dron bojowy
Drony wojskowe – zestawienie najdroższych i najgroźniejszych dronów
31 marca 2022
Indywidualna prezentacja i pokaz możliwości drona z termowizją i zoomem DJI Matrice 30T Enterprise w IRONSKY
5 kwietnia 2022

Porównanie dronów do zadań specjalnych DJI Enterprise: Mavic 2 Advanced, nowy Matrice 30T, czy Matrice 300 RTK – który wybrać?

ironsky-porównanie-dronow-dji-matrice-enterprise

Jako doświadczony i wieloletni Autoryzowany Dealer wielu marek dronów w tym DJI Enterprise, Yuneec Commercial Partner, Autel, Parrot Thermal itp. posiadamy w ofercie wszystkie sprawdzone modele dronów do zadań specjalnych.

Porównanie dronów DJI Matrice 30 / 300 i DJI Mavic Enterprise 2 Advanced

Idealnym na początek narzędziem do wykonania inspekcji mogą być drony producenta DJI z serii Mavic Enterprise, np. model DJI Mavic 2 Enterprise Advanced, który posiada dwie kamery (RGB 48 MPX + ZOOM + TERMOWIZJA), dzięki czemu możesz z bezpiecznej odległości uzyskać 32 krotne zbliżenie cyfrowe, a druga kamera o rozdzielczości 640×512 px pozwoli na widok w pasmach podczerwieni. Możliwy jest też montaż dedykowanego modułu RTK zapewniającego stabilny i ultra dokładny zawis, a nawet zastosowanie drona do zadań geodezyjnych np. fotogrametria. Czas lotu do 31 minut. Waga poniżej 1kg. Zasięg do 6km. Wykrywa przeszkody. Możliwy jest podgląd z obu kamer jednocześnie lub na zmianę. Gotowy do lotu w minutę – to bezapelacyjnie rekordowy wynik. Reasumując: szybki, mały, składany, ale wariat!

Którego drona z serii DJI Matrice Enterprise wybrać? DJI Matrice 30T, czy DJI Matrice 300 RTK? Czym się różnią?

Jeśli potrzebujesz zaawansowanej maszyny np. ze zmienną optyką (kamery z zoomem, kamery termo) możliwością podczepienia wymiennych elementów typu lidar, system zrzutu, oświetlenie, głośnik, a nawet podniesienia sporego ładunku cargo lub szukasz dużo lepszych parametrów kamer, to idealnym rozwiązaniem będzie flagowy produkt DJI, czyli Matrice 300 RTK. Możemy wyposażyć go w różne akcesoria mocowane na 2 dolnych gimbalach oraz na 1 górnym gimbalu pozwalającym obserować obraz skierowany centralnie w górę np. w kamerę Zenmusse H20 z sensorem 20 megapixeli i 23x zoomem optycznym, trybami śledzenia. Jeśli potrzebujesz termowizji to rozwiązaniem będzie H20T. Obraz termowizyjny pozwala dostrzec niewidzialne dla oka skazy i pęknięcia oraz ocenić stan techniczny gondoli, w której znajduje się sam generator. Dron posiada zaawansowaną dedykowaną do inspekcji funkcję AI Spot Check, która pozwoli wybrać interesujący nas element na zdjęciu i nauczy drona rozpoznawania, a następnie wykonywania zdjęć tego elementu w trakcie przyszłych inspekcji. Wbudowany moduł RTK pozwala nie tylko na precyzję zawisu, ale też zwiększa bezpieczeństwo lotów w obszarach o wysokim promieniowaniu elektromagnetycznym. Czas lotu do 55 minut. Waga poniżej 1kg. Zasięg do 8km. Wykrywa przeszkody z 6 stron i posiada zaawansowane systemy sztucznej inteligencji.

Nowym rozwiązaniem (w Polsce premiera w maju 2022 roku) plasującym się po środku jest platforma DJI Matrice 30, której fenomen podnosi możliwość pracy 24/7 bez względu na warunki atmosferyczne dzięki dedykowanej zautomatyzowanej stacji dokującej / ładującej posiadającej stopień ochrony IP55 i możliwości pracy w zakresie od -30 do +50 stopni Celsiusza! Sama platforma latająca to tak jakby młodszy, mniejszy brat DJI Matrice 300 RTK, natomiast nie ma wszystkich opcji tak jak M300, bo nie możesz doczepić do niego różnych kamer, musisz wybrać, czy chcesz Zenmusse 30 lub 30T (z termowizją). Zaznaczamy też, że żaden z dronów Enterprise nie ma możliwości takich jak stricte drony do fotografii czy filmowania, czyli nie mają możliwości pełnej post produkcji i obróbki pilików w RAW (zdjęcia) i D-LOG (filmy) – chcesz mieć te funkjce? Kup drona do fotografii i filmowania (np. DJI Mavic 3 lub wersję Cine albo Inspire 2 z dowolną kamerą), a nie do zadań specjalnych ;), Wracamy do Matrice 30 i 30T, bez względu na wybraną opcję dron posiada wbudowany dalmierz laserowy, który po wskazaniu obiektu natychmiast podadaje jego współrzędne i odległość! Tryb Smart Low-Light pozwala robić jasne i wyraźne zdjęcia przy słabym oświetleniu a nawet w nocy. Oczywiście też omija przeszkody i ma masę zaawansowanych systemów. 41 min. maksymalnego czasu lotu i aż 15 m/s odporności na wiatr. Możliwość pełnej automatyzacji. Maksymalny zoom hybrydowy x200, a rozdzielczość zdjęć to 8K! Czego chcieć więcej?

Pomogłem?

Jeśli tak, to proszę o ⭐⭐⭐⭐⭐ na Facebooku https://www.facebook.com/ironskypl/reviews
Dla ciebie to minuta, dla Nas ważny element biznesu. Dziękuję za Twoją opinię i pomoc!

Umów się na bezpłatną prezentację i pokaz możliwości dronów DJI Enterprise, zadzwoń, napisz do Nas

  Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

  Przyjmuję do wiadomości, że:
  1. Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu zgłoszeniowym jest IRONSKY spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. ul. Bohaterów Bukowskich 4, 64-320 Buk.
  2. Dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym - wynikającym
  z celów niezbędnych do realizacji szkolenia.
  3. Dane osobowe będą przekazywane i udostępnione wyłącznie podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obowiązujących przepisów prawa oraz podmiotom, które będą przetwarzały dane osobowe w imieniu administratora danych na podstawie zawartej umowy.
  4. Administrator nie przekazuje danych poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG).
  5. Dane osobowe nie będą przechowywane dłużej, niż jest to konieczne dla celu, dla którego zostały zebrane i w czasie określonym przepisami prawa.
  6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo do: dostępu do danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych, wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
  8. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą wykorzystywane w celu profilowania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *