Drony, a nowe prawo dla dronów 2021. Najczęstsze pytania i odpowiedzi - FAQ
Drony, a nowe przepisy i prawo dla dronów 2022. Najczęstsze pytania o drony – FAQ.
21 kwietnia 2022
zarejestruj-drona-drony-rejestracja
Jakie konsekwencje może ponieść właściciel drona do 250 gram, który się nie zarejestruje?
6 lipca 2022

Dron rolniczy do oprysków — usługi, kursy, drony Agras

dron rolniczy agras

Drony zrewolucjonizowały branżę rolniczą. Bezzałogowe statki powietrzne stały się jednym z symboli transformacji cyfrowej polskiej wsi. Automatyzacja procesów związanych z uprawą i produkcją to sposób na maksymalizację czasu pracy, zwiększenie wydajności upraw i lepsze zarządzanie zasobami. Poznaj rozwiązania stworzone z myślą o nowoczesnym rolnictwie i wykorzystaj je w swoim biznesie.

663 944 151 KUBA Instruktor / ekspert ds. DJI Enterprise

✉ Email: jakub.andraszyk@ironsky.pl

519 410 610 DAREK Instruktor / ekspert ds. DJI Enterprise

✉ Email: dariusz.wasowicz@ironsky.pl

Dron rolniczy — szkolenie wraz z obsługą sprzętu

Drony w rolnictwie od pewnego czasu pełnią coraz bardziej znaczące funkcje. Rozwój nowych technologii umożliwia stosowanie zaawansowanych rozwiązań, które przyczyniają się do znacznej oszczędności czasu oraz pieniędzy. Drony rolnicze to m.in. znacznie większa precyzja oprysków, szybki zwrot inwestycji, monitorowanie obecności szkodników i kondycji roślin, patrol pól i identyfikacja upraw. Ich wykorzystanie wymaga jednak odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy, a to gwarantuje IRONSKY — lider i pionier w obszarze szkoleń z obsługi dronów rolniczych w Polsce.

Czytaj również: Drony rolnicze. 5 sposobów na wykorzystanie drona w gospodarstwie rolniczym

Firma posiada niemal 10-letnie doświadczenie w branży i jako jedyna otrzymała zgodę Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego na prowadzenie szkoleń z obsługi dronów rolniczych do oprysku typu DJI Agras T30. Co więcej, IRONSKY jest certyfikowanym partnerem szkoleniowym marki DJI, a także jej autoryzowanym dealerem i jednym z wyselekcjonowanych dealerów dronów przemysłowych DJI Enterprise oraz dronów agro rolniczych DJI Agriculture w Polsce. Instruktorzy i Egzaminatorzy IRONSKY rozpoczęli współpracę, szkolenia i dostarczali sprzęt między innymi do instytucji takich jak PIORIN/WIORIN (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa) czy PIOŚ/WIOŚ (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska). Wybór IRONSKY to gwarancja wysokiej jakości, eksperckiej obsługi, doświadczenia, przystępnej ceny i kompleksowej obsługi, o czym przekonały się już setki zadowolonych klientów.

Dron do oprysków — rewolucja w rolnictwie precyzyjnym

Od dłuższego czasu mówi się, że dron do oprysków jest prawdziwą rewolucją w tzw. rolnictwie precyzyjnym. Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się DJI Agras T10 oraz jego większy brat DJI Agras T30. Oba modele są zdecydowanie tańsze niż jakiekolwiek ciągniki, co sprawia, że zwrot inwestycji następuje bardzo szybko. Mamy więc do czynienia z oszczędnością czasu i pieniędzy, a także z dbałością o ochronę środowiska. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej w kontekście zalet, jakie oferują drony dla rolnictwa. 

