Facebook
Instagram
YouTube

Warsztaty dronowe w Poznaniu

Szkolenie UAVO w Iron Sky. Dlaczego warto?
1 listopada 2017
Nowe strefy RMZ – jak tam latać dronem?
1 lutego 2018

Warsztaty dronowe w Poznaniu

warsztaty dronowe

W pierwszym kwartale zeszłego roku tj 26.03.2016r. byliśmy Partnerem I edycji Warsztatów Dronowych w Poznaniu organizowanych przez Macieja Włodarczyka, którego pasjonatom lotnictwa bezzałogowego chyba przedstawiać nie trzeba. Maciej zajmuje się m.in. przestrzenią powietrzną oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Zebrane doświadczenie umożliwia mu uczenia praktyki zgodnej z obowiązującym stanem prawnym. Wchodzi w szczegóły tak bardzo, jak wymaga tego organizator lub uczestnik szkolenia.

Już drugi raz będziemy mieli przyjemność współorganizować z Maciejem ten intensywny kurs dronowy. Bądź z Nami 19 listopada w Poznaniu!

Na wstępie zaznaczę, że wspólnie z Maciejem uzgodniliśmy jeszcze atrakcyjniejsze ceny Warsztatów Dronowych dla Naszych kursantów i klientów – zatem jeśli chcesz zaoszczędzić i posiąść ogrom lotniczej wiedzy od jednego z najlepszych specjalistów w kraju, to zapraszam do kontaktu jakub.andraszyk@ironsky.pl lub od razu do wypełnienia niezobowiązującego formularza zgłoszeniowego

Nie da się ukryć, że zakres szkolenia na Naszym kursie UAVO jest bardzo szeroki, zatem nie zawsze jest możliwość wchodzenia w szczegóły i zakamarki przepisów. Maciek skupia się w szczególności na zakresie bardzo ważnym, czyli prawie lotniczym i zasadach lotów. Istotne dla każdego z Was powinno być to, że, pod koniec 2016r. nastąpiły trzy znaczące zmiany w przepisach dotyczących bezzałogowych statków powietrznych – warto być na bieżąco i przypomnieć sobie co i jak. Właśnie dlatego Warsztaty Dronowe są idealnym uzupełnieniem i przypomnieniem wiedzy po kursie UAVO.

Warsztaty zeszłoroczne odbyły się pod koniec kwietnia, więc praktycznie już w sezonie dronowym, dlatego chętnych nie brakowało. Sala była pełna, również Naszych kursantów było całkiem sporo, miło było ponownie się spotkać i porozmawiać. Poniżej po krótce przedstawię Wam, czego możecie się spodziewać na Warsztatach Dronowych prowadzonych przez Maćka, aby nie zdradzać od razu wielu ciekawostek.

Dlaczego warto być na Warsztatach Dronowych?

– poznasz najświeższe przepisy prawa lotniczego dotyczące BSP

– zobaczysz szczegółowy podział przestrzeni powietrznej wraz z zasadami planowania i wykonywania lotów w różnych strefach

– nauczysz się pozyskiwać informacje lotnicze o bieżącej oraz planowanej zajętości przestrzeni powietrznej w kontekście wykonywanych lotów wraz z praktycznymi informacjami lotniczymi.

– dowiesz się jak czytać informacje lotnicze

– dowiesz się kiedy i jak występować o zgody na loty BSP, otrzymasz sprawdzone wzory pism

– poznasz mnóstwo informacji praktycznych

– zaplanujesz loty, tak aby nic cię nie zaskoczyło

– dowiesz się, że latanie w CTR wcale nie musi być kłopotliwe

– nauczysz się czytać NOTAMy zawierające istotne informacje dla operatora drona

– popracujesz z mapą lotniczą

– otrzymasz wzór INOPu

– przez ostatnie ok 2h przećwiczysz planowanie lotów w przeróżnych miejscach naszego kraju

Czy warto? Ankiety i opinie kursantów mówią same za siebie. Zapraszamy! Do zobaczenia kolejny raz w Poznaniu, Warsztaty Dronowe ruszają już 19 listopada! Zapisz się już teraz, wypełnij  formularz zgłoszeniowy lub skontaktuj się mailowo jakub.andraszyk@ironsky.pl

Część z Was może zastanawiać się, czy nie ma tu konfliktu interesów i dlaczego Nasz ośrodek szkoleniowy UAVO – IRON SKY współpracuje z Maćkiem i Warsztatami Dronowymi, odpowiedź jest prosta – Najważniejsze dla Nas, jest Twoje bezpieczeństwo w powietrzu.

Na koniec jeszcze informujemy, że głodni nie będziecie, catering i przerwy ciasteczkowo – kawowe pierwsza klasa 🙂

Zajęcia odbywały się na wysokości przelotowej większości dronów 🙂 Zdjęcie poniżej z sali szkoleniowej.

Nazwa sali typowo poznańska… prawda? 🙂

Poniżej Maciej w swoim żywiole w trakcie szkolenia w marcu 2016 r.

Opracował: Jakub Andraszyk

Zdjęcia: Jakub Andraszyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *