względem operatora)
Ćwiczenie 3. Lot po kwadracie poziomym, ze zmianami wysokości lotu i zatrzymaniem 2-3 sek. na wierzchołkach w przypadku kategorii MR, H, przodem do kierunku lotu.
Ćwiczenie 4. Krążenie (przodem do kierunku lotu)
Ćwiczenie 5. Ósemka pozioma (tyłem do operatora)
2. Wykonywanie procedur mających zastosowanie w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych – ćwiczenia w locie (w przypadku kategorii MR i H mogą być wykonywane z włączoną nawigacją satelitarną)
Ćwiczenie 6. Zmiany trybu lotu (ATTI/GPS/ATTI) podczas lotu po prostej
Ćwiczenie 7. Aktywacja i dezaktywacja systemów awaryjnych
Ćwiczenie 8. Lądowanie na komendę instruktora prowadzącego szkolenie (symulacja awaryjnego lądowania, może być ćwiczona bez przyziemienia)
Ćwiczenie 9. Odejście w górę (np.: w przypadku pojawienia się człowieka na lądowisku)
Ćwiczenie 10. Unik z opadaniem (zwiększenie prędkości postępowej)
Ćwiczenie 11. Nagła zmiana kierunku i wysokości lotu (zapobieganie kolizjom)
Ćwiczenie 12. Autorotacja

Przykładowy harmonogram kursu UAVO VLOS

Dzień 1 - teoria
09:00 - 09:15 Przywitanie, sprawy organizacyjne
09:15 - 14:00 Prawo lotnicze
14:00 - 14:30 Przerwa obiadowa
14:30 - 17:00 Zasady wykonywania lotów w zasięgu wzroku (VLOS)
17:00 - 18:00 Człowiek jako operator bezzałogowego statku powietrznego

Dzień 2 - teoria + pisemny egzamin wewnętrzny
09:00 - 13:00 Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne
13:00 - 13:30 Przerwa obiadowa
13:30 - 17:00 Obsługa, budowa, działanie systemów i podzespołów BSP
17:00 - 18:00 Egzamin wewnętrzny

Dzień 3 - loty ćwiczebne + praktyczny egzamin wewnętrzny
Część praktyczna umawiana jest indywidualnie godzinowo z każdym kursantem w pierwszym dniu szkolenia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SZKOLENIE UAVO VLOS W IRON SKY?1) Grupowe szkolenie teoretyczne UAVO VLOS

Stawiamy na jakość, dlatego szkolimy w małych grupach do 6 osób. Szkolenie prowadzi zawsze dwóch instruktorów UAVO, więc Twoje pytanie nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi.

2) Indywidualne szkolenie praktyczne UAVO VLOS

Szkolimy indywidualnie – 1 instruktor na 1 kursanta (w przeciwieństwie do większości placówek), bo ważniejsze jest dla Nas Twoje bezpieczeństwo w powietrzu i efektywność lotów, niż masowe szkolenie operatorów dronów.

3) Wynajem drona/akumulatorów na czas szkolenia

Nie musisz mieć swojego drona na szkolenie, bo będziesz latać na Naszych dronach, bez dodatkowych opłat i ukrytych kosztów! Chcesz latać na swoim dronie, ale masz zbyt mało akumulatorów? To nie problem, również Ci je wypożyczymy na czas kursu!

4) Drukowane materiały szkoleniowe

Wyselekcjonowana sprawdzona wiedza bez zbędnych zapisów i niejasnych schematów. Materiały edukacyjne dytujemy zawsze po nawet najmniejszych zmianach w wymogach szkoleniowych ULC, nowelizacjach ustaw i rozporządzeń, dlatego masz pewność, że Twoja wiedza jest aktualna. Dostajesz pełen zakres materiałów (120 stron A4), a nie okrojony skrypt szkoleniowy.

5) Pełne wyżywienie: obiad, ciastka, kawa, herbata, napoje

Głodny nie skupisz się na słuchaniu wykładów, tylko burczącego brzucha, dlatego każdy z uczestników kursu wybiera z karty dań to, na co ma ochotę każdego dnia szkolenia.

6) Egzamin wewnętrzny sprawdzający wiedzę po kursie

Sprawdzamy czego się nauczyłeś, a z czym masz problemy, omawiamy egzamin wewnętrzny z kursantami, dzięki temu w prosty sposób wiesz na co musisz zwrócić szczególną uwagę podczas nauki.

7) Organizacja egzaminu państwowego z egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej

Współpracujemy z wieloma egzaminatorami na terenie całej Polski, więc możesz zdać egzamin u Nas po kursie lub w innym regionie kraju, do którego będziesz miał bliżej.

8) Rabaty w Naszym sklepie

Doceniamy kursantów, dlatego możesz liczyć na niespotykanie atrakcyjne ceny dronów i akcesoriów (do -15%), rabaty dotyczą również usług serwisu i diagnostyki bezzałogowych statków powietrznych (-20%), szkoleń produktowych (-20%), podwyższenia uprawnień TOM i szkoleń BVLOS (-30%). Rabaty obowiązują przez rok od daty zakończenia kursu.

9) Certyfikat i zaświadczenie ukończenia szkolenia lotniczego

Otrzymasz nie tylko wymagane urzędowe zaświadczenie ukończenia kursu, ale też certyfikat, który ozdobi Twoje biuro i poświadczy posiadane kwalifikacje!

10) Świetna atmosfera szkolenia i praktyczna wiedza

Szkolenie odbędziesz w jednym z pierwszych ośrodków szkoleniowych w kraju (sieć Poznań, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk, Kraków) przez doświadczonych instruktorów-praktyków, którzy zdobyli uprawnienia UAVO jako jedni z pierwszych w kraju i aktywnie współtworzą środowisko bezzałogowych statków powietrznych w Polsce. Szkolimy też służby mundurowe i polskie służby specjalne.

11) Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia IRON SKY UAV Technology

To, że zakończyłeś szkolenie u Nas, nie oznacza końca Naszego wsparcia, dlatego otrzymasz dostęp do specjalnej zamkniętej grupy dystkusyjnej na Facebooku, w której są wyłącznie uczestnicy Naszych szkoleń. Możesz tu zadawać pytania, dzielić się swoimi sukcesami a także rozmawiać z kolegami i koleżankami z kursu. Komunikatywność, to nasza żelazna zasada.

12) Rabaty dla zorganizowanych grup

Zaproś znajomych na kurs i odbierz zniżkę! Benefit odbiera każdy, zarówno Ty, jak i osoba, którą zapraszasz na kurs, więc zaproszona osoba z pewnością będzie Ci wdzięczna 😉
Ty + 1 dodatkowa osoba = zniżka 10% dla wszystkich (170 zł taniej/osoba)
Ty + 2 dodatkowe osoby = zniżka 15% dla wszystkich (255 zł taniej/osoba)
Ty + 3 lub więcej dodatkowe osoby = zniżka 20% dla wszystkich (340 zł taniej/osoba)
Ty + 4 lub więcej dodatkowych osób = zniżka 25% dla wszystkich (420 zł taniej/osoba)

13) OPCJONALNIE – NIE PRZEJMUJ SIĘ NICZYM!

Zleć za dodatkową opłatą organizacyjną +150zł, przygotowanie wszystkich formalności IRON SKY UAV Technology, czyli
Badania lotniczo-lekarskie (organizacja + opłaty) – 200 zł
Ubezpieczenie OC operatora drona na rok (organizacja + opłaty) – 235 zł
Opłaty do ULC za egzamin teoretyczny, praktyczny i wydanie świadectwa kwalifikacji -201 zł

14) Renoma i świetne opinie kursantów

 • Bardzo profesjonalne szkolenie bez którego podejście do egzaminu to bardzo ryzykowna decyzja. Intensywne 3 dni i ogrom wiedzy przekazany w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Prowadzący szkolenie perfekcyjnie przygotowani do części teoretycznej jak i praktycznej. Na szkoleniu panuje pozytywna i koleżeńska atmosfera co pomaga w przyswajaniu wiedzy, a wiedzy i nauki do zaliczenia egzaminu jest na prawdę sporo :) Fajne jest to, że na prowadzących można liczyć również po zakończeniu kursu i egzaminie, Serdecznie polecam Iron Sky :)
  Tomasz Dominikowski
  Przedsiębiorca, Agencja Reklamowa
 • Szkolenie rewelacyjne - wiedza sama weszła do głowy. Egzamin był już tylko formalnością :) a tak na poważnie to polecam wszystkim przystępującym do egzaminu - 100% osób zdało ostatni egzamin - teorię i praktykę.
  Michał Czajka
  Fotograf profesjonalny
 • Lux miód i malina :D
  Kamil in Travel
  Podróżnik, YouTuber
 • Z firmą IRON SKY współpracujemy od dawna, nigdy nie było żadnych problemów. Wszystkim mogę szczerze polecić Pana Dariusza jako świetnego szkoleniowca i rzetelnego partnera handlowego.
  Paweł Siwiecki
  Cyber Shop
 • Każdemu polecam Iron Sky Buk. Co tu dużo mówić, chłopacy są profesjonalistami, co pokazali i na kursie przekazując nam w zupełności wyczerpującą wiedzę, jak i podczas organizacji egzaminów. Zawsze super atmosfera:-)
  Żaneta Kaczmarek
  Przedsiębiorca
 • Profesjonalnie i rzetelnie - pomoc i szkolenie do ostatnich minut przed egzaminem, to się ceni !
  Karolina Wasik
  Dekorator wnętrz
 • Profesjonalne podejście do tematu. Grupy kursantów na szkoleniach są małe i za to duży plus. Na zadawane przez nas pytania zawsze uzyskiwaliśmy odpowiedż. Na kursie panowała świetna atmosfera. Polecam wszystkim którzy się jeszcze wahają.
  Wojciech Turek
  Fotograf
 • Panowie z Iron Sky ciekawie prowadzą zajęcia. Widać, że znają tematykę i rzetelnie potrafią przygotować do egzaminu. Ale na tym nie kończą zajęć. Oprócz teorii ważna jest również praktyka. I tutaj właśnie przejawia się ich przewaga - pokazują i tłumaczą w praktyczny sposób najważniejsze i najbardziej praktyczne elementy obsługi bezzałogowego statku powietrznego
  Maks Maźwa
  Agencja Ochrony
 • Z początku chcieliśmy sami przygotowywać się do egzaminu VLOS ale po szkoleniu w Iron Sky nie żałujemy ani jednej złotówki i minuty poświęconej na szkolenie. Świetnie opracowane i usystematyzowane materiały, przystępnie prowadzone szkolenie i dużo praktycznej wiedzy. Chłopaki naprawdę wkładają serce w to co robią i poświęcają czas każdemu indywidualnie. Grupy kursantów są nieduże a co najbardziej nam się podoba - kontakt nie kończy się po odebraniu dyplomu. Cały czas możemy liczyć na pomoc z ich strony czy to przy załatwieniu formalności do egzaminu czy przy obsłudze/serwisie drona.
  Krzysztof Wójcik
  Agencja Interaktywna
 • Polecam robienie kursów w IRON SKY. Chłopaki profesjonalnie przygotowują do egzaminów zarówno teorii jak i praktyki. Materiały do nauki na oraz zajęcia prowadzone przez chłopaków przygotowały mnie do zaliczenia. Klimat na zajęciach super. Chłopaki podchodzą do tego co robią z wielka pasja i nie liczy się dla nich tylko zarobek. Pozdrawiam
 • Panowie z IronSky znają się na rzeczy i potrafią w rzeczowy sposób przekazać swoja wiedzę i doświadczenia. Po przebytym kursie wiem, że podejście do egzaminu z wolnej stopy byłoby dużym nieporozumieniem. Dodatkowo uważam, że każdy kto chciałby rozpocząć zabawę z dronami powinien taki kurs przejść - najlepiej w IronSky.
  Tomo Drewicz
  Artysta, Doktor Uniwersytetu Artystycznego
 • Z pełną odpowiedzialnością polecam Panów z IRONSKY. Kurs przygotowany profesjonalnie, przerobiona ilość materiału "urywa głowę". Super atmosfera podczas szkolenia. Jeszcze raz polecam 
  Robert Smaga
  Żołnierz
 • Polecam kursy w IronSky, przede wszystkim bardzo rzeczowo prowadzone i sprawnie zorganizowane (kursy oraz egzamin). Bardzo dobre materiały szkoleniowe i przede wszystkim można liczyć na pomoc w zagadnieniach związanych z prawem lotniczym, dronami, czy samym egzaminem nie tylko w ramach opłaconego szkolenia ale również po nim! Mamy stały kontakt. Pozdrawiam i zachęcam do kursów w IronSky. Maciej Kozieł.
 • Super kurs ! Super instruktorzy, bardzo dobrze tłumacza i nauczą latać nawet ptaka bez skrzydeł. Polecam 
 • Polecam wszystkim, szkolenia w miłym klimacie na solidnym poziomie, pomoc w wyborze sprzętu, 5 gwiazdeczek leci do was, Pozdrawiam 
 • Jestem bardzo zadowolony ze szkolenia w Iron Sky. Kurs odbył się w miłej atmosferze. Darek i Kuba zadbali o rzetelne przygotowanie nas do egzaminu państwowego, który zdałem z wynikiem pozytywnym. Gorąco polecam szkolenia w Iron Sky!
  Mariusz Wolny
  Budowlaniec
 • Pełna profeska, super atmosfera na szkoleniu, zapewniony pyszny obiad do wyboru z menu. Z Darkiem i Kubą zdanie egzaminu to żaden problem a do tego zatroszczyli się nawet o pogodę na egzamin  (pół godziny po egzaminie zaczęło padać). Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
  Jarosław Grzybek
  Przedsiębiorca
 • Ekipa bardzo extra, jako pedagog miałbym kilka uwag co do warsztatowej strony szkolenia ale to naprawdę małostki w porównaniu do ogromu wiedzy jaką ci kolesie mają i jak to przekazują, a żeby dobrze przekazać cza dobrze rozumieć i czuć to! profesjonalizm i sprzęt z jakim spotkałem się na kursie zaskoczył mnie pozytywnie, jak się wahasz czy wybrać szkolenie z IRON SKY to wiedz że zdałem egzamin z pochwałą egzaminatora!
  Bartosz Grela
  Nauczyciel
 • Parę słów o szkoleniu UAVO. Fantastyczna atmosfera. Prowadzący szkolenie posiadają szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną. Zasób wiadomości potrafią przekazać w sposób przejrzysty i zrozumiały. Gratuluję też profesjonalnej organizacji zajęć. Wszystkie wymienione zalety doprowadziły pomyślnie do zdanego egzaminu UAVO przeprowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Niech zawsze wokół was roztaczają się szerokie horyzonty!
 • Zamówiłem u Jegomości Mavica pro, ja tylko pojawił się sprzęt w polskich hurtowniach miałem go u siebie. Polecam zakupy dronów u tego dilera  Status zamówienia i info od DJI, które nie wyrabiały z produkcją, a najlepszym porządku 
  Mark Path
  Internauta
 • Byliśmy uczestnikami Aerofestival i wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez IRON SKY. Nie wiązaliśmy z tym konkursem wielkich oczekiwań do chwili gdy okazało się, że jesteśmy w gronie wylosowanych osób. Sam konkurs jak i wygrana w postaci szkolenia było realnym i namacalnym faktem. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy firmie IRON SKY za miłą zabawę i ciekawe doświadczenie.
  Beata Krzysztof Iwaszko
  Pasjonat lotnictwa
Szkolenie na operatora drona kurs UAVO licencja na drona kurs na drona Warszawa dron licencja na drony IRON SKY Poznań
FAQ drony vlos Egzaminy państwowe UAVO szkolenia na drony VLOS www.ironsky.pl sprzedajemy drony Yuneec Typhoon Dji phantom 3dr

FAQ VLOS - najczęściej zadawane pytania o szkolenia, egzaminy na operatorów dronów i świadectwo kwalifikacji - licencje na drona

Co muszę zrobić przed kursem na drona? Czy poza szkoleniem są jeszcze jakieś koszty związane z uzyskaniem Świadectwa Kwalifikacji UAVO (licencja na drona, prawo jazdy na drona)?
Tak. Ścieżka do uzyskania licencji na drona (Świadectwa Kwalifikacji UAVO) wygląda następująco:
Krok 1. Zrób przed kursem badania lotniczo lekarskie u lekarza orzecznika (od 200zł).
Krok 2. Wykup przed kursem polisę OC (na miesiąc od 60zł, na rok od 244zł).
Krok 3. Zrób kurs UAVO w IRON SKY (regularna cena to 1700zł brutto)
Krok 4. Zapłać po szkoleniu do Urzędu Lotnictwa Cywilnego za egzaminy państwowe i wydanie Świadectwa Kwalifikacji (łączna kwota 201zł)
Co jest w cenie kursu na operatora drona UAVO VLOS?

1. Grupowe szkolenie teoretyczne UAVO VLOS
2. Indywidualne szkolenie praktyczne UAVO VLOS
3. Wynajem drona/akumulatorów na czas szkolenia
4. Drukowane materiały szkoleniowe na własność
5. Ciastka, kawa, herbata, napoje
6. Egzamin wewnętrzny sprawdzający wiedzę po kursie
7. Organizacja egzaminu państwowego z egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej
8. Rabaty na zakupy dronów i akcesoriów w Naszym sklepie
9. Certyfikat i zaświadczenie ukończenia szkolenia lotniczego
10. Świetna atmosfera szkolenia i praktyczna wiedza
11. Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia IRON SKY UAV Technology
12. Rabaty dla zorganizowanych grup
13. OPCJONALNIE – NIE PRZEJMUJ SIĘ NICZYM! Zleć za dodatkową opłatą organizacyjną +50zł, przygotowanie wszystkich formalności (umówienie na badania, opłaty do ULC, dobór polisy OC)
Ile trwa szkolenie na uprawnienia na drona UAVO VLOS?
Szkolenie VLOS trwa trzy dni. Szkolenie obejmuje średnio 14-16h części teoretycznej oraz 4h indywidualnych zajęć praktycznych z Instruktorem UAVO. Długość kursu na operatora drona zależy głównie od liczebności grupy, ilości pytań. Trzy dni to minimalny czas, w którym opanujesz bardzo szeroki zakres materiału i nauczysz się wykonywać manewry dronem.
Czym się różni VLOS od BVLOS?
Zakresem uprawnień. VLOS – Visual Line of Sight, czyli loty dronem w zasięgu wzroku operatora drona; BVLOS – Beyond Visual Line of Sight, czyli loty dronem poza zasięg wzroku operatora drona (nie oznacza to lotów FPV);
Czy mogę odbyć ćwiczenia praktyczne dronem w innym dniu?
Tak, w szczególności jeżeli warunki meteorologiczne są niekorzystne lub nie posiadasz jeszcze orzeczenia lotniczo lekarskiego (badań na operatora drona). Możesz też po wcześniejszej konsultacji z ośrodkiem szkoleniowym IRON SKY ustalić indywidualne godziny części praktycznej szkolenia UAVO VLOS.
Czy na szkolenie praktyczne muszę mieć swojego drona?
NIE. Szkolimy na dronach marki DJI lub własnych konstrukcjach ośrodka szkoleniowego IRON SKY. Nie ponosisz żadnych kosztów za użytkowanie dronów w trakcie kursu.
Czy jesteście wpisani do rejestru podmiotów ULC?
Tak. Firma IRON SKY jest renomowanym ośrodkiem szkoleniowym wpisanym do ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod Nr 186RPS-04/2016 uprawnionym do przeprowadzania szkoleń: VLOS, BVLOS, INS.
Kto prowadzi kursy na drona?
Szkolenia na drona prowadzone są z najwyższą starannością przez ekspertów od prawa lotniczego, konstruktorów, modelarzy, inżynierów robotyków, więc żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Kadrę stanowią doświadczeni instruktorzy z uprawnieniami INS UAVO, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce uzyskali świadectwo kwalifikacji i od lat są związani z UAV zawodowo i hobbystycznie markę IRON SKY i aktywnie wspierają branżę RPAS (Remotely Piloted Aircraft Systems) w Polsce. Posiadamy prestiżowe uprawnienie pilota doświadczalnego TOR. Nasza kadra instruktorska to kilkunastu specjalistów lotniczych w całym kraju. Główni instruktorzy to:
Instruktor Dariusz Wąsowicz, numer świadectwa kwalifikacji PL.28583.UAVO
Instruktor Jakub Andraszyk, numer świadectwa kwalifikacji PL.33793.UAVO
Czy będziemy latać z włączonym GPS?
Nie. Wykonujemy loty zgodnie z wymogami ULC, wyłącznie w trybie bez stabilizacji GPS, czyli trybach ATTI, ALH, w których dron utrzymuje się na konkretnej wysokości, ale wiatr może przesuwać go na boki.
Jakie warunki meteorologiczne muszą być spełnione, aby szkolenie praktyczne na operatora drona się odbyło?
Przede wszystkim brak jakiegokolwiek opadu atmosferycznego oraz mgieł. Bierzemy pod uwagę efektywność Naszych szkoleń, dlatego odczuwalna temperatura powietrza nie powinna być niższa niż 5°C, a wiatr nie silniejszy niż 6 m/s. Dane weryfikujemy na podstawie numerycznej prognozy pogody, czyli meteorogramów dla danej miejscowości szkolenia na stronie Instytutu Centralnego Meteorologii - meteo.pl
W jakie dni odbywają się szkolenia?
Mamy dwa rodzaje szkoleń weekendowe (piątek, sobota, niedziela) i w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa). Dla większych zorganizowanych grup dostosujemy się indywidualnie w wybrane dni i godziny.
W jakich godzinach odbywają się szkolenia VLOS?
Zazwyczaj zajęcia teoretyczne zaczynamy od 09:00 i kończymy ok 18:00. Loty praktyczne dronami umawiane są indywidualnie, również w tym przedziale godzinowym.
Gdzie zrobić badania lotniczo lekarskie na drona?
Lista lekarzy orzeczników uprawnionych do wykonywania badań lotniczo-lekarskich i wydawania orzeczeń w zakresie wymagań zdrowotnych dla operatorów dronów jest dostępna na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w poniższym linku:
http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy
Należy umówić się wcześniej np. telefonicznie na badania lotniczo lekarskie i odbyć je przed częścią praktyczną szkolenia UAVO uzyskując orzeczenie lotniczo-lekarskie.
Jeśli jesteś z Poznania lub okolic, to jest tylko jeden lekarz:
lek. med. Ilona Długiewicz
Specjalistyczna Przychodnia Lekarska
Gabinet badań lotniczo-lekarskich
60-787 Poznań, ul. Szylinga 1, Wejście C, gabinet 51
Tel. 601 678 863
Gdzie kupić polisę OC na drona?
Jest to wymóg prawny, musisz wykupić ubezpieczenie OC operatora drona, które jest potrzebne już do praktycznej części szkolenia dronowego UAVO. Naszym subiektywnym zdaniem aktualnie najlepsze warunki ma agent ubezpieczeń lotniczych - finansowa chata, link do nich poniżej, ubezpieczycielem jest Ergo Hestia. Sprawdzony agent jak i ubezpieczyciel, kursanci mieli szkody np. wlecieli w auto lub rozbili szybę, OC to pokryło.
http://www.finansowachata.pl/ubezpieczenie-oc-dronow-ac-drona
Czy egzamin państwowy na Świadectwo Kwalifikacji UAVO jest możliwy od razu po szkoleniu?
Tak. Wszystko zależy od dostępności egzaminatora oraz chęci kursantów w danej grupie szkoleniowej. Organizujemy egzaminy w całym kraju, korzystając z usług kilkunastu egzaminatorów UAVO, dlatego nie musisz się martwić, czy i kiedy odbędzie się egzamin, zajmiemy się tym. Mimo silnego lobbowania egzaminów od razu po kursie przez niektóre podmioty szkoleniowe, nie zalecamy egzaminu od razu po kursie, ponieważ zdobytą w 3 intensywne dni szkolenia wiedzę trzeba usystematyzować i utrwalić powtarzając materiał. W IRON SKY stawiamy na jakość, nie ilość przeszkolonych operatorów. Lotnictwo nie wybacza błędów. Szczegółowe informacje w zakładce „egzaminy państwowe”.
Czy na egzamin UAVO muszę mieć swojego drona?
Tak. Egzaminator nie zapewnia drona na egzamin. Musisz mieć swój lub pożyczony sprzęt spełniający konkretne wymagania egzaminacyjne. Istnieje również możliwość odpłatnego wynajmu drona w ośrodku IRON SKY.
Jaki dron nadaje się na egzamin państwowy na operatora drona?
Każdy dron, który jest sprawny technicznie i ma możliwość wyłączenia stabilizacji GPS, czyli również drony własnych konstrukcji oraz starsze modele. Na egzamin nie nadają się np. popularne drony DJI Spark lub DJI Mavic, w których standardowo możliwy jest wyłącznie lot w trybie ze stabilizacją satelitarną GPS.
Jakie warunki pogodowe muszą być spełnione, aby egzamin państwowy się odbył? Co w przypadku, gdy pogoda nie będzie łaskawa?
Nie ma konkretnych warunków pogodowych na egzamin państwowy. W przypadku Naszych szkoleń UAVO mamy jasno określone warunki meteorologiczne, które są przez Nas akceptowalne, ale egzamin państwowy to odrębny temat, tutaj panują wytyczne Egzaminatora, który jest przedstawicielem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nie ma prawnego zakazu latania egzaminu w deszczu, silnym wietrze, czy w ujemnych temperaturach. Należy jednak pamiętać, że sprzęt musi być użytowany zgodnie z zaleceniami producenta jeśli takie opublikował np. w instrukcji obsługi. To, czy podejdziesz do egzaminu w trudnych warunkach meteorologicznych zależy wyłącznie od Ciebie, to Twój pierwszy test na operatora drona, Egzaminator nie może Cię zmusić – „bo się zapisałeś”. Opłata lotnicza za praktyczną część egzaminu państwowego również nie przepada jeśli nie podejmiesz decyzji o spróbowaniu swoich sił tego dnia. Reasumując: jeśli pogoda będzie niekorzystna dla Ciebie, to masz prawo bez utraty opłaty lotniczej przełożyć swoją część praktyczną na inny termin ustalając go z Egzaminatorem.
Czy osoba niepełnoletnia może przyjść na kurs? Od jakiego wieku wydawane jest Świadectwo Kwalifikacji UAVO?
Tak. Na szkolenie UAVO może przyjść osoba niepełnoletnia, natomiast nie otrzyma Świadectwa Kwalifikacji, bo wydawane jest osobom, które ukończyły 18 lat. W 2018 roku te przepisy mają się zmienić i prawdopodobnie będzie możliwość zdawania egzaminów państwowych od 16 roku życia.
Kiedy i gdzie zapłacić za kurs w IRON SKY?
Opłatę należy uiścić przed rozpoczęciem kursu. Dokonanie wpłaty zadatku 300zł brutto lub całości kwoty oznacza rezerwacją miejsca na kursie. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.
DANE DO PRZELEWU:
IRONSKY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K.
ul. Bohaterów Bukowskich 4, 64-320 Buk
mBank 76 1140 2004 0000 3102 7889 4025
W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko, datę, miejsce i rodzaj kursu. Np. " Marian Nowak VLOS 1-3 czerwca Warszawa"
Czy osoby bez doświadczenia mogą brać udział w szkoleniu?
Tak, oczywiście! Większość kursantów to osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia w świecie lotnictwa bezzałogowego, które planują kupić pierwszego drona i zacząć przygodę. Zazwyczaj nawet łatwiej nauczyć latać dronem osobę bez doświadczenia niż wieloletniego modelarza, bo nie ma złych nawyków, ale nie jest to regułą.
Czy jakaś choroba, albo wada wzroku dyskwalifikuje mnie jako operatora drona?
O tym, czy jesteś zdatny do wykonywania zawodu operatora drona decyduje specjalistyczny lekarz orzecznik lotniczy, a nie Ty, Twój lekarz rodzinny, albo ośrodek szkoleniowy. Właśnie dlatego przed kursem musisz zrobić badania lekarskie u lekarza orzecznika lotniczego, aby później nie okazało się, że nie możesz wykonywać lotów dronami, a kurs już masz za sobą. Jeśli lekarz nie ma przeciwwskazań, to możesz mieć wadę wzroku lub niezaawansowane stadia pewnych chorób.
Czy wystawiacie FV?
TAK. Wystawiamy fakturę lub paragon.
Gdzie odbywają się szkolenia?
Kursy UAVO na drona prowadzimy w całym kraju. Sale szkoleniowe znajdują się blisko obszarów wydzielonych do ćwiczeń praktycznych, tak, aby czas przejazdów zredukować do minimum.
Jak wygląda praktyczny egzamin państwowy na operatora drona?
Jeszcze przed oderwaniem się od ziemi, egzaminator sprawdzi wiedzę osoby egzaminowanej odnośnie użytkowanej platformy, jej wyposażenia, możliwych trybów lotu, osiągów, ograniczeń, możliwości, bezpieczeństwa obsługi (w tym również akumulatorów), zachowania w sytuacjach awaryjnych, optymalnych ustawień systemu „failsafe” lub innych zagadnień związanych z wykonywaniem lotów.
Jeżeli egzaminator uzna, że egzaminowana osoba posiada wiedzę niezbędną do wykonania bezpiecznego lotu w zakresie użytkowanej platformy wykonywane są loty egzaminacyjne.
Sprzęt, którym będą wykonywane loty musi być gotowy i sprawdzony przez kandydata jeszcze przed pojawieniem się na egzaminie. Jeżeli budowa UAV lub jego zachowanie w locie będzie budziło wątpliwości egzaminatora co do jego sprawności technicznej lub możliwości bezpiecznego kontynuowania lotu (np. widoczne uszkodzenia mechaniczne, silne wibracje lub inne oznaki problemów technicznych), kandydat może nie zostać dopuszczony do egzaminu, a jeżeli lot już trwa egzamin może zostać przerwany.
Podczas lotów sprawdza się przede wszystkim czy osoba egzaminowana potrafi w sposób bezpieczny obsługiwać sprzęt, czyli przygotować go do lotu, wykonać lot i bezpiecznie wylądować. Wszystkie elementy lotu muszą być wykonywane w sposób stabilny, płynny i precyzyjny. EGZAMIN NIE ZOSTANIE ZALICZONY W PRZYPADKU:
stwierdzenia braku wiedzy lub umiejętności obsługi lub pilotażu
rozbicia lub utraty kontroli nad statkiem powietrznym
gdy kandydat nie panuje w wystarczającym stopniu nad statkiem powietrznym lub dalsze użycie statku powietrznego zagraża bezpieczeństwu
braku technicznego przygotowania sprzętu do egzaminu
nie przystąpienia do egzaminu w wyznaczonym terminie
nie stosowania się do poleceń egzaminatora
niemożliwości ustalenia tożsamości kandydata (brak dokumentu tożsamości)
BEZPIECZEŃSTWO! Najważniejsze na egzaminie ale również i we wszystkich innych lotach jest bezpieczeństwo! Nie należy przeceniać własnych umiejętności. Należy również mieć ograniczone zaufanie do użytkowanej maszyny. Każde urządzenie latające, bez względu na to jak kosztowne i zaawansowane wyposażenie jest na nim zabudowane może ulec nieprzewidzianej awarii.
EGZAMIN PRAKTYCZNY Jest prowadzony na sprzęcie osoby egzaminowanej. Drona możesz wynająć w IRON SKY
Czy robicie szkolenia indywidualne?
Tak. Przeprowadzaliśmy wielokrotnie szkolenia zamknięte dla firm i pojedynczych osób dopasowując się do potrzeb i terminów wyznaczonych przez Klienta. Jest możliwość byśmy nawet przyjechali do Ciebie. W przypadku szkoleń obowiązuje indywidualna wycena zależna od rodzaju szkolenia, ilości osób oraz odległości od siedziby firmy w Buku pod Poznaniem.
Czy mogę podejść do kursu BVLOS nie posiadając uprawnień VLOS?
Tak. Przychodząc na kurs BVLOS odbędziesz również kurs VLOS w cenie kursu, zakres szkolenia BVLOS jest rozszerzeniem kursu VLOS.