Źródło: dji.com/pl/t30

Opryski dronem można zastosować, wykorzystując możliwości modeli DJI Agras T10 lub T30. Ten większy egzemplarz posiada przekątną 2145 mm, szerokość oprysku do (aż!) 9 metrów, zasięg 4 kilometrów i pojemność 30 litrów. Dzięki zainstalowanemu w urządzeniu radarowi dron ten może swobodnie unikać przeszkód na swojej drodze. Posiada on również pełną ochronę przed wodą IP67. 

Agras T30 odznacza się również łatwością w składaniu i rozkładaniu. Można go swobodnie przenosić do miejsca docelowego (po złożeniu zmniejsza się aż o 80%). 

Niesamowicie wytrzymała konstrukcja z włókna węglowego pozwala dronowi na pełnienie swojej funkcji nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Oprysk dronem jest wydajny, dzięki właściwemu ułożeniu dysz (liczba kropel wystarczy, aby dostać się do każdej warstwy roślin). Co więcej, modelu Agras T30 nie trzeba pilotować samemu. Model ten posiada opcję automatycznego pilota, co pozwala dronowi samodzielnie pokonywać zadaną trasę i wykonywać zlecone mu obowiązki. 

Agras T10 jest nieco mniejszy, posiada przekątną 1480 mm, pojemność do 8 litrów, zasięg do 4 kilometrów i szerokość oprysku do 7 metrów. Gwarantuje bezpieczeństwo, wygodę i pełen komfort wykonywanej pracy na polu. System sferycznego omijania przeszkód pozwala zminimalizować ryzyko uszkodzenia urządzenia, a odpowiednia konstrukcja dysz aplikować precyzyjnie nawóz. 

W Polsce niebawem będzie dostępny DJI Agras T40. Na filmie więcej informacji o tym modelu (proszę włączyć ustawienia „napisy” -> „przetłumacz automatycznie”, wówczas napisy są dostępne po polsku):

W IRONSKY nie tylko znajdziesz drony rolnicze na sprzedaż, ale także uzyskasz szczegółową wycenę poszczególnych modeli i zapiszesz się na szkolenie, które pozwoli wykorzystać pełen potencjał tych zaawansowanych technologicznie urządzeń. 

Dron do siewu pól – system rozsiewu dronem na polach – v3.0 w DJI AGRAS

System rozsiewania 3.0 oferuje wydajną, niezawodną i stabilną pracę podczas dozowania suchego materiału. Szybkość podawania materiału jest dokładnie kontrolowana przez wbudowane urządzenie mieszające. Użyj dedykowanej aplikacji, aby ustawić parametry takie jak rozmiar wylotu zasobnika i prędkość obrotową wirującego dysku. Aplikacja dostarcza również informacji, takich jak ostrzeżenie o pustym zbiorniku i nieprawidłowościach w prędkości obrotowej dysku, temperaturze i wielkości wylotu leja.

Przykładowa specyfikacja systemu siewnego do drona Agras T30:

 • Wymiary 560 x 435 x 320 mm
 • Masa zbiornika 4.1 kg
 • Pojemność zbiornika 40 l
 • Maksymalna ładowność zbiornika 40 kg
 • Optymalny zasięg siewu od 5 do 7 m
 • Maksymalny obszar wylotu 44.6 cm²

Usługi dronem dla rolnictwa — lista zalet

Dron rolniczy może pełnić szereg funkcji, dzięki którym możliwa jest optymalizacja działań rolniczych. Pozwala to zainwestować moce przerobowe czy środki finansowe w inne, ważniejsze w danym momencie obszary. Opryski dronem Agras T30 lub T10 to nie tylko wspomniana już oszczędność czasu i pieniędzy, ale również realny wpływ na ochronę środowiska. Wykorzystanie dronów w rolnictwie DJI Agras to rozwiązanie niezwykle ekologiczne — drony są urządzeniami nieemisyjnymi (nie wytwarzają spalin, ponieważ działają dzięki mocy akumulatora). 

Zastosowanie dronów w rolnictwie to również zminimalizowanie ubytku upraw na polu (nie zostawiają one bowiem śladów w przeciwieństwie do kół ciągników). Dron rolniczy zwiększa precyzję siewu, aplikacji nawozu i oprysku, a także zbiera kluczowe dane dotyczące upraw (kondycja roślin, obecność szkodników itp.) Dron w rolnictwie to urządzenie zautomatyzowane, które nie wymaga ciągłej obecności człowieka. Środki stosowane przy uprawie pól mogą być lepiej rozdysponowane dzięki punktowemu opryskowi. 

Zlecone dronowi misje mogą być powtarzane według wcześniej ustalonego schematu. Warto podkreślić, że wskazana w specyfikacji dronów pojemność zbiorników na ciecz jest w pełni wystarczająca — oprysk jest precyzyjny i stosowany wyłącznie tam, gdzie jest to konieczne.

Przeczytaj również o szacowanie szkód z drona w rolnictwie

Kurs na drony rolnicze

Dron rolniczy to inwestycja kluczowa dla rozwoju rolnictwa. Korzystanie z bezzałogowych statków powietrznych wymaga jednak odpowiedniego przeszkolenia, w czym może pomóc kurs na drona DJI Agras T30 lub T10. Doświadczenie nie jest wymagane — firma IRONSKY, lider w zakresie sprzedaży dronów rolniczych i ich obsługi, pomoże Ci na każdym etapie zdobywania wiedzy.

Profesjonalne Szkolenie na Drony Agro Rolnicze DJI Agras T30 T10 do Oprysku Pola w rolnictwie precyzyjnym

Posiadamy w ofercie szkolenia z dofinansowaniem z Unii Europejskiej (nawet do 80%!), szkolenia dla bezrobotnych z PUP i wiele więcej. Jesteśmy grupą ekspertów z długoletnim doświadczeniem — oferujemy wsparcie także w wyborze leasingu dronów przemysłowych i rolniczych oraz zakupie dronów na raty. Posiadamy wszelkie niezbędne do prowadzenia szkoleń uprawnienia, w tym również wpis do PARP. 

Dron do oprysków — cena

Cena za dron rolniczy będzie się różnić w zależności od wybranego modelu i funkcji, jakie oferuje. W IRONSKY szczegółowo doradzimy, które drony rolnicze zasługują na uwagę i pomożemy wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przedział modeli to od T10 około 34 tys zł netto przez T30, za którego przyjdzie zapłacić około 65 tys zł netto, aż po największego z rodziny Agras T40 o wartości blisko 85 tys zł netto. Do każdego z dronów agro można dokupić dodatkowo m.in. system rozsiewania, akumulatory, ładowarki, śmigła, okablowanie.

663 944 151 KUBA Instruktor / ekspert ds. DJI Enterprise

✉ Email: jakub.andraszyk@ironsky.pl

519 410 610 DAREK Instruktor / ekspert ds. DJI Enterprise

✉ Email: dariusz.wasowicz@ironsky.pl

Pomogłem?

Jeśli tak, to proszę o ⭐⭐⭐⭐⭐ na Facebooku https://www.facebook.com/ironskypl/reviews
Dla ciebie to minuta, dla Nas ważny element biznesu. Dziękuję za Twoją opinię i pomoc!

Masz więcej pytań, napisz:

  Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

  Przyjmuję do wiadomości, że:
  1. Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu zgłoszeniowym jest IRONSKY spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. ul. Słoneczna 1B, 64-320 Buk.
  2. Dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym - wynikającym
  z celów niezbędnych do realizacji szkolenia.
  3. Dane osobowe będą przekazywane i udostępnione wyłącznie podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obowiązujących przepisów prawa oraz podmiotom, które będą przetwarzały dane osobowe w imieniu administratora danych na podstawie zawartej umowy.
  4. Administrator nie przekazuje danych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG).
  5. Dane osobowe nie będą przechowywane dłużej, niż jest to konieczne dla celu, dla którego zostały zebrane i w czasie określonym przepisami prawa.
  6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do: dostępu do danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych, wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
  8. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą wykorzystywane w celu profilowania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *