Drony Sklep / DRONY PROFESJONALNE / Drony dla geodezji

Wyświetlanie jednego wyniku

Praca geodety wymaga zastosowania profesjonalnego, bez którego trudno prowadzić prace pomiarowe. Można je sobie jednak znacząco ułatwić wykorzystując do nich profesjonalnego drona geodezyjnego. Tego typu urządzenia świetnie spisują się do pracy w każdym terenie, gdyż właściwie nie ogranicza ich nic poza skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Nasz sklep z dronami posiada w asortymencie wiele specjalistycznych modeli, które są dedykowane do tego typu pracy.
Drony geodezyjne można wykorzystywać do tworzenia map, zdjęć zastępujących szkice, a także obliczeń dotyczących ukształtowania terenu. Spektrum zastosowań dronów w geodezji jest bardzo szerokie.

Jakie cechy powinien mieć dron w geodezji?

Drony do geodezji z naszej oferty są profesjonalnie przystosowane do zaawansowanych wymagań geodetów. Posiadają kamery spełniające odpowiednie kryteria, by móc tworzyć na podstawie nagrań rzuty, szkice, mapy i wszelkiego rodzaju obliczenia realizowane podczas prac geodezyjnych. Dron w geodezji, by był wydajny, musi być precyzyjnie dopasowany, a także skonfigurowany, a najlepiej, żeby posiadał RTK SDK + Stację D-RTK 2 GNSS. W zakres naszej oferty wchodzi więc również budowanie dronów dopasowanych do wyjątkowych potrzeb klientów.
Ponadto drony w geodezji muszą być bezawaryjne i przystosowane do długotrwałej pracy w terenie, do czego produkty z naszej oferty są przygotowane. Często geodeci szukają również dronów typu “skrzydełko” np. Trimble, SenseFly, które dzięki innym właściwościom aerodynamicznym i locie nawet bez ciągłego zasilania (na ślizgu) pozwalają na zrobienie oblotu kilkukrotnie większych obszarów w porównaniu z zastosowaniem dronów typu multirotor.

Pomiary geodezyjne i ortofotomapa z drona

Pomiar geodezyjny to nie jedyne, co można wykonać z pomocą drona. Profesjonalny sprzęt tego typu tworzy również ortofotomapy z drona. Są to mapy powszechnie wykorzystywane w geodezji stanowiące rastrowe zobrazowanie działek. Można w ten sposób robić pomiary działek, a także rozległych gruntów. Dzięki dronom z naszej oferty można wykonać pomiar dowolnie dużego terenu. Pomiary dronem na potrzeby tworzenia ortofotomap przebiegają bardzo wydajnie.

Cena dronów geodezyjnych może być bardzo zróżnicowana ze względu na różnice w zaawansowaniu technologicznym każdego z modeli, dokładności piksela itp. Z naszej strony proponujemy Państwu szeroki wachlarz modeli, który zaczyna się od najbardziej podstawowych, a kończy na bardzo zaawansowanych wersjach dronów.

Zapewniamy również dostęp do specjalistycznego oprogramowania np DJI Terra, Agisoft Metshape, Pix4D, Drone Deploy, niezbędnego do dalszej pracy nad materiałem pozyskanym z dronów geodezyjnych

Autoryzowany sklep DJI, Yuneec z dronami dla geodezji

Jesteśmy autoryzowanym sklepem mającym w ofercie produkty renomowanych firm, takich jak DJI i Yuneec, więc nasz asortyment pochodzi od uznanych dostawców. Jesteśmy partnerem firmy INPRO i AeroMIND, oficjalnym dystrybutorem marki DJI i Yuneec. Ponadto dzięki obecności w branży od wielu lat. jesteśmy w stanie precyzyjnie doradzić, jaki model drona będzie odpowiedni dla danego klienta, a nawet przeprowadzić w pełni profesjonalne szkolenie z operowania dronem.