PYTANIA I ODPOWIEDZI PHANTOM 4

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI PHANTOM 4

1. Co to jest ActiveTrack? 
ActiveTrack pozwala na śledzenie ruchów poruszającego się obiektu bez oddzielonego nadajnika GPS. Wystarczy dotknąć na ekranie smartfona/tabletu w aplikacji DJI GO cel za którym ma się poruszać Phantom 4. Cel zostanie zapamiętany i Phantom zacznie go efektywnie śledzić w bezpiecznej odległości. 

2. Co to jest TapFly?
Tap Fly to funkcja pozwalająca na skierowanie Phantoma 4 gdzie tylko zechcesz bez pomocy aparatury. 
Dotknij na ekranie aplikacji miejsce gdzie ma się udać dron bez obaw. Nowy DJI Phantom 4 sam przyspieszy lub zwolni i uniknie przeszkód pod warunkiem że krajobraz nie jest zbyt jasny ( Do poprawnego działania oświetlenie powinno być w granicach 300-10000 luxów a obiekt jest wykrywany jeśli ma minimum 500 pikseli.) 

3. Czym jest system wykrywania przeszkód?
Phantom 4 jest wyposażony w czujniki który wykryje przeszkody na jego trasie lotu. Sensory nieustannie monitorują czy w zasięgu nie ma żadnej przeszkody, jeśli jest to Phantom sam ją uniknie odpowiednio się wznosząc, opadając lub po prostu omijając zagrażający obiekt. 

4. Dlaczego w Phantomie 4 został zastosowany kompozytowy rdzeń? 
Nowej jakości rdzeń sprawia że quadrocopter jest sztywniejszy i minimalizuje niechciane wibracje podczas lotu. Gwarantuje to precyzyjniejsze działanie IMU. Ponadto Phantom z nowym rdzeniem jest także lżejszy. 

5. Czym różni się nowy nadajnik od starszych modeli?
W Phantomie 4 został zainicjowany tryb SPORT a także kolejno oznaczone tryby P,S i A. 
Tryb P - Tryb pozycji to tryb podstawowy podczas którego mamy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji lotu - Inteligentne tryby lotu, TabFly, ActiveTrack.
Tryb S - w Trybie sport możemy osiągnąć maksymalną prędkość 72km/h 
Tryb A - (Attitude) To tryb standardowy w którym nie funkcjonuje tryb stabilizacji satelitarnej. Phantom porusza się płynnie i naturalnie. Przycisk "Playback" w prawym górnym rogu aparatury został zmieniony na "Pause", po jego użyciu Phantom zawiśnie w obecnym miejscu i będzie czekał na dalsze rozkazy. Można używać trybów lotu, ActiveFly i TabFly.

6. Jakie ulepszenia wprowadzono w systemie pozycjonowania Phantoma 4.
Nowy system pozycjonowania wykorzystuje cztery sensory które zwiększają dokładność i stabilność lotu co daje większą przyjemność z latania. Jego system został poprawiony, teraz funkcjonuje z odległości 10 metrów na ziemią z dokładnością do +/- 0,1m w pionie i +/- 0,3m w poziomie. 

7.Jak jest skuteczny zasięg wykrywania przeszkód przez nowe sensory? 
Efektywny zasięg to od 0,7m do 15 metrów. Mimo że aplikacja DJI GO będzie informowała o zbliżającej się przeszkodzie, pilot mimo wszystko powinien zachować należytą ostrożność.

8.Czy system wykrywa przeszkody we wszystkich trybach pracy? 
System działa w trybach ActiveTrack, TapFly, w trybie normalnym i trybach inteligentnych. 

9. Czy system napędowy jest zmodyfikowany? 
Tak, silniki Phantoma 4 są kompatybilne z najnowszej generacji śmigłami montowanymi metodą Push and Relase. 
Drastyczna zmiana prędkości to nie problem! Phantom jest jeszcze bardziej zwinny i natychmiast reaguje na wydane polecenia. 

10. Ile lata nowy Phantom 4?
Dzięki inteligentnej baterii możemy wznosić się w powietrzu do 28 minut. Taki czas możemy osiągnąć tylko przy spokojnym locie, używając trybu sport czas lotu znacząco się zmniejszy. 

11. Jakie są główne różnice między śmigłami Phantoma 3 a Phantoma 4?
Nowe śmigła Push and Relase są szybsze w montażu i bezpieczniejsze niż standardowe śmigła dokręcane. Dzięki temu szybciej przyspieszamy i łatwiej hamujemy. 

12. Czy nowy gimbal ma lepsze właściwości? 
Gimbal został wykonany ze sztywnego i wytrzymałego materiału kompozytowego, jest także lepiej wyważony przez co środek ciężkości jest niemalże idealny. 

13. Czy nowa kamera ma lepsze właściwości?
Nowa kamera Phantoma 4 została ulepszona pod względem jakości obrazu. Abberacja chromatyczna została zmniejszona o 56% a dystorsja o 36% w stosunku do DJI Phantom 3 Professional. Ponadto teraz można nagrywać w jakości full HD 1080p i aż 120 klatkach na sekundę dzięki czemu możemy uzyskać fantastyczne slow motion!  

14. Dlaczego w Phantomie 4 jest zastosowany podwójny kompas i IMU? 
Nowy żyroskop zwiększa niezawodność systemu a dzięki podwójnemu kompasowi Phantom 4 może stale porównywać otrzymywane dane na bieżąco je precyzując aby idealnie określić pozycję. 

15.Jakie są zalety nowej aparatury i systemu przekazu na żywo?
Aparatura Phantoma 4 i przekaz na żywo jest wspierany przez nowoczesny system DJI Lightbridge dzięki któremu możemy uzyskać efektowny obraz podglądu w jakości HD w odległości aż 3,5km! Tą odległość można uzyskać w niezakłóconym terenie. 

16. Czy Phantom 4 ma funkcję powrót do domu? 
Tak. W trakcje powrotu do domu Phantom także wykrywa przeszkody i je omija.

17.Czemu służy tryb sport?
Dzięki temu trybowi nasz Phantom może osiągnąć maksymalną prędkość 72km/h. Służy głównie do zabawy i nie ma dodatkowych funkcji lecz na pewno się przyda jeśli będziemy mieli potrzebę szybkiego przemieszczenia się. 

Źródło www.dji.com

Zaufali Nam

tvn 24
Ubezpiecz drona
Aero festival
Leszno
ULC
Infodron
Hunters
Straż Pożarna
Świat dronów
Systemia
Straż Graniczna
Sano
Buk
Instal Compact

InfoDron

Sklep z dronami i modelami RC. Profesjonalne zdjęcia i filmy z drona. Budowa, serwis i naprawa dronów. Reklama i usługi z drona. 
Polskie Centrum Szkolenia Operatorów Dronów / Pilotów RPAS - Szkolenia UAVO Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Zielona Góra, Łódź, Leszno, Gniezno, Piła, Bydgoszcz, Warszawa.
Dariusz Wąsowicz tel: 519 410 610 | Jakub Andraszyk tel: 663 944 151 I email: biuro@ironsky.pl
2016 © Copyright www.IronSky.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie zabronione.