Mavic Mini 2
Nowy Mavic Mini 2 – zyskaj nową, lepszą perspektywę
6 listopada 2020
Poradnik krok po kroku: JAK ZROBIĆ KONWERSJĘ ŚWIADECTWA UAVO DO UPRAWNIEŃ UE?
8 stycznia 2021

Nowe unijne prawo i zasady lotów dronami w całej Europie już od 31 grudnia!

Od 31 grudnia nowe zasady lotów dronami w całej Europie! Bez obaw, pomożemy Wam.

KLIKNIJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE ONLINE Z NOWEGO PRAWA UE

Co się zmieni?

Operacje bezzałogowymi statkami powietrznymi będą sklasyfikowane w oparciu o ich stopień ryzyka. Powstaną 3 kategorie lotów: otwarta (operacje o najniższym stopniu ryzyka), szczególna (operacje o średnim ryzyku) oraz certyfikowana (operacje o stopniu ryzyka porównywalnym do lotnictwa załogowego). Każdy, kto będzie chciał latać dronem o masie powyżej 250 g lub dronem posiadającym kamerę, zgodnie z wymaganiami kategorii otwartej, będzie musiał zarejestrować się, przejść szkolenie i test on-line na stronie drony.ulc.gov.pl. Operacje w kategorii otwartej mogą być wykonywane tylko w zasięgu wzroku pilota lub obserwatora, do maksymalnej wysokości 120 metrów. Wymagane jest również poszanowanie prywatności innych osób oraz zachowanie bezpiecznej odległości między dronem, a innymi osobami, zwierzętami oraz statkami powietrznymi.

Obowiązkowa rejestracja operatorów dronów, szkolenie i testy na platformie internetowej to tylko niektóre nowości. Użytkowanie dronów ma być teraz łatwiejsze m. in. dzięki digitalizacji większości procesów w urzędzie. Przy tej okazji warto wspomnieć o polskim systemie PansaUTM, przy pomocy którego Polska Agencja Żeglugi Powietrznej koordynuje skomplikowane operacje bezzałogowych statków powietrznych. Jest to obecnie najbardziej zaawansowane narzędzie tego typu na świecie! [źródło: ulc.gov.pl]

Koniecznie zarejestruj się po 31 grudnia 2020 roku na stronie https://drony.ulc.gov.pl/

 

nowe regulacje prawne drony Unia Europejska ironsky

 

Nowe przepisy szansą dla polskich przedsiębiorców!

Lotnictwo bezzałogowe ma ogromny potencjał. Według szacunków Polskiego Instytutu Ekonomicznego wartość rynku dronów wyniesie do 2026 roku 3,26 mld złotych, ale efekt dla całej gospodarki może wynieść nawet 576 mld złotych. Co więcej, epidemia COVID-19 dała impuls do dalszego rozwoju, a drony znalazły wiele nowych zastosowań. Drony w czasie pandemii wykorzystywane są m. in. do monitoringu miast czy odkażania przestrzeni publicznej. W Polsce przeprowadzono z powodzeniem pilotażowe loty dronów transportujących testy na Covid-19 pomiędzy warszawskimi szpitalami. Próbne loty odbyły się w Centralnoeuropejskim Demonstratorze Dronów – poligonie do bezpiecznego testowania nowych systemów bezzałogowych.  [źródło: ulc.gov.pl]

Więcej informacji na stronie ULC, a szczegóły na kolejnych szkoleniach

https://ulc.gov.pl/pl/drony

Planujemy rozpocząć szkolenia z nowych zasad lotów i unijnych przepisów prawnych na przełomie styczeń / luty 2021. Wszystkich zainteresowanych zaktualizowaniem swojej wiedzy prosimy o wysłanie maila na biuro@ironsky.pl lub zapisanie się poprzez kliknięcie w poniższy czerwony przycisk. Terminy, ceny, czas trwania kursu online i/lub na żywo podamy Wam w osobnym mailu jak materiały szkoleniowe będą dopięte na ostatni guzik.

KLIKNIJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE ONLINE Z NOWEGO PRAWA UE

Wesołych Świąt i Dronowego Nowego Roku!

W okresie 21.12.2020r. – 06.01.2020r. przebywamy na świątecznej przerwie, maile i telefony nie będą odbierane, zostają w biurze, odpoczywają tak jak my po intensywnym sezonie dronowym i szkoleniowym, za który dziękuję również Tobie, bo byłeś/aś jego częścią – DZIĘKUJEMY!

 

Lataj z głową, bezzałogowo! 🙂

IRONSKY – DJI & YUNEEC Autoryzowany Sklep, Serwis, Szkolenia, Drony, Foto-Video, Eventy Dronowe
ul. Bohaterów Bukowskich 4
64-320 Buk
Godziny otwarcia (PN-PT): 8:00 – 16:00
Instruktor Mikołaj tel: 517 514 510
Instruktor Kuba tel: 663 944 151
Instruktor Darek tel: 519 410 610
biuro@ironsky.pl

Pozdron,
Zespół Instruktorski IRONSKY
ironsky.pl
ironsky.pl/sklep

1 Komentarz

  1. Ewa pisze:

    Jestem bardzo ciekawa jak to szkolenie będzie wyglądało i oczywiście sam test.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *