Facebook
Instagram
YouTube

DJI nie zwalnia tempa. Wkrótce pojawi się Mavic Pro 2. Czy będzie na tyle innowacyjny, aby wyróżnić się z serii Mavic?

IRON SKY SKLEP Z DRONAMI dji-authorized-reseller-1
IRON SKY DJI AUTHORIZED RESELLER
2 lutego 2018
Zmiany opłat lotniczych na świadectwo kwalifikacji operatora drona UAVO 2018
21 lutego 2018

DJI nie zwalnia tempa. Wkrótce pojawi się Mavic Pro 2. Czy będzie na tyle innowacyjny, aby wyróżnić się z serii Mavic?

permiera-drona-DJI-mavic-pro-2-ironskypl-sklep

DJI nie zwalnia tempa. Wkrótce pojawi się DJI Mavic Pro 2. Czy będzie na tyle innowacyjny, aby wyróżnić się z serii Mavic?

Firma DJI już nie raz udowodniła, że jest niekwestionowanym liderem dronów na rynek konsumencki i potrafi zaskakiwać mnogością premier nowych produktów jeden za drugim. Widać tendencję rynku do miniaturyzacji dronów, w szczególności z myślą o rekreacyjnych użytkownikach, dla których mały rozmiar ma istotne znaczenie. W 2018r. chiński producent utwierdził swoją pozycję na podium wypuszczając DJI Mavic Air, parę dni później internet okrążyły niepotwierdzone plotki, że jeszcze w I kwartale tego roku ma pojawić się kontynuacja serii Mavic Pro.

Co znajdzie się w nowym DJI Mavic Pro 2?

Matryca DJI Mavic Pro 2.

Większa, bo 1 calowa, dla przypomnienia w poprzedniku mieliśmy matrycę 1/2.3 cala. Ciekawi jesteśmy, czy 1 calowa matryca w Mavic Pro 2 będzie po prostu przeniesieniem tej jaką zastosowano w dronie DJI Phantom 4 Pro i Advanced? Jeśli tak, to daje nam to z pewnością lepszą jakość i szczegółowość obrazu przy zachowaniu kompaktowości dronów z serii Mavic. Super!

Akumulator DJI Mavic Pro 2.

Zwiększenie czasu lotu na jednym akumulatorze to ciągły problem każdego droniarza. W Mavicu Pro 2 mamy mieć zatem lepszy, pojemniejszy akumulator LiPol, który pozwoli na lot nawet 35 minut. Pojemność akumulatora ma ponoć znacznie wzrosnąć z 3830 mAh do 4820 mAh. Zazwyczaj jednak realny czas lotu jest krótszy o 2-3 minuty niż podaje producent, bo podawane osiągi wykazywane są w idealnych warunkach. Dron będzie musiał zatem uciągnąć cięższą matrycę i większy akumulator.

Czujniki DJI Mavic Pro 2.

Z doświadczenia serwisowego wiemy, że ludzie za bardzo ufają tym czujnikom zapominając, że mogą one nie działać w określonych warunkach i prędkościach, mimo tego, że w Mavic Pro były już mocowane podwójne czujniki. Ale im więcej tym lepiej, prawda? Nowy dron ma mieć zatem jeszcze czujniki z tyłu.

Czy zatem wstrzymać się z zakupem DJI Mavic Platinium, albo Mavic Air?

Z pewnością Mavic Pro 2 będzie droższy od przedników, a i gabarytowo pozostanie w przedziale powyżej 600g. Zatem jeżeli nie masz zamiaru robić uprawnień na drona (Świadectwo Kwalifikacji UAVO) i latać rekreacyjnie, nie chcesz wydawać kilku tysięcy więcej na sprzęt, to najlepszym wyborem będzie aktualnie Mavic Air. Z drugiej jednak strony jeżeli myślisz o małym kompaktowym dronie półprofesjonalnym, bo np. Phantom 4 Pro jest Ci już nieporęczny, za duży, to może być to dla Ciebie strzał w 10!

Pojawia się zatem jedno zasadnicze pytanie, skoro Mavic Pro 2, ma mieć zalety Phantoma 4 Pro, to kiedy pojawi się Phantom 5, by ratować serię Phantom. O tym napiszemy już wkrótce!

Źródło: forum.dji.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *