fbpx
Facebook
Instagram
YouTube
Przesunięcie daty stosowania przepisów dotyczących dronów
Wielkanocna promocja dronów i kamer DJI oraz szkoleń IRONSKY
2 kwietnia 2020
Mavic Mini 2
Nowy Mavic Mini 2 – zyskaj nową, lepszą perspektywę
6 listopada 2020

Przesunięcie daty stosowania przepisów dotyczących dronów

Drony a prawo unijne – nowe przepisy

Ze względu na nadzwyczajną sytuację spowodowaną przez epidemię COVID-19 Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zwrócił się z prośbą do Komisji Europejskiej o zmianę daty stosowania rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2019/947 z dnia 24 maja 2019 r. w sprawie przepisów i procedur dotyczących eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych.

Nowe przepisy prawne ws dronów w 2021 roku

Komisja Europejska uwzględniła prośbę Polski i większości państw Unii Europejskiej. Termin stosowania przepisów, które zgodnie z art. 23 ww. rozporządzenia miały być stosowane od 1 lipca 2020 r., został przesunięty o 6 miesięcy, co oznacza, że zaczną one obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Przepisy krajowe dla  operatorów bezzałogowych statków

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że do czasu obowiązywania nowych przepisów europejskich, operatorów bezzałogowych statków powietrznych obowiązują przepisy krajowe.

Źródło: ulc.gov.pl

4 Komentarze

 1. Raf pisze:

  Kiedy wychodzimy z tej UE ?. Bo pomysły są coraz bardziej głupsze. Cała Unia zamiast poprawiać byt ludzi zajmuje się jak nie Dronami, to wielkościami jabłek..
  Ciekawe jaka opłata zostanie wymyślona za taką rejestrację ? Bo nigdzie się nie dopatrzyłem… Jak zwykle dla niemca będzie to drobna kwota, a dla Polaka będzie to spory wydatek i tona papierów. Po za tym co to za dron 600 gram …to dalej zabawka…
  Właściwie UE to jest szkodnik którego trzeba by było odciąć jak gangrenę…

  • biuro@ironsky.pl pisze:

   Dużo się zmienia, cały czas EASA miesza w garnku z regulacjami 😉 Natomiast na plus jest to, że spora część zostanie prawdopodobnie zostawiona do zarządzania wewnątrz krajów w pewnej dozie dowolności stosowania regulacji.

 2. Marek pisze:

  Cieszę się, że cały czas mają powstawać nowe regulacje dotyczące dronów. Rozumiem, że mogą to być duże utrudnienia dla osób posługujących się nimi zawodowo, ale drony dla początkujących mogą być naprawdę niebezpieczne i mogą narobić sporo szkód. Sprzęt jest na tyle nowoczesny, że może być niebezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *