§ DroNOWE szkolenia na Pilota Drona. Kliknij i sprawdź nasze >>kursy NSTS<<

Dostępność: 57

2 450,00 zł brutto

-1 050,00 zł

3 500,00 zł brutto

wysyłka natychmiast


SZKOLENIE STACJONARNE Termowizja z Drona do Inspekcji i Energetyki, Fotowoltaiki (KURS TEORIA + PRAKTYKA)

Nowy produkt

 • TEORIA + PRAKTYKA W LOCIE DRONAMI Z TERMOWIZJĄ
 • Nie musisz mieć swojego drona, ani uprawnień NSTS
 • Kurs prowadzi ekspert z dziedziny termowizji dronowej
 • Setki opinii kursantów na ⭐⭐⭐⭐⭐ (4.9 / 5.0)
 • Dostaniesz rabat na zakup drona z termowizją!

Więcej szczegółów

Więcej informacji - SZKOLENIE STACJONARNE Termowizja z Drona do Inspekcji i Energetyki, Fotowoltaiki (KURS TEORIA + PRAKTYKA)

 

TYLKO U NAS - SZKOLENIE STACJONARNE Z TEORII I PRAKTYKI W LOCIE DRONEM, A NIE SAMA TEORIA NA NAGRANYCH FILMIKACH JAK U INNYCH.

TERMOWIZJA Z DRONA DO INSPEKCJI, ENERGETYKI, FOTOWOLTAIKI. SZKOLENIE DOTYCZY M.IN. BADAŃ TERMOWIZYJNYCH PANELI, INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH.

 

Generalnie można powiedzieć że drony termowizyjne są obecnie niezastąpione w każdej sytuacji, w której ważny jest rozkład temperatur. Drony z termowizją wykorzystywane są między innymi w analizie termowizyjnej modułów PV i mogą pomóc w odnalezieniu uszkodzeń, zasłonięciu pojedynczych ogniw, usterek takich jak opór przejściowy w połączeniu lutowanym, złączu, a także wykryć różnice w różnice w charakterystykach woltamperowych pojedynczych ogniw fotowoltaicznych w jednym module. W ogólnej inwentaryzacji i energetyce drony z termowizja mogą pomóc w audytach energetycznych, inspekcji linii energetycznej, trakcji kolejowej, obiektów przemysłowych, elektrowni, konstrukcji budowlanych, czy domów jednorodzinnych. Kamery termowizyjne w dronach umożliwią wykrywanie potencjalnego zagrożenia nawet w ciemnościach i w niekorzystnych warunkach pogodowych, detekcję ruchu, dlatego są używane przez służby mundurowe w tym Straż Graniczną, a nawet prywatne firmy ochroniarskie do monitorowania rozległych obszarów chronionych np. placów magazynowych, parkingów itp. Ponadto drony z kamerami termalnymi pomogą w bezinwazyjnym wykrywaniu wad technologicznych, błędów w dociepleniu, mostków cieplnych, rur z ciepłą wodą. Oczywistym jest, że straż pożarna korzysta z dronów z kamerami termowizyjnymi do wykrywania ognisk zapalnych, zarządzania akcją gaśniczą, ratunkową i doborem odpowiednich środków gaśniczych.

 

 

ILE CZASU TRWA SZKOLENIE?

Jeden dzień. Kurs podzielony jest na 2 moduły, teoria i praktyka. Szkolenie trwa od 7 do 9 godzin w zależności od zakresu, pytań, terenu do oblotu i lokalizacji. 

 

 

CZYM RÓŻNI SIĘ TO SZKOLENIE OD INNYCH DOSTĘPNYCH NA RYNKU?

 • Przede wszystkim, tym, że szkolenia prowadzone są również w terenie (w locie dronami termowizyjnymi) i pod indywidualne potrzeby Klienta. Nasze szkolenia prowadzone są wyłącznie przez ekspertów w swojej wąskiej specjalizacji.
 • Szkolenia są do wyboru w opcji online (tylko teoria) lub stacjonarnie, zawsze stawiamy na jakość Naszych kursów, dlatego pokazujemy wiele narzędzi i ich funkcjonalność, zastosowanie, ponadto każdy uczestnik kursu odbędzie część praktyczną w locie dronami z termowizją, czego nie doświadczysz na kursach w innych firmach. Praktyka w locie dronem z termowizją jest nieocenioną umiejętnością, bo co Ci po teoretyzowaniu, skoro Ty chcesz wykonywać loty, inspekcje, prawda?
 • Nie musisz mieć swojego drona – mamy do wykorzystania BSP DJI Matrice 200 z kamerą termowizyjną XT2 640x512 30hz oraz Zenmusse Z30 - kamerą inspekcyjną z 180 x zoomem i mniejszy dron inspekcyjny DJI Mavic Enterprise Dual.
 • Na zajęciach będzie dostępny luksomierz, a także przenośna instalacja fotowoltaiczna (panel + inwerter + osprzęt) oraz elementy systemów montażowych wykorzystywanych w instalacjach PV (klemy, złącza).
 • Do analizy termowizyjnej wykorzystujemy i omawiamy aplikacje DJI Pilot, FLIR Tools, i jeśli jest taka potrzeba DJI Thermal Analysis, a jeśli ktoś ma starszy sprzęt to również aplikację DJI XT.
 • Możemy pochwalić się szkoleniami dla m.in. dla TOPR, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej – jednostki te wykorzystują drony z termowizją do swoich zadań.

 

 

DLA KOGO JEST SZKOLENIE Z WYKORZYSTANIA DRONÓW Z TERMOWIZJĄ?

 • Szkolenie przy użyciu drona z termowizją przeznaczone jest dla każdego, kto chce rozszerzyć swoją działalność dronową lub wejść w branżę pomiarów termowizyjnych i wykorzystać ją w swojej pracy, nauczyć się analizować zdjęcia termowizyjne, generować raporty na podstawie termogramów i dedykowanego oprogramowania. Nauczymy cię unika najczęstszych błędów wykonywanych podczas nalotu i późniejszej analizie zdjęć z drona.
 • Nie mamy ograniczeń, ale szkolenie kierujemy w szczególności do przedsiębiorców i dla przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych m.in. Policji, Straży Pożarnej, Służby Leśnej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Żandarmerii, Wojska Polskiego, Służb Specjalnych, Straży Miejskiej, Biura Ochrony Rządu, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Zdobądź odpowiednie uprawnienia z IRONSKY!

 

 

CZY MUSZĘ MIEĆ SZKOLENIE NSTS (PILOT DRONA), ABY PRZYSTĄPIĆ DO KURSU?

Absolutnie nie, nie musisz posiadać uprawnień NSTS, ale na pewno będzie Ci łatwiej zrozumieć niektóre kwestie stricte związane z dronami, dlatego zachęcamy do zrobienia szkolenia NSTS-05/06 uprawniającego do wykonywania lotów w zasięgu i poza zasięgiem wzroku w kategorii szczególnej - kup teraz! Jeśli chcesz odbyć inny kurs NSTS lub nie wiesz, który Ci się przyda w pracy, to koniecznie skontaktuj się z Naszymi instruktorami.

 

 

PROGRAM KURSU

 

ZAJĘCIA TEORETYCZNE

 • Rodzaje kamer termowizyjnych,
 • Zastosowania dronów z kamerami termowizyjnymi,
 • Analiza obrazu z kamery termowizyjnej,
 • Termografia, a światło widzialne,
 • Emisje i odbicia,
 • Prawa promieniowania podczerwonego,
 • Podstawowe parametry techniczne kamery termowizyjnej,
 • Zasady wykonywania lotów nad budynkami i infrastrukturą techniczną,
 • Omówienie, przykłady zdjęcia tego samego obiektu w różnej rozdzielczości,
 • Jak dobierać parametry pomiaru dla optymalizacji wyników?
 • Opracowanie raportów termicznych

 

 

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE 

 • Właściwa kompozycja zdjęcia,
 • Zakres temperatury i ustawiania,
 • Ustawiania emisyjności,
 • Zaawansowane funkcje kamery termowizyjnej,
 • Narzędzia, punkt pomiarowy, obszar, min/max/śr, temperatura, izoterma,
 • Temperatura odniesienia,
 • Pomiary w praktyce,
 • Ćwiczenia w terenie mogą odbywać się indywidualnie lub w grupie,
 • Na zajęciach będzie dostępny luksomierz, a także przenośna instalacja fotowoltaiczna (panel + inwerter + osprzęt) oraz elementy systemów montażowych wykorzystywanych w instalacjach PV (klemy, złącza),
 • Możliwość pracy przy pobliskiej farmie fotowoltaicznej lub ustalonym wcześniej obiekcie,
 • Nie musisz mieć swojego drona – mamy do wykorzystania BSP DJI Matrice 200 z kamerą termowizyjną XT2 640x512 30hz oraz Zenmusse Z30 - kamerą inspekcyjną z 180 x zoomem i mniejszy dron inspekcyjny DJI Mavic Enterprise Dual.

 

 

KTO PROWADZI SZKOLENIE?

Posiadamy kilku specjalistów z zakresu termowizji w całej Polsce, są to zarówno strażacy z Państwowej Straży Pożarnej jak również instalatorzy paneli fotowoltaicznych, technicy, osoby działające w przemyśle wykorzystując drony z termowizją. Zawsze jest to ekspert w swojej dziedzinie posiadający uprawnienia Pilota Drona NSTS i/lub uprawnienia Instalatora modułów PV. Nasi instruktorzy wspierają działania grup poszukiwawczych wykorzystujących drony do poszukiwań, znają procedury i działania operacyjne. Znają tematykę termowizji przy użyciu dronów marek DJI Enterprise, Yuneec z CGET i Parrot Anafi Thermal.

 

 

 

GDZIE I KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SZKOLENIA Z TERMOWIZJI DRONEM?

Kursy prowadzone są indywidualnie lub grupowo w całym kraju po uzbieraniu się minimalnej grupy 4 osób, w szczególności w Poznaniu, Warszawie. Jeśli chcesz odbyć kurs tylko z części praktycznej lub tylko z teorii online daj znać - zrobimy to.

 

 

CZY NA KONIEC JEST JAKIŚ EGZAMIN? DOSTANĘ CERTYFIKAT?

Nie, nie ma egzaminu. Tak, uzyskasz certyfikat ukończenia kursu z termowizji dronowej.

  

CHCESZ KUPIĆ DRONA Z KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ W LEPSZEJ CENIE? MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zapraszamy do kontaktu i na udane zakupy w IRONSKY. Napisz lub zadzwoń do Nas :) Cały czas jesteśmy do Twojej dyspozycji. Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, przyjeżdżamy na spotkania. Nie odbieram? To znaczy, że nie mogę w tej chwili rozmawiać, napisz SMS – oddzwonię! Komunikatywność to Nasza żelazna zasada.

 

Email: biuro@ironsky.pl

Instruktor Darek: 519-410-610

Instruktor Kuba: 663-944-151

Instruktor Mikołaj: 517-514-510

 

 

NIE KUPUJ KOTA W WORKU! SPRAWDŹ JAK KURSANCI OCENIAJĄ NASZE SZKOLENIA W IRONSKY!

Nadal się wahasz? Przeczytaj opinie Naszych Kursantów ⭐⭐⭐⭐⭐ (4.9 / 5.0). Przed zakupem szkolenia sprawdź podmiot szkoleniowy, to Twoje pieniądze, przeczytaj opinie byłych kursantów, sprawdź informacje o firmie w Internecie, zweryfikuj ile czasu firma jest na rynku, tym bardziej, że popularność dronów rośnie, a w związku z tym ilość „sezonowych biznesów”. Jesteśmy ogólnopolską placówką szkoleniową i autoryzowanym dealerem dronów, działamy nieprzerwanie od 2014 roku! Posiadamy wpisy do rejestrów ULC, PUP, RIS, PARP. Wyborem Klientów uzyskaliśmy statuetkę i wyróżnienie „Orły Kształcenia” zajmując 3 miejsce spośród kilku tysięcy firm szkoleniowych.

OPINIE NA GOOGLE

OPINIE NA FACEBOOKU

Uwaga: Promocyjne ceny nie obowiązują przy realizacji szkoleń z dofinansowaniem przez BUR, PUP, KFS!

SZKOLENIE STACJONARNE Termowizja z Drona do Inspekcji i Energetyki, Fotowoltaiki (KURS TEORIA + PRAKTYKA) - Reviews

Write a review
SZKOLENIE STACJONARNE Termowizja z Drona do Inspekcji i Energetyki, Fotowoltaiki (KURS TEORIA + PRAKTYKA)

SZKOLENIE STACJONARNE Termowizja z Drona do Inspekcji i Energetyki, Fotowoltaiki (KURS TEORIA + PRAKTYKA)

 • TEORIA + PRAKTYKA W LOCIE DRONAMI Z TERMOWIZJĄ
 • Nie musisz mieć swojego drona, ani uprawnień NSTS
 • Kurs prowadzi ekspert z dziedziny termowizji dronowej
 • Setki opinii kursantów na ⭐⭐⭐⭐⭐ (4.9 / 5.0)
 • Dostaniesz rabat na zakup drona z termowizją!

Produkty powiązane

1 inny produkt w tej samej kategorii: