§ DroNOWE szkolenia na Pilota Drona. Kliknij i sprawdź nasze >>kursy NSTS<<

Dostępność: 53

1 599,00 zł brutto

wysyłka natychmiast


FOTOGRAMETRIA Z DRONA - KURS ONLINE NA ŻYWO (TEORIA + PRAKTYKA)

Nowy produkt

Na kursie m.in.:

 • Teoria i Praktyka w formie online - 8h
 • Zastosujesz zasady fotogrametrii w procesie przetwarzania danych
 • Zaplanujesz wykonanie nalotów fotogrametrycznych (właściwy dobór parametrów misji)
 • Nabędziesz umiejętność przetwarzania danych w wybranym oprogramowaniu fotogrametrycznym np. Agisoft, Pix4D Mapper
 • Wykonasz pomiary w oparciu o wygenerowane produkty.

Więcej szczegółów

Więcej informacji - FOTOGRAMETRIA Z DRONA - KURS ONLINE NA ŻYWO (TEORIA + PRAKTYKA)

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zapraszamy do kontaktu i na udane zakupy w IRONSKY. Napisz lub zadzwoń do Nas :) Cały czas jesteśmy do Twojej dyspozycji. Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, przyjeżdżamy na spotkania. Nie odbieram? To znaczy, że nie mogę w tej chwili rozmawiać, napisz SMS – oddzwonię! Komunikatywność to Nasza żelazna zasada.

 

Email: biuro@ironsky.pl

☎ Instruktor Kuba: 663-944-151

Instruktor Darek: 519-410-610

 UWAGA! Do szkolenia wymagany jest komputer z systemem Windows.

 

FOTOGRAMETRIA CENA KURSU ONLINE DO ROBIENIA MAP Z DRONA – FOTOGRAMETRIA DRONEM CENA I CO DOSTANĘ?

 • Kurs jest online na żywo, a nie e-learning, oznacza to, że cały czas będziesz w kontakcie z ekspertem, instruktorem dronów geodezyjnych i pomiarowych, zadasz pytanie i uzyskasz odpowiedź na każde, bo dbamy o merytorykę, najwyższą jakość i zadowolenie Kursanta, po kursie będziesz mógł prosić o konsultacje i wsparcie.
 • Kurs teoretyczno-praktyczny z nauki mapowania dronem – fotogrametria z drona online na żywo kosztuje 1599 zł brutto z wliczonym podatkiem VAT 23%. Czas kursu 1 dzień, 8h.
 • Cena dotyczy szkolenie zarówno indywidualnego 1 na 1 lub w grupie z innymi kursantami online. Jest możliwość ustalenia indywidualnego terminu poza kalendarzem i ceny w przypadku dla grup zorganizowanych powyżej 4 osób na jeden termin.
 • Opcjonalnie dla zainteresowanych jest też możliwa praktyka w terenie, a nie w formie online za dodatkową dopłatą, pakiet 4 h –1000 zł brutto (w cenie nie ma zakładania fotopunktów). Jeśli jest wymagany dodatkowo dojazd do klienta, wówczas jest to 1zł = 1km.
 • Dodatkowa opcja to wsparcie, konsultacje telefoniczne do wykupienia mailowo lub telefonicznie 170 zł brutto - 1h wsparcia online lub telefonicznego - indywidualny kontakt z instruktorem.
 • Możesz wybrać oprogramowanie na którym chcesz się uczyć n. Agisoft, PiX4D itd. możesz też dostosować szkolenie w tej cenie do swoich potrzeb - czyli zmienić jego zakres. Nie ma tego nikt inny w branży!!!

 

 

NA POCZĄTEK WYJAŚNIJMY CZEGO DOTYCZY KURS I CO TO JEST FOTOGRAMETRIA?

Fotogrametria, czyli dziedzina nauki i techniki zajmująca się odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów w terenie na podstawie zdjęć fotogrametrycznych (fotogramów). Praktycznym zastosowaniem fotogrametrii jest jej wykorzystanie jako źródła podczas tworzenia map. W geodezji służy jako pomoc przy pomiarach dużych obszarów i odległości. Jest też jedną z metod wyznaczania wysokości obiektów. To czym Ty będziesz się zajmował latając dronem nazywa się konkretnie aerofotogrametrią, czyli wykonywaniem i opracowywaniem zdjęć lotniczych w celu sporządzenia map i planów.

 

 

DLA KOGO TAKIE SZKOLENIE?

Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących pilotów dronów, jak i użytkowników zaawansowanych, przede wszystkim dla osób chcących świadczyć usługi specjalistyczne jak np. pomiary, mapowanie dronem, a w szczególności dla geodetów, inżynierów, archeologów, techników z branży budowlanej, inwestycyjnej.

 

 

CZEGO NAUCZĘ SIĘ NA SZKOLENIU FOTOGRAMETRII Z DRONA?

Zdobędziesz wiedzę z zakresu podstaw teoretycznych i praktycznych fotogrametrii niskopułapowej z dronów, a w szczególności:

 •         Zastosujesz zasady fotogrametrii w procesie przetwarzania danych,
 •         Nauczysz się doboru odpowiedniego sprzętu do wykonania bloku zdjęć,
 •         Zaplanujesz wykonanie nalotów fotogrametrycznych (właściwy dobór parametrów misji)
 •         Dowiesz się co to projektowanie polowej osnowy fotogrametrycznej (fotopunkty),
 •         Nabędziesz umiejętność przetwarzania danych w wybranym oprogramowaniu fotogrametrycznym np. Agisoft, Pix4D (generowanie chmur punktów, NMPT, ortofotomapy),
 •         Ocenisz zgodności parametrów dokładnościowych z przyjętymi warunkami,
 •         Wykonasz pomiary w oparciu o wygenerowane produkty.

 

 

SZCZEGÓŁOWY PLAN SZKOLENIA Z FOTOGRAMETRII DRONEM

 1.       Zastosowania fotogrametrii niskiego pułapu:
 •         Chmura punktów,
 •         Pomiary długości, objętości, powierzchni,
 •         Automatyczne modelowanie 3D,
 •         DSM (Numeryczny Model Terenu),
 •         DSM (Numeryczny Model Pokrycia Terenu), true-ortofotomapa,
 •         Zalety oraz ograniczenia SBSP w zastosowaniach fotogrametrycznych.

 

 1.       Budowa systemu bezzałogowego statku powietrznego (BSP):
 •         Rodzaje BSP stosowanych w fotogrametrii,
 •         Zasada działania BSP oraz systemów wspomagających,
 •         System stabilizacji kamery,
 •         Pojęcie kamery niemetrycznej,
 •         Pojęcie zdjęcia lotniczego.
 •         Kalibracja kamery.

 

 1.       Pozyskiwanie danych z pokładu BSP:
 •         Planowanie misji autonomicznej w wybranym oprogramowaniu open source,
 •         Parametry misji fotogrametrycznej – GSD, porycie podłużne i poprzeczne,
 •         Uwagi praktyczne dotyczące odpowiedniego doboru parametrów nalotu.

 

 1.       Proces aerotriangulacji – wyrównanie bloku zdjęć niskopułapowych:
 •         Elementy orientacji wewnętrznej, elementy orientacji zewnętrznej oraz elementy orientacji wzajemnej zdjęć,
 •         Aerotriangulacja metodą niezależnych wiązek z procesem samokalibracji w odniesieniu do fotogrametrii niskopułapowej,
 •         Nawiązanie bloku zdjęć – osnowa fotogrametryczna.

 

 1.       Wprowadzenie do procesu generowania chmury punktów:
 •         Wpływ doboru parametrów procesu Semi Global Matching na produkt wyjściowy procesu,
 •         Proces „czyszczenia” chmury punktów,
 •         Wprowadzenie do automatycznego modelowania 3D – przykłady modeli.

 

 1.       Numeryczne modelowanie terenu – DTM i DSM.

 

 1.       Ortorektyfikacja

 

 1.       True-ortofotomapa, a tradycyjna ortofotomapa.

 

 1.       Kierunki rozwoju technologii fotogrametrii UAV:

 

 •         Lotniczy skaning laserowy – LIDAR,
 •         Opracowania termowizyjne,
 •         Rolnictwo precyzyjne – zastosowanie kamer multispektralnych.

 

 

 1.   Wstęp do przetwarzania w wybranym przez kursanta oprogramowaniu fotogrametrycznym (Agisoft Metashape Professional, PIX4D)

 

 1.   Ćwiczenie praktyczne - generowanie produktów fotogrametrycznych w wybranym oprogramowaniu
 •         Proces przetwarzania bloku zdjęć (wczytanie zdjęć do projektu, lokalizacja GCP, przetwarzanie, generowanie produktów)
 •         Pomiary (obliczanie odległości i mas ziemnych)
 •         Eksport i archiwizacja.

 

 

OPINIE O SZKOLENIU FOTOGRAMETRIA Z DRONA. NIE KUPUJ KOTA W WORKU! SPRAWDŹ JAK KURSANCI OCENIAJĄ NASZE SZKOLENIA W IRONSKY?

Nadal się wahasz? Przeczytaj opinie Naszych Kursantów ⭐⭐⭐⭐⭐ (4.9 / 5.0). Przed zakupem szkolenia sprawdź podmiot szkoleniowy, to Twoje pieniądze, przeczytaj opinie byłych kursantów, sprawdź informacje o firmie w Internecie, zweryfikuj ile czasu firma jest na rynku, tym bardziej, że popularność dronów rośnie, a w związku z tym ilość „sezonowych biznesów”. Jesteśmy ogólnopolską placówką szkoleniową i autoryzowanym dealerem dronów, działamy nieprzerwanie od 2014 roku! Posiadamy wpisy do rejestrów ULC, PUP, RIS, PARP. Wyborem Klientów uzyskaliśmy statuetkę i wyróżnienie „Orły Kształcenia” zajmując 3 miejsce spośród kilku tysięcy firm szkoleniowych. Jako operator szkolący pod nr 030 w wykazie Urzędu Lotnictwa Cywilnego uzyskaliśmy możliwość szkolenia na pilotów dronów zgodnie z NSTS.

 

 

JAK DŁUGO TRWA SZKOLENIE PILOTA DRONA DO FOTOGRAMETRII?

Kurs trwa 1 dzień, 8 godzin i jest podzielony na dwa etapy

ETAPI: Wstęp teoretyczny z fotogrametrii cyfrowej - ok. 1,5 - 2h (wraz z planowaniem misji stacjonarnie).

ETAP II: Część praktyczna obejmuje przetwarzanie gotowego już zestawu z nalotu (dane z drona PPK + fotopunkty lub praca na danych klienta) ok 6 h

ETAP III (OPCJONALNIE, ZA DOPŁATĄ): W przypadku szerszego zainteresowania Kursanta, szkolenia mogą być realizowane w dwa dni (za dopłatą) wtedy pracujemy jeszcze na drugich danych - gwarancja utrwalenia przez kursanta całego procesu - ok 5 h. W ramach tego szkolenia przemycamy też pracę w oprogramowaniu QGIS

W niektórych przypadkach jeśli Klient życzy sobie wykonania nalotu w terenie i jeśli szkolenie było dwudniowe - mieściliśmy się w czasie (przy jednodniowym będzie trzeba wykroczyć poza 8 h ale udawało się zmieścić w 1 dniu) - założenie osnowy polowej GCP po stronie klienta, przed rozpoczęciem szkolenia.

 

 

NA JAKIM OPROGRAMOWANIU DO MAPOWANIA BĘDZIEMY PRACOWAĆ?

Znaczna część szkoleń realizowana jest w oprogramowaniu Agisoft Metashape Professional i sami osobiście ku temu programowi się skłaniamy i to ten polecam z wielu przyczyn. Pozostałe w PIX4D Mapper - w przypadku tego programu w zupełności wystarcza 1 dzień szkolenia.

 

 

GDZIE I JAK ODBYWA SIĘ SZKOLENIE Z FOTOGRAMETRII?

Kurs jest w formie online z instruktorem. Zaznaczamy, że Nasze szkolenia z fotogrametrii są na żywo, a nie w formie e-learningu, gdzie zostałbyś sam sobie z trudną wiedzą do przyswojenia, bez wsparcia instruktora i możliwości zadawania pytań.

Kursy prowadzimy za pośrednictwem platformy clickmeeting.com (jeśli byłeś na naszym szkoleniu NSTS, to ta sama strona)

 

CZY OTRZYMAM MATERIAŁY SZKOLENIOWE?

Kursanci otrzymują w formie papierowej skrypt ze wszystkimi działaniami krok po kroku w programie Agisoft dzięki czemu jeśli nie zaczynają od razu pracy w programie, w przyszłości bardzo szybko odświeżą sobie wiedzę. Nie musisz też notować w trakcie kursu.

FOTOGRAMETRIA Z DRONA - KURS ONLINE NA ŻYWO (TEORIA + PRAKTYKA) - Reviews

Write a review
FOTOGRAMETRIA Z DRONA - KURS ONLINE NA ŻYWO (TEORIA + PRAKTYKA)

FOTOGRAMETRIA Z DRONA - KURS ONLINE NA ŻYWO (TEORIA + PRAKTYKA)

Na kursie m.in.:

 • Teoria i Praktyka w formie online - 8h
 • Zastosujesz zasady fotogrametrii w procesie przetwarzania danych
 • Zaplanujesz wykonanie nalotów fotogrametrycznych (właściwy dobór parametrów misji)
 • Nabędziesz umiejętność przetwarzania danych w wybranym oprogramowaniu fotogrametrycznym np. Agisoft, Pix4D Mapper
 • Wykonasz pomiary w oparciu o wygenerowane produkty.

Produkty powiązane

3 innych produktów w tej samej kategorii: