Bumbper-cage-for-Yuneec-H520-TYPHOON-H-PLUS-klakta-do-drona-obudowa do 520 Typhoon
IRONSKY Oficjalnym Partnerem Yuneec i Yuneec Academy w Polsce!
13 marca 2019
Frank-Wangs założyciel DJI
Jak to się zaczęło? Czyli historia firmy DJI
8 lipca 2019

Prezentacja i pokaz dronów dla Straży Pożarnej

Dnia 03-07-2019 miała miejsce zorganizowana przez firmę IRONSKY prezentacja dronów specjalistycznych z serii DJI Enterprise dla Straży Pożarnej oraz innych instytucji publicznych. Na miejscu stawiło się kilkudziesięciu przedstawicieli różnych jednostek PSP i OSP, nadleśnictw, biur detektywistycznych, prasy oraz innych oficjeli.

W pierwszej kolejności przedstawiony został zarys spotkania, prezentacja ogólnych informacji dotyczących wykonywania lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi, podstawy prawa lotniczego, podział uprawnień UAVO z możliwymi zastosowaniami w locie VLOS oraz BVLOS.

ZAMÓW PREZENTACJĘ DRONÓW

W drugiej części spotkania zaprezentowaliśmy w locie Mavic 2 z segmentu DJI Enterprise. W tym modelu zastosowano gimbal z kamerą wyposażoną w dwa sensory znajdujące się obok siebie – sensor światła widzialnego 4K i sensor termowizyjny FLIR Lepton®. Idealne rozwiązanie do szybkiej akcji rozpoznawczej. Mavic 2 Enterprise Dual bardzo przypadł do gustu wszystkim zebranym ze względu na swoje ogromne możliwości przy tak małym rozmiarze, pozytywnym zaskoczeniem było też bardzo dobre działanie głośnika M2E Speaker, który np. może pomagać w organizacji akcji ratowniczej. W dalszej kolejności przeprowadziliśmy loty inspekcyjne dużo większą maszyną – DJI Matrice 210 RTK z zamocowaną kamerą termowizyjną XT2 oraz kamerą Z30 z optycznym zoomem x30 i zoomem cyfrowym x6, co daje w efekcie końcowym nawet 180 krotne zbliżenie. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z możliwościami obu kamer w trakcie lotu i proponowali konkretne zadania do wykonania danymi dronami.

Podsumowując: pokazaliśmy wszystkim zebranym strażakom ogrom możliwości i zastosowań dronów w pożarnictwie, ratownictwie i zastosowań w biurach zarządzania kryzysowego.

DRONY IRONSKY prezentacja i pokazy dronów dla straży pożarnej 08

DRONY IRONSKY prezentacja i pokazy dronów dla straży pożarnej 06

Szkolenia operatorów dronów i drony z termowizją dla Straży Pożarnej. Porównanie dronów DJI Mavic Enterprise.

W 2019 roku zrealizowaliśmy wiele zamówień na drony i szkolenia UAVO dla Straży Pożarnej. W kwestii szkoleń strażacy najczęściej wybierali uprawnienie BVLOS do wykonywania operacji lotniczych dronem poza zasięgiem wzroku. Jeśli chodzi o sprzęt, to największym zainteresowaniem ze względu na kilka czynników takich jak: budżet, rozmiar, wielozadaniowość cieszył się Mavic 2 Enterprise Dual. Na życzenie Klienta istnieje też możliwość oklejenie drona w barwach Straży Pożarnej (foto poniżej). W serii Mavic 2 Enterprise znajdziemy kilka różnych konfiguracji tego drona, poniżej ich prezentacja i porównanie:

  • DJI Mavic 2 Enterprise Dual + Smart Controller
  • DJI Mavic 2 Enterprise Dual 
  • DJI Mavic 2 Enterprise + Smart Controller
  • DJI Mavic 2 Enterprise

DJI Mavic 2 Enterprise Dual + Smart Controller – mały, szybki (ponad 70 km/h), składany dron, idealny na akcje i rozpoznanie w terenie. Aparatura sterująca (Smart Controller) tego drona została wyposażona w HDMI, mikrofon i głośnik, które są przydatne między innymi przy prowadzeniu transmisji na żywo i ultra jasny 5,5 calowy ekran. W tym modelu drona zastosowano gimbal z kamerą wyposażoną w dwa sensory znajdujące się obok siebie – sensor światła widzialnego 4K i sensor termowizyjny FLIR Lepton®. Dzięki temu dron przydaje się też do poszukiwań, czy wyszukiwania ognisk zapalnych. Kamera Mavica 2 Enterprise Dual znalazła zastosowania zarówno jako kamera sytuacyjna jak i taktyczna w akcji strażaków. Dron wyposażony jest też w czujniki omijania przeszkód, dzięki czemu pilot drona może skupić się w pełni na przekazywanym obrazie. DJI Mavic 2 Enterprise waży jedynie 905 gramów a jego konstrukcja jest kompaktowa i łatwo składana, czas lotu to nawet 31 minut i może pracować w temperaturach od -10 do 40 stopni Celsjusza. Warto wspomnieć też o wyposażeniu dodatkowym, które idealnie sprawdza  w Straży Pożarnej:

IRONSKY specjaliści od dronów dla straży ekspert dronowy w dostawach dronów dla OSP PSP Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej autoryzowany dealer DJI YUNEEC

  • Oświetlenie (M2E Spotlight) – Można je wykorzystać do oświetlenia drogi zagubionym osobom i tym samym nawigowania ich do bezpiecznego punktu lub jako oświetlenie trudno dostępnych miejsc bądź miejsca wypadku/akcji
  • Dioda ostrzegawcza (M2E Beacon) – Bardzo silna, widoczna nawet  z kilku kilometrów, przydatna w nocy i w warunkach zmniejszonej widoczności. Za jej pomocą inni są informowani o nadlatującym dronie.
  • Głośnik (M2E Speaker) – Dzięki niemu operator drona może komunikować się głosowo z zespołami będącymi na miejscu działania. Sprawia to, że koordynowanie i kierowanie akcją jest dużo prostsze, pozwala też na informowanie poszkodowanych o nadchodzącej pomocy

DJI Mavic 2 Enterprise Dual – opis identycznie jak wyżej w DJI Mavic 2 Enterprise Dual + Smart Controller, ale bez aparatury Smart Controller z wbudowanym ultra jasnym 5,5 calowym ekranem. Tutaj też jest możliwe zastosowanie akcesoriów będących na wyposażeniu- głośnika M2E Speaker, oświetlenia M2E Spotlight lub diody ostrzegawczej M2E Beacon.

DJI Mavic 2 Enterprise + Smart Controller –  ten model różni się wyłącznie kamerą od modelu DJI Mavic 2 Enterprise Dual i wersji wyposażonej w Smart Controller. W tej wersji nie ma kamery termowizyjnej, ale za to mamy kamerę 4K 30 klatek na sekundę z możliwością  podwójnego zooma optycznego oraz potrójnego zooma cyfrowego. Dzięki temu będziemy blisko blisko wydarzeń i jednocześnie z dala od niebezpieczeństwa. Tutaj też jest możliwe zastosowanie akcesoriów będących na wyposażeniu- głośnika M2E Speaker, oświetlenia M2E Spotlight lub diody ostrzegawczej M2E Beacon.

DJI Mavic 2 Enterprise –  opis identycznie jak wyżej w DJI Mavic 2 Enterprise + Smart Controller, ale bez aparatury Smart Controller z wbudowanym ultra jasnym 5,5 calowym ekranem. Tutaj też jest możliwe zastosowanie akcesoriów będących na wyposażeniu- głośnika M2E Speaker, oświetlenia M2E Spotlight lub diody ostrzegawczej M2E Beacon.

IRONSKY specjalista ekspert dronowy w dostawach dronów dla OSP PSP Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej autoryzowany dealer DJI YUNEECIRONSKY specjalista ekspert dronowy w dostawach dronów dla OSP PSP Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej autoryzowany dealer DJI YUNEEC

Zapraszamy jednostki Straży Pożarnej PSP i OSP, Policję i inne służby porządkowe i mundurowe do kontaktu w celu przeprowadzenia pokazów, testów dronów oraz szkoleń operatorów dronów

Pokazy odbywają się w miejscu ustalonym wspólnie z jednostką straży, czy też innej służby. Sprzęt na prezentację dobieramy na podstawie wcześniejszej rozmowy lub spotkania, tak, aby drony w powietrzu na prezentacji pokazały Wam wszystkie możliwe zastosowania w powietrzu. Pokazy dronów dla służb odbywają się na terenie całego kraju. Zalecamy zawsze zebranie kilku jednostek, oddziałów z danego miasta, regionu, powiatu, województwa, aby za jednym razem przedstawić kilka zastosowań dronów.

Zainteresowanych pokazami i dronami dla Straży Pożarnej, Policji i innych służb mundurowych prosimy o kontakt tel 663 944 151 lub 519 410 610 albo mailowo na biuro@ironsky.pl

REFERENCJE IRONSKY za szkolenie Państwowej Straży Pożarnej w PoznaniuWOJSKO Bydgoszcz - szkolenie jednostki wojskowej na operatora drona 2017

Prowadzony przez firmę IRONSKY sklep z dronami posiada autoryzację DJI Authorized Reseller oraz Enterprise Reseller, co oznacza, że zakupy u Nas to legalne i sprawdzone źródło. Wszystkie drony i produkty DJI pochodzą z oficjalnej polskiej dystrybucji DJI, dzięki czemu masz pewność, że zakupiony produkt objęty jest gwarancją producenta i wsparciem technicznym. Nasi doradcy i instruktorzy zapewniają profesjonalną i obiektywną obsługę oraz pełne wsparcie przed i posprzedażowe, proponując sprzęt, który najlepiej spełni Państwa oczekiwania. Wiemy o czym mówimy z wieloletniego doświadczenia, bo prowadzimy też ośrodek szkolenia operatorów dronów, serwis dronów DJI i posiadamy uprawnienia Instruktora UAVO. Sklep staconarny IRONSKY DJI Authorized Reseller znajduje się w centrum Buku pod Poznaniem przy ul. Bohaterów Bukowskich 4 (przy rynku). Kupisz u Nas takie drony jak: DJI Spark, DJI Mavic Pro,  DJI Mavic Air, DJI Phantom 4 Pro, DJI Inspire 2, DJI Matrice 600, DJI Matrice 200 oraz stabilizatory i gimbale DJI Osmo Mobile, DJI Osmo+, DJI Ronin 2, a także akumulatory, filtry i całą masę akcesoriów do Twojego drona DJI.

IRONSKY SKLEP Z DRONAMI dji-authorized-reseller-1

Zapraszamy na udane zakupy. Napisz lub zadzwoń do Nas. Cały czas jesteśmy do Twojej dyspozycji. Odbieramy telefony, odpisujemy na maile, przyjeżdżamy na spotkania. Komunikatywność to Nasza żelazna zasada.

✉ Email: biuro@ironsky.pl

☎ Darek: 519-410-610

☎ Kuba: 663-944-151

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *