fbpx
Facebook
Instagram
YouTube

DJI Spark – mała masa, wielkie możliwości

Gdzie kupić drona?
17 października 2017
Kupiłem DJI Spark. Gdzie mogę nim latać?
20 października 2017

DJI Spark – mała masa, wielkie możliwości

Jak widzicie ten maluch może wlecieć praktycznie wszędzie, a w dodatku nie trzeba mieć na niego „licencji na drona”. Dronem DJI Spark możesz latać w miastach, nawet w tych, gdzie znajduje się duże lotnisko, ale wówczas musisz zachować odległość od jego granicy minimum 1 km, wtedy możesz latać do wysokości 30m, podobnie jest w strefach P, czyli przestrzeni powietrznej nad obiektami, w których są gromadzone substancje i mieszaniny o właściwościach wybuchowych oraz strefach ATZ, czyli najczęściej aeroklubach.

W strefach takich jak np.D, MATZ, R, musisz uzyskać zgode zarządzającego daną strefą i latać możesz wyłącznie na warunkach przez niego określonych.

Pamiętaj, aby nie latać dronem DJI SPARK nad obiektami rządowymi, jądrowymi, bankami, portami morskimi i lotniczymi, oczyszczalniami ścieków, elektrowniami, muzeami, pocztami, zakładami zbrojeniowymi itd.

Jak daleko mogę polecieć legalnie modelem latającym DJI SPARK? Tak daleko, na ile pozwoli Ci Twój wzrok, czyli w zasięgu widoczności. Szacunkowo można przyjąć do 200m.

Gdzie sprawdzić te wszystkie strefy lotnicze? Mapę przestrzeni powietrznej możesz sprawdzić w aplikacji DroneRadar, na mapach Googlelub u źródła na mapach AUP Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Jeśli masz problem, nie do końca coś rozumiesz, a chcesz latać legalnie i z głową, zadzwoń lub napisz do Nas, Instruktorów UAV ze szkoły IRON SKY, chętnie pomożemy. Komunikatywność, to nasza żelazna zasada 🙂

Kuba 663 944 151, Darek 519 410 610 lub napisz mail na buro@ironsky.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *