Aktualności, Drony Rolnicze, Porady

Drony w rolnictwie. Czy warto kupić drona rolniczego? 7 zalet wykorzystania drona rolniczego.

7 zalet wykorzystania drona w rolnictwie:

  1. Będziesz jeszcze bardziej EKO. Zasilanie dronów jest elektryczne, a co za tym idzie zmniejsza transmisję CO2, ponad to są to urządzenia o znacznie niższej emisji dźwięku niż traktor. Zatem w porównaniu z ciągnikiem drony są cichsze i bardziej ekologiczne.
  2. Zmniejszysz ubytki plonu. Brak ubytku na polach spowodowanego przejazdem maszyn rolniczych i zgnieceniem części plonu wielkimi kołami, bo dron wykonuje lot z opryskiem na wysokości np. 1m nad uprawą. Nie ma potrzeby korzystania i tworzenia ścieżek technologicznych pod szerokość opryskiwaczy do ciągników.
  3. Nauczysz się korzystać z NDVI. Możliwości obrazowania multispektralnego dronem, a w związku z tym możliwa jest szeroka analiza danych dotyczących żyzności gleby i możliwości dopracowania nawożenia, poprzez wykrywanie niedoborów składników odżywczych. Najpopularniejszym indeksem wegetacyjnym stosowanym w satelitarnych badaniach roślinności jest wskaźnik NDVI (Normalized Difference Vegetation Index). Jego wartości skorelowane są z ilością biomasy i zawartością chlorofilu.
  4. Zmniejszysz zużycie pestycydów. Zidentyfikujesz szkodniki, choroby i chwasty poprzez wczesne wykrywanie. Dzięki precyzyjnemu opryskowi z dronów DJI Agras zmniejszysz zużycie pestycydów, herbicydów, fungicydów, bo będziesz z nich korzystać wyłącznie punktowo w odpowiedniej dawce i tylko w miejscach, gdzie jest to wymagane.
  5. Unikniesz stresu wodnego. Na podstawie danych z dronów i ich kamer multispektralnych masz większą kontrolę nad nawadnianiem upraw, dokonywaniem stosownych ulepszeń, instalacji systemów nawadniających, odwadniających, rowów melioracyjnych, dróg wodnych.
  6. Policzysz zwierzęta. Nawet dron ze zwykłą kamerą pomoże Ci w monitorowaniu zwierząt hodowlanych. Jeszcze lepsze wyniki i dokładność uzyskasz korzystając ze specjalnych algorytmów do liczenia zwierzyny lub ułatw sobie pracę licząc w nocy używając kamer termowizyjnych pod dronami.
  7. Policzysz rośliny i oszacujesz plony. Liczenie roślin i określenie problemów dotyczących populacji lub odstępów.

Jaka jest kolejność działań dronem rolniczym w agro-zabiegach? Zasada prawidłowego działania w ekosystemie dronowego rolnictwa precyzyjnego wygląda tak, że:

  1. Dron robi mapę terenu do działania – na danym terenie robisz to tylko raz, a później wykorzystujesz cały czas.
  2. Dron z kamerą multispektralną robi nalot i mamy m.in. stan upraw i ich kondycję, widoczne obszary zachorowań, działalności szkodnika itp.
  3. Do pracy rusza Dron Agras do oprysków lub siewu, korzystając z przesłanych danych z drona multispektralnego dzięki czemu uzyskujemy punktowy, precyzyjny oprysk z zastosowaniem odpowiedniej dawki preparatu.

Mamy niemal 10-letnie doświadczenie w branży dronowej i jako jedyni (stan na czerwiec 2022) otrzymaliśmy zgodę Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego na prowadzenie szkoleń z obsługi dronów rolniczych do oprysku typu DJI Agras T30. Co więcej, IRONSKY jest partnerem szkoleniowym marki DJI, a także jej autoryzowanym dealerem i jednym z wyselekcjonowanych dealerów dronów przemysłowych DJI Enterprise oraz dronów agro rolniczych DJI Agriculture w Polsce. Instruktorzy i Egzaminatorzy IRONSKY rozpoczęli współpracę, szkolenia i dostarczali sprzęt między innymi do instytucji takich jak PIORIN/WIORIN (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa) czy PIOŚ/WIOŚ (Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska). Wybór IRONSKY to gwarancja wysokiej jakości, eksperckiej obsługi, doświadczenia, przystępnej ceny i kompleksowej obsługi, o czym przekonały się już setki zadowolonych klientów.

Kliknij tutaj >> Umów się na darmowy pokaz dronów rolniczych

Komunikatywność to Nasza żelazna zasada.

✉ Email: [email protected]

☎ Darek: 519-410-610

☎ Kuba: 663-944-151