Nowy Mavic Mini 2 – zyskaj nową, lepszą perspektywę
Przesunięcie daty stosowania przepisów dotyczących dronów
21 kwietnia 2020
Nowe unijne prawo i zasady lotów dronami w całej Europie już od 31 grudnia!
18 grudnia 2020

Nowy Mavic Mini 2 – zyskaj nową, lepszą perspektywę

Mavic Mini 2

Nowy Mavic Mini 2

Niezwykle lekki i kompaktowy, zapewniający doskonałej jakości wideo 4K/30 FPS oraz zasięg transmisji do 6 km – nowy DJI Mini 2 pozwoli Ci zyskać unikalną perspektywę i tworzyć jedyne w swoim rodzaju materiały wszędzie tam, gdzie chcesz – podczas górskiej wyprawy, w mieście czy w trakcie rodzinnej uroczystości. Czas lotu do 31 minut umożliwia planowanie perfekcyjnych ujęć, a dzięki inteligentnym trybom osiągniesz jeszcze bardziej imponujące rezultaty.

Mavic Mini 2 FAQ – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat tego małego giganta

kup teraz

Do każdego Mavica dołączamy gratis gadżety od DJI !

Obecnie jedynym dostępnym kolorem DJI Mini 2 jest jasno szary. Natomiast w sprzedaży dostepny jest zestaw DIY Creative Kit, za pomocą którego możemy spersonalizowac i udekorować DJI Mini 2. Zestaw DIY Creative Kit jest sprzedawany osobno, dostępny w sklepie internetowym DJI.

Standardowa waga drona (wraz z akumulatorem, śmigłami i kartą mikroSD) to 242 gramy. Rzeczywista waga produktu może się różnić. Rejestracja drona w niektórych krajach i regionach nie jest wymagana. Przed użyciem zapoznać się z lokalnymi przepisami i regulacjami.

Aby zapewnić bezpieczeństow, akumulatory do DJI Mini 2 są wprowadzone w tryb uśpienia przed wysyłką. Aby aktywować akumualtor należy podłączyć drona do ładowarki. Po aktywacji akumulatora, naciśnij raz przycisk zasilania, a następnie naciśnij i przytrzymaj, aby włączyć drona.

DJI Mini 2 może być używany tylko z aplikacją DJI Fly.
Aplikację DJI Fly można pobrać z głównych sklepów z aplikacjami lub z oficjalnej strony DJI w zakładce Downloads (https://www.dji.com/mini-2/downloads). Sprawdź kompatybilność aplikacji na stronie internetowej.

Połącz urządzenie mobilne z aparaturą sterującą, następnie połącz się z dronem za pomocą aplikacji DJI Fly. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w aplikacji, aby aktywować DJI Mini 2.

Nie. W celu przechwytywania zdjęć i nagrań wideo wymagana jest karta microSD. Zalecane karty miroSD:
Pojemność karty / Model
16GB: SanDisk Extreme
32GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus, SanDisk Industrial, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, SanDisk Extreme Pro V30 A1, SanDisk Extreme Pro V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x
64GB: Samsung Pro Endurance, Samsung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Lexar High Endurance, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1
128GB: Samsung Pro Plus, Samsung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2, SanDisk Extreme Plus V30 A1, SanDisk Extreme Plus V30 A2, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Lexar High Endurance, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1
256GB: SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme V30 A2

Tak. Natomiast jeśli nie korzystamy z karty microSD, zdjęcia i nagrania wideo będą zapisywane w niższej rozdzielczości (720p). Rekomendowane jest używanie karty miroSD.

Nie. Używaj DJI Mini 2 wraz z osłonami na śmigła (360° Propeller Guard), aby w pełni chronić śmigła i poprawić bezpieczeństwo lotu. (Zalecenie używania osłona na śmigła 360° Propeller Guard, nie pojawia się w FAQ na Europejskich stronach internetowych).

Tak. Należy zawsze uważnie obserwować otoczenie i ustawić odpowiednią wysokość, aby dron uniknął przeszkód podczas korzystania z funckji Return to Home.

Tak. Można aplikować o zgodę na odbywanie lotów w obszarze o ograniczonym dostępie za pomocą aplikacji DJI Fly. Złóż wniosek klikająć “Unlock GEO Zone” w aplikacji DJI Fly lub wypełnij wymagany wniosek na stronie internetowej https://www.dji.com/cn/flysafe/custom-unlock.

Międzynarodowa wersja DJI Mini 2 różni się od Japońskiej wagą, czasem pracy urządzenia, akumulatorem i śmigłami.

Nie. DJI Mini 2 obsługuje częstotliwości 2.4 GHz i 5.8 GHz jednocześnie. W obszarach, które obsługują obydwa pasma częstotliwości, DJI Mini 2 przełącza automatycznie pasmo częstotliwości i kanał w celu optymalizacji połączenia.

Design drona nie zmienił sie drastycznie. Główne różnice w DJI Mavic 2 to pomarańczowe końcówki śmigieł, dodatkowe przednie oświetlenie, nadruk na kamerze ,,4K”, dioda statusu drona, który można wcisnąć oraz płynniejsze połączenie pomiedzy tylnymi ramionami a ramą drona.

Nie. Mavic Mini nie będzie działał z akumulatorem z DJI Mini 2. Natomiast międzynarodowa wersja drona DJI Mini 2 może wykorzysytwać akumulatory z Mavica Mini, ale moc spadnie a masa całkowita drona będzie przekraczała 250g, co wymaga rejestracji w niektórych krajach i regionach. Przed użyciem zapoznać się z lokalnymi przepisami i regulacjami.

Tak. Należy zaktualizować DJI Mini 2 za pomocą aplikacji do wersji oprogramowania 1.1.0.0 lub wyższej; zaktualizować DJI Mavic Air 2 do wersji oprogramowania 1.0.4.60 lub wyższej. Po aktualizacji oprogramowania, aparatura sterująca może być podłączona do obydwu modeli.

DJI Mini 2 obsługuje zoom cyfrowy:
4K: 2x
2.7K: 3x
FHD: 4x
na ekranie głównym podczas podglądu nagrywania w aplikacji DJI Fly, naciśnij na ikonę zoom, dotknij ektranu dwoma palcami, lub użyj pokrętła, naciskająć przycisk FN na aparaturze sterującej, aby przybliżyć.

Single Shot, Interval i AEB Triple Shot.

Tak. Wspiera tryb panoramy Sferycznej, 180° i Wide-Angle.

Tak. Można kontrolować ustawienia migawki, ISO, balansu bieli w trybie M.

Tak. Dostępne tryby QuickShots w aplikacji DJI Fly to: Dronie, Helix, Rocket, Circle i Boomerang.

Za pomocą 3-osiowej mechanicznej stabilizacji (tilt, roll i pan).

OcuSync 2.0 obsługuje pasma częstotliwości 2.4 GHz i 5.8 GHz. Cechuje się większą odpornością na zakłócenia dzięki automatycznemu przełączaniu się pomiędzy pasami częstotliwości, przesyłając transmisję wideo do 10 km (bez przeszkód, bez zakłóceń, w trybie FCC).

Uchywt na telefon zawiera wbudowane anteny. Upewnij się, ze anteny są skieroane w stronę drona. Sprawdź instrukcję aby dowiedzieć się więcej o usytuowaniu i ustawianiu anten. Dodatkowo, urządzenia nadające na paśmie 2.4/5.8 GHz mogą powodować zakłócenia. Rozważ wyłączenie komunikacji Bluetooth w swoim urządzeniu lub urządzeń nadających w pasmach Wi-Fi w miejscu, w którym latasz.

QuickTransfer jest całkowicie nową funkcją DJI Mini 2. Pozwala użytkownikowi na szybkie zgranie zdjęć i filmów z aplikacji DJI Fly do urządzenia mobilnego. Dzięki QuickTransfer, użytkownik może wejść do albumu w dronie za pośrednictwem aplikacji DJI Fly na telefonie, bez łączenia z aparaturą i ściągać filmy i zdjęcia z prędkością 20 MB/S

Metoda 1:
a. Włącz drona. Kiedy dioda statusu drona zacznie migac na żółto, przyciśnij i przytrzymaj diodę przez dwie sekundy (upewnij się, ze dron został zaktualizowany do najnowszej wersji; jeśli wersja to 1.0.0.0, przyciśnij przycisk diody dwykrotnie by włączyć światło) aby przełączyć na kolor niebieski, a następnie do pulsującego światła.
b. Włączy komunikajcę Wi-fi i bluetooth na urządzeniu mobilnym, uruchum aplikację DJI Fly i czekaj na powiadomienie o połaczeniu z możliwością połączenia z DJI Mini 2.
c. Przyciśnij „Connect”. Po połączeniu z dronem, możesz wejść do albumu zdjęć i filmów w dronie i ściągać pliki z prędkością 20 MB/s. Kiedy połączyć urządzenie mobile z dronem po raz pierwszy, musisz przycisnąć diodę statusu drona aby zaakceptować połączenie.

Metoda 2:
Kiedy dron jest połączony z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem aparatury, włącz komunikację Wi-Fi i Bluetooth na urządzeniu aby połączyć sie z urządzeniem. Po wejsćiu w zakłądkę Playback w aplikacji DJI Fly, przyciśnik ikonę QuickTransfer w górnym prawym roku. Teraz możesz ściągać filmy i zdjęcia na telefon bezpośrednio z drona.

31 minut (zmierzony w tracie lotu z prędkością 4.7 m/s w bezwietrznych warunkach)

Maksymalny lot jest ustawiony na 500 metrów od miejsca startu. Może się różnić zależnie od krajów ze względu na obowiązujące przepisy. Przed wylotem sprawdź obowiązujące przepisy.

Nie. Nie zginaj śmigieł, gdyż może to mieć wpływ na stabiizację lotu. Zalecamy korzystanie z osłony na śmigła w trakcie przechowywania.

Przed każdym lotem, należy sprawdzić śmigła pod kątem pęknięć, zużycia, uszczerbień i poluzowanych śrub. Jeśli zauważysz coś niepokojęco, powinieneś wymienić śmigła. Postępuj zgodnie z zaleceniami instrukcji w trakcie wymiany śmigieł.
Korzystaj z dodanego do zestawu śubokrętu aby wymieniać śmigła. Zawsze usuń śruby i łopaty śmigieł z jednego ramienia jednocześnie. Dołączaj oznaczone śmigła do ramion z oznaczeniem i nieoznaczone śmigła do ramion bez oznaczeń. Przed wylotem sprawdź czy śmigła zostały poprawnie zamocowane.

DJI Mini 2 jest w stanie wykonywać stabilny zawis przy prędkościach wiatru sięgających 8.5-10.5 m/s

Maksymalny pułap lotu wynosi 4000 m n.p.m.

Nie korzystaj z osłon na śmigła w wietrznych warunkach lub na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. Po zamocowaniu osłon na śmigła, włączą się ograniczenia dystansu i wysokości lotu. Wszelkie informacje dostępne są w aplikacji DJI Fly. (Bez zastosowania w Europie)

Możesz podłączyć drona do ładowarki przy pomocy kabla USB-C lub korzystać z Huba do ładowania 2 w 1

DJI Mini 2 nie ma specjalnych wymogów dotyczących ładowarki. Możesz korzystać ze standardowej ładowarki USB. DJI Mini 2 wspiera Szybkie ładowanie i protokół USB-PD i ładowarki do maksymalnej mocy 29W

HUB do ładowania 2 w 1 do DJI Mini 2 wspiera standard QC i protokół szybkiego ładowania USB PD, może przechowywać do 3 akumulatorów ładując je po kolei. Możesz również z niego korzystać jak z powerbanka, kiedy akumulatory są w środku korzystając z portu USB

Przed przechowywaniem, zaleca się naładowanie akumulatorów do około 72%. Zaleca się naładowanie i rozładowanie akumulatora przynajmniej raz na 3 miesiące dla podtrzymania jego żywotności. Jeśli akumulator jest naładowany poniżej 72%, zaleca się podładowanie go do tego poziomu przed przechowywanie. Jeśli akumulator jest naładowany powyżej 72%, automatycznie przejdzie w tryb przechowywania (72%) po 5 dniach.

Aktualizacja wymaga podłączenia telefonu do aparatury. Możesz równieć pobrać program DJI Assistant 2 na swój komputer i łaktualizować osobno drona i aparaturę. Pobierz DJI Assistant 2 ze strony: https://www.dji.com/mini-2/downloads.

Nie. Jeśli włączysz inną aplikację, aktualizacja nie powiedzie się. Będziesz musiał ściągnąć i zainstalować oprogramowanie od nowa.

Podłącz DJI Mini 2 do DJI Fly. Aplikacja sprawdzi wersję oprogrmowania automatycznie. Powinno się aktualizować oprogramowanie zgodnie z instrukcją.

a. Niski poziom naładowania akumulatora. Przed instalacją aktualizacji oprogramowania, upewnij się, że akumulator w dronie jest naładowany przynajmniej w 15% oraz, ze aparatura posiada przynajmniej 20%.
b. Wyłączenie DJI Mini 2 lub aparatury w trakcie aktualizacji. Jeśli zdarzy Ci się powyższa sytuacja, zrestartuj DJI Mini 2 i aparaturę i rozpocznij aktualizację od nowa.
c. Zostało zerwane połączenie z internetem w trakcie pobierania aktualizacji.
d. Jeśli błąd aktualizacji nie ustąpi a aparatura nie łączy się z drone, może być rozbieżność pomiędzy wersją oprogramowania drona i aparatury. W tym przypadku skorzystaj z DJI Aistant 2 na komputerze aby zaktualizować drona a nastepnie aparaturę do najnowszej wersji. Podczas aktualizacji, dron zrestartuje się kilkukrotnie a następnie sam się wyłączony po zakończonej aktualizacji.

Mavic Mini DIY Creative Kit, Adapter Mavic Mini snap, Osłona na śmigła, Akumulatory międzynarodowej wersji Mavic Mini są kompatybilne z międzynarodową wersją DJI Mini 2. Jednak pomimo tego, że międzynarodowa wersja DJI Mini 2 może korzystać z baterii Mavica Mini, spadnie jego moc i waga przekroczy 250 g, tym samym zmuszając użytkownika do rejestracji w niektórych regionach. Proszę sprawdzić lokalne przepisy obowiązujące w Twoim kraju przed użyciem.

Nie. Hub do ładowania z Mavica Mini nie jest w stanie ładować akumulatorów do DJI Mini 2, jednak ten przeznaczony do DJI Mini 2, jest w stanie ładować akumulatory do MIni.

Nowy Mavic Mini 2

Nowy Mavic Mini 2

 

kup teraz

Do każdego Mavica dołączamy gratis gadżety od DJI !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *