Facebook
Instagram
YouTube

DJI nie zwalnia tempa. Wkrótce pojawi się Mavic Pro 2. Czy będzie na tyle innowacyjny, aby wyróżnić się z serii Mavic?

IRON SKY SKLEP Z DRONAMI dji-authorized-reseller-1
IRON SKY DJI AUTHORIZED RESELLER
2 lutego 2018

DJI nie zwalnia tempa. Wkrótce pojawi się Mavic Pro 2. Czy będzie na tyle innowacyjny, aby wyróżnić się z serii Mavic?

permiera-drona-DJI-mavic-pro-2-ironskypl-sklep

DJI nie zwalnia tempa. Wkrótce pojawi się DJI Mavic Pro 2. Czy będzie na tyle innowacyjny, aby wyróżnić się z serii Mavic?

Firma DJI już nie raz udowodniła, że jest niekwestionowanym liderem dronów na rynek konsumencki i potrafi zaskakiwać mnogością premier nowych produktów jeden za drugim. Widać tendencję rynku do miniaturyzacji dronów, w szczególności z myślą o rekreacyjnych użytkownikach, dla których mały rozmiar ma istotne znaczenie. W 2018r. chiński producent utwierdził swoją pozycję na podium wypuszczając DJI Mavic Air, parę dni później internet okrążyły niepotwierdzone plotki, że jeszcze w I kwartale tego roku ma pojawić się kontynuacja serii Mavic Pro.

Co znajdzie się w nowym DJI Mavic Pro 2?

Matryca DJI Mavic Pro 2.

Większa, bo 1 calowa, dla przypomnienia w poprzedniku mieliśmy matrycę 1/2.3 cala. Ciekawi jesteśmy, czy 1 calowa matryca w Mavic Pro 2 będzie po prostu przeniesieniem tej jaką zastosowano w dronie DJI Phantom 4 Pro i Advanced? Jeśli tak, to daje nam to z pewnością lepszą jakość i szczegółowość obrazu przy zachowaniu kompaktowości dronów z serii Mavic. Super!

Akumulator DJI Mavic Pro 2.

Zwiększenie czasu lotu na jednym akumulatorze to ciągły problem każdego droniarza. W Mavicu Pro 2 mamy mieć zatem lepszy, pojemniejszy akumulator LiPol, który pozwoli na lot nawet 35 minut. Pojemność akumulatora ma ponoć znacznie wzrosnąć z 3830 mAh do 4820 mAh. Zazwyczaj jednak realny czas lotu jest krótszy o 2-3 minuty niż podaje producent, bo podawane osiągi wykazywane są w idealnych warunkach. Dron będzie musiał zatem uciągnąć cięższą matrycę i większy akumulator.

Czujniki DJI Mavic Pro 2.

Z doświadczenia serwisowego wiemy, że ludzie za bardzo ufają tym czujnikom zapominając, że mogą one nie działać w określonych warunkach i prędkościach, mimo tego, że w Mavic Pro były już mocowane podwójne czujniki. Ale im więcej tym lepiej, prawda? Nowy dron ma mieć zatem jeszcze czujniki z tyłu.

Czy zatem wstrzymać się z zakupem DJI Mavic Platinium, albo Mavic Air?

Z pewnością Mavic Pro 2 będzie droższy od przedników, a i gabarytowo pozostanie w przedziale powyżej 600g. Zatem jeżeli nie masz zamiaru robić uprawnień na drona (Świadectwo Kwalifikacji UAVO) i latać rekreacyjnie, nie chcesz wydawać kilku tysięcy więcej na sprzęt, to najlepszym wyborem będzie aktualnie Mavic Air. Z drugiej jednak strony jeżeli myślisz o małym kompaktowym dronie półprofesjonalnym, bo np. Phantom 4 Pro jest Ci już nieporęczny, za duży, to może być to dla Ciebie strzał w 10!

Pojawia się zatem jedno zasadnicze pytanie, skoro Mavic Pro 2, ma mieć zalety Phantoma 4 Pro, to kiedy pojawi się Phantom 5, by ratować serię Phantom. O tym napiszemy już wkrótce!

Źródło: forum.dji.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *